همکاری با سونی برای AMD رضایت بخش بوده است

همکاری با سونی برای AMD رضایت بخش بوده است

احمد هاتفی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ نظرات

جدیدا مدیرعامل AMD مصاحبه ای درباره کنسول جدید سونی کرده و از این همکاری ابراز رضایتمندی کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

همکاری با سونی برای AMD رضایت بخش بوده است

پس از آن که کمپانی سونی ساخت کنسول پلی استیشن ۵ را تایید کرد، اطلاعاتی درباره سخت افزار این کنسول فاش شد که نشان می داد سونی برای ساخت کنسول جدید وارد همکاری با AMD شده است.

چندی پیش مارک سرنی اولین اطلاعات درباره کنسول پلی استیشن ۵ را ارائه کرد و اطلاعاتی درباره تاریخ انتشار و سخت افزار آن داد. سرنی در میان سخنانش به این مورد اشاره کرده بود که سونی با کمپانی AMD همکاری می کند و در واقع قلب تپنده کنسول PS5 یک پردازنده هشت هسته‌ ای مبتنی بر نسل سوم پردازنده‌ های Ryzen AMD خواهد بود.

PS5 از صدای سه بعدی پشتیبانی خواهد کرد

PS5 از صدای سه بعدی پشتیبانی خواهد کرد

این تراشه از صدای سه بعدی هم پشتیبانی می کند که به گفته سرنی در هرچه جذاب شدن بازی ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بعد از مارک سرنی، طراح ارشد کنسول پلی استیشن ۵، حال مدیرعامل کمپانی AMD، لیزا سو در مصاحبه ای از رضایت خود برای همکاری با سونی خبر داده است و گفته است پردازنده ای که در کنسول جدید سونی بکار رفته «چاشنی ویژه» آن را تامین می کند.

وی در ادامه گفته است:

«ما از اینکه نقشی در پلی استیشن بعدی سونی داریم، بسیار خوشحالیم و احساس غرور می‌ کنیم. همکاری ما با سونی یک همکاری طولانی‌ مدت بوده است. ما عاشق بازی‌ های ویدیویی هستیم و یقین داریم که بازی‌ ها، بازار بسیار قدرتمندی دارند.

همکاری‌ که ما با سونی داشتیم، یک معماری خاص برای کنسول‌ ها آن‌ ها به ارمغان آورده و همینطور یک «چاشنی ویژه» هم برای آن به‌ همراه دارد. ما برای کار‌هایی که قرار است کنسول بعدی پلی‌ استیشن انجام بدهد هیجان‌ زده هستیم و خوشحالیم که بخشی از این پروژه بوده‌ ایم.»

در PS5 از پردزانده هشت هسته ای AMD استفاده شده است

در PS5 از پردزانده هشت هسته ای AMD استفاده شده است

فعلا نمی توان گفت مفهوم چاشنی ویژه چه می تواند باشد اما شاید لیزا سو به همان قابیلت پشتیبانی از صدای سه بعدی در این کنسول اشاره داشته اسا و شاید هم موارد دیگری می باشد که باید تا زمان رسمی رونمایی از این کنسول منتظر بمانیم.

فعلا زمان دقیق معرفی و عرضه کنسول پلی استیشن ۵ اعلام نتشده است ولی به تازگی سونی اعلام کرده است این محصول تا سال ۲۰۲۰ راهی بازار نمی شود.

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات