معرفی و بررسی بازی موبایل BombSquad

معرفی و بررسی بازی موبایل BombSquad

احمد هاتفی ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ نظرات

BombSquad یک بازی اندرویدی سبک بازی‌های اکشن از استودیوی بازی‌سازی Eric Froemling است. برای بررسی بیشتر این بازی با گیمر همراه باشید.

 

در زمانی که کنسول‌های پیشرفته و سیستم‌های بسیار قوی برای اجرای بازی وجود دارند و البته با قیمت‌های بالا، شاید وجود بازی‌هایی سرگرم‌کننده در گوشی‌های تلفن بتواند نیاز کاربران با رده‌های سنی مختلف را برطرف کند. همچنین با پیشرفت روزانه گرافیکی و نرم‌افزاری گوشی‌های تلفن همراه شاهد عرضه بازی‌های بسیار پرکیفیت و سرگرم کننده هستیم.

در این مطلب می‌خواهیم به معرفی و بررسی بازی خلاقانه و سرگرم‌کننده BombSquad بپردازیم.

BombSquad از آن دسته بازی‌هایی است که کاربر را معتاد خود می‌کند و تا زمانی که مرحله را به پایان نرساند نمی‌تواند از بازی دست بکشد. فلسفه این بازی این‌گونه است که باید با پرتاب بمب‌هایی به سمت حریفان و دشمنان خود آن‌ها را از میدان نبرد حذف کنید و در بازی پیش بروید.

بازی از کیفیت و گرافیک خوبی برخوردار است که از نکات قابل توجهی می‌باشد، همچنین دکمه‌هایی که در بازی تعبیه شده‌اند به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر عملیات خود را پیش ببرید. این دکمه‌ها در زیر صفحه گوشی تلفن شما در سمت پایین قرار دارند که شامل:

 • دکمه پرتاب بمب
 •  دکمه برداشتن جعبه‌های موجود در میدان نبرد
 • دکمه پرش
 • دکمه ضربه مشت
 • دکمه حرکت به جهت‌های مختلف

در بازی BombSquad سرعت عملکرد بسیار مهم است، به این گونه که باید مسیر حریف را پیش‌بینی کنید و با پرتاب کردن بمب در راه حریفان خود آن‌ها را شکست دهید.

در بازی ابتدا شخصیت شما بمب‌هایی به رنگ سیاه دارد که فقط حالت انفجاری و نابود کننده دارند ولی با خوردن جعبه‌هایی که در میدان ظاهر می‌شوند می‌توانید دشمنان خود را با بمب‌های مختلفی نابود کنید. مانند بمب یخ‌کننده که با پرتاب آن می‌توانید دشمنان خود را منجمد کنید و با ضربه‌ی مشتی بدن آن‌ها را از هم متلاشی کنید یا با کار گذاشت مین‌هایی در سر راه رقیبان خود آن‌ها را از بین ببرید.

برخی از ویژگی‌های بازی اکشن BombSquad اندروید :

 • شامل چندین و چند مینی‌گیم (بازی‌های کوچک) مختلف
 • پرتاب بمب‌ها به مختلف به سمت حریفان برای دریافت امتیاز
 • امکان رقابت با دوستان به صورت چندنفره و افزایش هیجان شخصی سازی و ارتقای شخصیت ها در مینی گیم‌ها
 • پشتیبانی از تبلت‌ها و گوشی‌های اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ و کوچک
 • ارتقاء دادن قابلیت‌های شخصیت‌هایی که در بازی هستند

بازی BombSquad این قابلیت را دارد که با دوستان خود به میدان نبرد پا به گذارید و در مراحل مختلفی کنار همدیگر نقش‌آفرینی کنید. یا با هوش مصنوعی بسیار قوی که در بازی قرار داده شده است بازی کنید.

در بازی باید توجه کنید که هرچه جلوتر بروید قدرت و سلامت دشمنانتان بیشتر می‌شود به همین خاطر باید سطح شخصیت بازی خود را ارتقا دهید و یا شخصیت جدیدی با زره‌های پیشرفته‌تری بخرید. برای خرید باید مراحل اولیه و آسان‌تر را رد کنید و پول‌های خود را جمع کنید تا قفل بازیکنان جدید برای شما باز شود.

بازی در سه بخش تیمی، بازی با کامپیوتر و بازی تک به تک طراحی شده است که هریک مراحل متفاوتی دارند که هرکدام جذابیت‌ها و ویژگی‌های خود را دارند.

برخی مراحل بازی:

 • نبرد مبتدی: در این بخش باید سعی کنید ضربه کمتری بخورید و تمامی حریفان خود را به خارج از میدان نبرد بفرستید.
 • میدان مبارزه: در این میدان دشمنان مختلفی با شما وارد نبرد می‌شوند که با پیشروی مراحل تعداد دشمنان نیز بیشتر می‌شود.
 • مبارزه فوتبال: باید سعی کنید توپی را که در وسط میدان فوتبال گذاشته شده است را به دروازه تیم حریف وارد کنید و اگر حریف به دروازه شما نزدیک شد می‌توانید با پرتاب بمب مانع از این کار شوید.
 • نگهبان خروج: نباید اجازه دهید حریفانتان از در خروجی عبور کنند در این صورت ۱۰ جانی که برای شما در ۶ دست، یک مرحله تعبیه شده است را از دست می‌دهید.

بازی BombSquad در تاریخ ۲۴ اکتبر  سال ۲۰۱۱ میلادی (۲ آبان سال ۱۳۹۰) توسط استودیو Eric Froemling برای گوشی‌های تلفن همراه اندرویدی منتشر شد.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات