راه‌یابی Resident Evil: Revelations به PS4 و Xbox One

راه‌یابی Resident Evil: Revelations به PS4 و Xbox One

احمد هاتفی ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ نظرات

داستان Resident Evil: Revelations بین وقایع نسخه‌های ۴ و ۵ سری روایت می‌شود که پاییز سال جاری برای پلتفرم‌های PS 4 و Xbox One عرضه می‌شود. با گیمر همراه باشید.

 

Resident Evil: Revelations همانند دیگر قسمت‌های بازی رزیدنت اویل، یک بازی ترسناک-تلاش برای بقا است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ توسط شرکت کپ‌کام (Capcom)  به صورت انحصاری برای کنسول دستی ۳DS منتشر شد، سپس این بازی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۳، Wii U و اکس‌باکس ۳۶۰ در تاریخ ۲۱ مه ۲۰۱۳ در آمریکای شمالی، ۲۳ مه ۲۰۱۳ در ژاپن و استرالیا و ۲۴ مه ۲۰۱۳ در اروپا عرضه شد.

خبر انتشار بازی Resident Evil: Revelations را شرکت کپ‌کام در حساب رسمی توییتر خود اعلام کرد و گفت:

“عنوان Resident Evil: Revelations در پاییز سال جاری به دو صورت دیجیتالی و فیزیکی برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در آمریکای شمالی و اروپا منتشر می‌شود. اخبار جدید به‌زودی ارائه می‌شوند.”

بازی رزیدنت اویل: افشا (Resident Evil: Revelations) همانند قسمت‌های دیگر این بازی دارای صحنه‌های رعب‌آور و اکشن بسیاری است و همچنین آیتم‌های مختلف، حل معماها و جستجوهای اکتشافی زیادی را در خود گنجانده است که همین عامل باعث شده است تا این بازی چالش برانگیز پس از ۵ سال از عرضه‌اش برای اولین بار، حال باز هم برای کنسول‌های نسل هشتمی PlayStation 4 و Xbox One منتشر شود.

Resident Evil: Revelations بین دو بازه‌ی Resident Evil 5 و Resident Evil 4 روایت می‌شود. داستان بازی از این قرار است که دو عضو گروه بی‌اس‌ای‌ای (BSAA) یعنی «کریس ردفیلد و جیل ولنتاین» به کشتی مخوف و مشکوک زنوبیا کویین اعزام می شوند. تنها بعد از چند دقیقه متوجه می شوید که پیش از جیل و دستیارش، «کریس ردفیلد» و «جسیکا شراون» به این کشتی تجاری و عظیم اعزام شده بودند و بنابر ناپدیدی آن‌ها، جیل موظف به پیدا کردن این دو تن از همکارانش است. اما سریعا همه چیز تغییر می کند.

داستان بازی به همین سادگی پیش نمی رود. اشتباه BSAA در مدیریت نیرو‌هایش کل روند داستانی بازی را در همان یک ساعت ابتدایی تغییر می‌دهد و داستان را محتاج به چندین فلش بک می کند. گروهی تروریستی به نام El Veltro (ال ولترو) بانی تمام مشکلات است و کشتی زنوبیا را هم به عنوان چشمه‌ای از تهدیدات ویروسی‌اش آلوده کرده و حالا هم جیل و پارکر در دام افتاده‌اند. با یک فلش بک در آغاز اپیزود سوم با سابقه درگیری BSAA و ال ولترو آشنا می شوید.

در حالی که سینماتیک‌ها و کات سن‌ها نفوذ زیادی در محیط و سران BSAA دارند تا تمام گره‌های داستانی در مورد این سازمان باز شود، با اولین فلش بک سازمان FBC وارد داستان بازی می‌شود. روابط دوجانبه این سازمان نظامی با BSAA به وضوح روشن است اما حضور دوباره‌ی اعضای FBC در واقعه‌ی زنوبیا گره داستانی را به موجب این گروه و اعضایش بیشتر می‌کند.

حال باید سعی کنید از آلودگی بیشتر اقیانوس جلوگیری کنید و باندهای تروریستی را از بین ببرید. بیشتر گیم‌پلی بازی در داخل کشتی زنوبیا اتفاق می‌افتد و از همان صحنه‌ی اول همانند دیگر نسخه‌های بازی Resident Evil، ترس و وحشت وجود شما را فرا خواهد گرفت.

همچنین بازی Resident Evil: Revelations 2 در سال ۲۰۱۵ عنوان منتشر شد که دنباله‌ای برهمین موضوع بود. در برخی از قسمت‌ها شما کنترل Barry Burton (پدر Moira) را به دست خواهید گرفت که دختری کوچک به نام Natalia Korda هم شما را همراهی می‌کند.

داستان از جایی شروع می‌شود که «کلیر ردفیلد» و «مویرا برتن» که برای کمپانی «ترا سیو» (Terra Save) کار می‌کنند در یک عملیات تروریستی ربوده و به جزیره‌ای ناشناخته منتقل می‌شوند. جزیره‌ای که حوادث سختی در آن برای قهرمانان داستانمان رقم می‌خورد. روایت داستان در چهار اپیزود مجزا انجام می‌گیرد.

این نوع داستان‌گویی باعث شده رخدادهای داستانی بطور مناسب در طول بازی پخش شوند و در هر بخش از بازی با حوادثی روبرو می‌شویم که در پیشبرد داستان موثر هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند. از طرف دیگر با توجه به اینکه در طول بازی به چند ماه عقب‌تر یا جلوتر می‌رویم و به نوعی با «زمان» بازی می‌شود، اگر بین قسمت‌های بازی وقفه‌‌ی زیادی بیافتد ممکن است باعث سردرگمی مخاطب در درک داستان شود.

با همه‌ی این‌ها باید منتظر ماند و دید آیا این بازی همانند نسخه‌های منتشر شده برای کنسول‌های نسل هفتمی، دلچسب و رعب‌آور خواهد بود یا در داستان و گیم‌‍پلی آن تغییراتی رخ خواهد داد که چالش تازه‌ای را برای بازی‌بازان به همراه بیاورد.

منبع:

DualShockers

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات