یک دستگاه آیفون ۷ پلاس بعد از برخورد به زمین منفجر شد

یک دستگاه آیفون ۷ پلاس بعد از برخورد به زمین منفجر شد

آرمین شهریاری ۲۳ آبان ۱۳۹۵ نظرات

نکته قابل توجه در مورد باتری‌های لیتیوم-یون این است که اگر آسیب ببینند، بسیار خطرناک می‌شوند و معمولا افزایش حجم داده و منفجر می‌شوند. چند روز پیش در کشور چین، یک کاربر آیفون ۷ پلاس گوشی‌اش از دستش رها می‌شود و به زمین می‌خورد. پس از این اتفاق گوشی متورم شده و منفجر می‌شود. با گیمر همراه باشید.

طبق گزارشات، این گوشی آیفون ۷ پلاس تقریبا جدید بوده و حدود یک ماه قبل خریداری شده است. مالک این گوشی ادعا می‌کند که تلفن همراهش به طور اتفاقی از دستش رها شده و پس از برخورد به زمین شروع به دود کردن، لرزیدن و افزایش حجم کرده است. همان طور که در تصویر قابل مشاهده است این گوشی در نهایت منفجر شده است.

آیفون 7 پلاس

تورم و انفجار گوشی به حدی بوده که صفحه نمایش آن به طور کامل خم شده و از بدنه جدا شده است. این اولین بار نیست که از انفجار آیفون ۷ می‌شنویم و باید منتظر اظهار نظر اپل در این مورد بمانیم. همین چند وقت پیش نیز شاهد موردی مشابه بودیم؛ هرچند در این مورد خاص، به نظر می‌رسد که سقوط گوشی عامل آسیب دیدن باتری و انفجار آن بوده است.

هنوز مطمئن نیستیم که آیا این باطری از ابتدا دچار مشکل بوده و با سقوط گوشی به آن فشار بیش از حد وارد شده و یا این که سقوط به حدی شدید بوده که به باتری آسیب زده است. همواره شاهد این هستیم که افراد زیادی گوشی‌هایشان از دستشان رها شده و انفجاری نیز رخ نمی‌دهد. بنا‌بر‌این شاید در مورد این آیفون ۷ پلاس اشکالاتی وجود داشته است.

منبع:

Ubergizmo

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات