بررسی شخصیت Iron Fist – ایرون فیست

بررسی شخصیت Iron Fist – ایرون فیست

امیر پورمحمد ۰۱ شهریور ۱۳۹۶ نظرات

بررسی شخصیت ایرون فیست از مجموعه سریال‌های شبکه نتفلیکس با توجه به کامیک و سریال. با گیمر همراه باشید.

 

بر اساس کامیک بوک:

خالقان شخصیت ایرون‌فیست روی توماس (Roy Thomas) و گیل کن (Gil Kane) این شخصیت را برای کامیکی به نام مارول پرایم (Marvel Premiere) که در سال ۱۹۷۴ منتشر شد ساخته بودند. بعداً ایرون‌فیست و لوک‌کیج در سری کامیکی به نام Hero for Hire حضور داشتند تا اینکه در سال ۱۹۸۲ سری کامیک اختصاصی ایرون‌فیست منتشر شد.

داستان بر اساس کامیک:

دنی رند فرزند سرمایه‌دار معروف نیویورک ویندل رند از سانحه هواپیمایی که گروهک دست مسئول آن بودند و برای کشتن او و خانواده‌اش ترتیب داده شده بود جان سالم به درمی‌برد ولی پدر و مادرش در این سانحه جان می‌بازند. پس از این سانحه که در کوه‌های هیمالیا در تبت رخ داده است دنی توسط چندین راهب پیدا شده و به صومعه‌ای برده می‌شود.

این صومعه با نام کانلان در بعد دیگری از جهان قرار دارد دنی به مدت ۱۵ سال توسط لورد تان آموزش داده می‌شود تا به مبارزی قدرتمند تبدیل شود. دنی با شکست شولوآ اژدهایی افسانه‌ای تبت قدرت ایرون‌فیست را به دست میاورد. نشان اژدها بر روی بدن دنی نیز به همین علت است. حال او مأموریتی جدید یعنی محافظت از ورودی کانلان در مقابل دشمن قسم خورده آن گروه دست دارد.

ولی دنی برای روشن شدن گذشته خود از معبد می‌گریزد و به سوی نیویورک راهی می‌شود تا علت مرگ پدر و مادرش را بیابد. در نیویورک دوست صمیمی پدرش میچم را میابد که صاحب تمام دارایی پدرش شده است. با گذشت زمان دنی بیشتر و بیشتر به میچم مشکوک می‌شود تا جایی که خود میچم دستور به قتل دنی می‌دهد. در آخر میچم به گناه خود اعتراف کرده و از دنی می‌خواهد او را به خاطر گناهش بکشد ولی دنی خشم خود را کنترل می‌کند پس از رفتم دنی گروهک دست که میچم را مهره سوخته می‌داند او را به قتل می‌رساند ولی دختر میچم که با تصور اینکه دنی پدرش را کشته است بر ضد دنی می‌شود.

پس از مشخص شدن ماجرا دنی به کانلان باز می‌گردد ولی کانلان را غرق در خون میابد و علت این اتفاق رها کردن پستش بوده است. حال که دنی خود را مقصر تمام این اتفاقات می‌داند تصمیم می‌گیرد به مبارزه با گروه دست بپردازد.

او با دختری به نام کان وین و میستی گروهی برای مبارزه با دست تشکیل می‌دهد و طی مبارزاتی موفق به شکست مادام گائو یکی از سردسته‌های گروه دست می‌شود ولی این برای دنی کافی نیست. او با لوک‌کیج جسیکا جونز و دردویل باری شکست کامل دست هم‌پیمان می‌شود.

بررسی سریال:

در مورد بخش داستانی سریال باید گفت تغییرات در داستان کامیک کم دیده می‌شود. با اینکه داستان سریال به داستان کامیک وفادار بوده است ولی به هر علتی چه کمبود بودجه چه هر چیز دیگر نشان ندادن بعضی از صحنه‌ها بسیار آزار دهنده است. مثلاً هیچ تصویر درستی از کانلان نماش داده نمی‌شود یا هیچ صحنه‌ای از مبارزه مابین دنی و اژدها که بخش اصلی این داستان و هسته شخصیتی دنی است در سریال دیده نمی‌شود و به جای آن فقط ورود دنی به غاری که اژدها در آن قرار دارد و خروج او نمایش داده می‌شود علاوه بر این شخصیت دنی بسیار ساده‌لوح و تا حدی احمق نشان داده می‌شود در حالی که در کامیک ها به هیچ‌وجه این گونه نیست.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات