ویدیو: تریلر و تصاویر جدید بازی ترسناک Narcosis

ویدیو: تریلر و تصاویر جدید بازی ترسناک Narcosis

احمد هاتفی ۰۲ فروردین ۱۳۹۶ نظرات

Narcosis یک بازی ترسناک ساخته استودیو Honor Code است که در زیر دریا روایت می‌شود و به تازگی تریلری جدید به همراه تصاویری منتشر شده است. با گیمر همراه باشید.

 

بازی‌های بسیاری در زمینه ترس و بقا وجود دارند که تمامی ما با آن‌ها چندین بار وحشت‌زده شده‌ایم، حتی شده است بازی را نیمه کاره به حال خودش رها کرده باشیم. اما تمامی این بازی‌ها در محیط باز و در روی زمین بوده است.

حال فرض کنید در دنیای زیر آب در لباسی سنگین و در تاریکی مطلق زیر دریا به دام افتاده‌اید و به هرطرفی می‌روید شبیه جایی است که از آن آمده‌اید، همین نکته باعث شکل‌گیری ایده ساخت بازی Narcosis در سال ۲۰۱۱ شد.

کوئنتین دی بوکلار (Quentin De Beukalear) یکی از کارگردانان این بازی است که پیش‌تر گفته بود بازی Narcosis متفاوت‌ترین بازی ترسناکی است که بازی‌بازان انجام خواهند داد، بنابراین باید انتظار بکشند تا این بازی هرچه بهتر با عمق زیاد برایشان عرضه گردد.

همچنین این کارگردان درباره‌ی بازی گفته است:

“بازی در اصل از راز و رمز های اعماق دریا الهام گرفته است. ما سطح ماه و حتی مریخ را بهتر از اعماق اقیانوس های خودمان می شناسیم! Narcosis در اصل قرار بود که یک بازی اکتشافی باشد اما کم کم از این سناریوی ساده ایده اصلی Narcosis به وجود آمد.

از زمانی که ایده آن مطرح شده است، کلیت بازی تغییری نکرده است. ما چندین مکانیک بازی را امتحان کرده ایم، چندین روش برای بیان داستان آن مطرح کرده ایم اما هسته اصلی آن تغییری نکرده است و همان چیزی است که از ابتدا می خواستیم به بازیکنان تحویل دهیم.”

به گفته سازندگان بازی Narcosis آن‌ها قصد دارند تا این بار بازیکن را در فضای تنگ‌تری قرار بدهند تا حس ترس و وحشت کاملا بر آن‌ها غلبه کند. در همین راستا آن‌ها از لباسی زرهی استفاده کرده‌اند که هم محافظت کننده از شخصیت اصلی بازی است و همچنین مانع اصلی بر حرکت سریع او است.

حال بازی‌های ترسناک به جای خود و رعب و وحشت زیر دریا هم به کنار اما ساخته شدن این بازی برای هدست واقعیت مجازی می‌تواند بسیار دیوانه‌کننده و هیجان‌انگیز باشد، چرا که بازی‌باز می‌تواند دنیای زیر دریا را از نزدیک لمس کند و با بازی بیشتر انس بگیرد.

همچنین کوئنتین دی بوکلار (Quentin De Beukalear) درباره‌ی ساخت بازی بر روی هدست واقعیت مجازی (VR) گفت:

“کار بر روی VR واقعا لذت بخش است؛ VR مانند سرزمینی کشف نشده در دنیای دیجیتال است. این احساس به شما دست می دهد که در حال آماده کردن راه برای گیمرها و همچنین دیگر سازندگان بازی هستید.

احتمالا بزرگ ترین چالش این است که کاری کنید که به بازیکن احساس سرگیجه دست ندهد چون گوش داخلی نمی تواند با چیزی که چشم و گوش حس می کنند تطبیق پیدا کند. برای غلبه بر این مشکل به مهارت زیادی در طراحی، هنر و همچنین تکنولوژی و کارهای فنی نیاز است.”

حال بعد از ۶ سال کار بر روی این بازی ترسناک و بقا، تریلری جدید و تصاویری از محیط بازی منتشر شده است که دنیای رعب‌آور زیر دریا را به شکلی دیگر به ما نشان می‌دهد.

همچنین همزمان با انتشار این تریلر، توضیحاتی درباره‌ی فضا و جو محیط بازی داده شده است که در متن زیر می‌توانید مطالعه کنید:

“بقا و ترس در اعماق تاریک اقیانوس آرام: تنها و بدام افتاده در کف دریا با نور کم و تعدادی ابزار، یک غواصی صنعتی نا‌امیدانه تلاش می‌کند که تا پیش از به اتمام رسیدن اکسیژن و از بین رفتن سلامت عقلش به سطح باز‌گردد.

به عنوان یک پروژه دانشجویی، بازی بقا‌-‌محور و اول‌شخص Narcosis، داستان فاجعه‌ای صنعتی را از داخل یک سوت غواصی نیم‌تنی با تکنو‌لوژی بالا که به «تابوت متحرک» معروف است، روایت می‌کند. این بازی از تمایل روز‌افزون بازیکنان به ترس‌های غیر‌متعارف و بازی‌های داستان‌-‌محور الهام گرفته و در عین ریشه داشتن در واقعیت، دارای تم سورئال است.”

برخی ویژگی‌های بازی Narcosis:

  • مرگ‌های بر‌ اثر فشار: همانطور که می‌دانیم هرچه به اعماق دریا برویم فشار بر روی بدن و جسم انسان افزوده می‌شود. باید به این نکته توجه کرد که موقعیت‌های پر‌تنش جذب اکسیژن را بالا می‌برند و بر روی حس‌های بینایی و شنوایی و درک از فضا و زمان تاثیر می‌گذارند.
  • روایت مرموز: داستان بازی به صورتی نامفهومی درباره‌ی بازماندگان روایت می‌شود که بازی‌باز باید این گنگی و ابهام را با پیشروی در بازی حل کند.
  • آب‌های خطرناک: در محیط آبی باید مراقب وسایل خود بود زیرا لحظه‌‌ای غفلت آب آن را از شما خواهد گرفت. چاقو، چراغ قوه و فلیر‌ ملزومات زنده ماندن در محیطی سرشار از فلورا و کابوس‌-‌مانند است.
  • ماورای خوب و بد: در بازی Narcosis سعی نشده است تا شرایط فعلی به گروه خاصی یا سازمانی نسبت داده شود بلکه هسته اصلی بازی، ترس‌های اولیه از تاریکی و تنهایی و محدودیت‌های انسان در محیط‌هایی مثل دریا است.
  • واقع‌گرایی: همانطور که گفته شد سازندگان بازی سعی کرده‌اند تا بازی‌بازان را با نوع جدیدی از ترس رویارو کنند و حبس و محدودیت را در زیر دریا به آن‌ها منتقل کنند.

در ویدیو زیر می‌توانید تریلر جدیدی که به جو حاکم بر بازی و محیط آن اشاره دارد را تماشا کنید.

دانلود با کیفیت HD 720p | دانلود با کیفیت SD 360p

بازی Narcosis در تاریخ ۲۸ مارس (۸ فروردین) بر روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، مک و ویندوز با قیمت ۱۹٫۹۹ دلار عرضه خواهد شد. این بازی از هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Rift و HTC Vive نیز پشتیبانی می‌کند.

منبع:

DualShockers

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات