برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

امیر پورمحمد ۰۹ دی ۱۳۹۷ نظرات

نگاهی بر بهترین فیلم های اکشن منتشر شده در سال ۲۰۱۸. با گیمر همراه باشید.

 

برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

همانند هر سال وقت آن رسیده است که سایت گیمر به معرفی بهترین های سال میلادی رو به پایان یعنی سال ۲۰۱۸ بپردازد. امسال نیز بنا به سنت قدیمی سایت گیمر، در چندین مقاله کلی نگر به بررسی بهترین فیلم ها در ژانر های مختلف سینما، بهترین سریال ها از نظر رأی گیری و تعداد تماشاگر و بهترین عوامل سینمایی و بازیگرانی که امسال درخشیده اند خواهیم پرداخت.

در این نوشته به بررسی سه فیلم برتر اکشن که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده اند خواهیم پرداخت. البته باید گفت این لیست به راحتی می توانست یک لیست پنج گانه باشد ولی تصمیم بر این شده است با سخت گیری فقط سه فیلم برتر امسال انتخاب شوند.

امیدواریم از آنچه امسال سایت گیمر برای سینما دوستان انتخاب کرده است راضی و خشنود باشید. سال نو میلادی تان هم مبارک.

فیلم های برتر در ژانر اکشن (Action):

 

فیلم,سینما,برترین فیلم ها,برترین فیلم های سال 2018,برترین فیلم های اکشن در سال 2018,بهترین فیلم های اکشن در سال 2018,اکشن ترین فیلم سال 2018,نقد و بررسی فیلم مأموریت غیر ممکن: فال اوت,نقد و بررسی فیلم ارتقا,نقد بررسی فیلم ددپول دو, Mission: Impossible – Fallout, Deadpool 2, Upgrade, Best Action Movies 2018

۳. رتبه سوم: ددپول دو (Deadpool 2)

 • تاریخ انتشار: ۱ می ۲۰۱۸
 • بودجه ساخت: ۱۱۰ میلیون دلار
 • کمپانی سازنده:  Marvel Entertainment، TSG Entertainment و Kinberg Genre
 • امتیاز رأی مردمی: ۷۶%
 • امتیاز IMDb از عدد ۱۰: ۷.۶

رتبه سوم این لیست در اختیار قسمت دوم فیلم ددپول (Deadpool 2) خواهد بود. در مورد این فیلم توضیحات مفصلی در مقاله بهترین فیلم های کامیک بوکی سال ۲۰۱۸ داده خواهد شد. به همین دلیل در این مقاله به توضیحی کوتاه در مورد کارگردان این فیلم که علت اصلی قرار گیری این فیلم در رتبه سوم بهترین فیلم اکشن سال ۲۰۱۸ است بسنده خواهیم کرد.

 

شاید خبری که قبل از انتشار اولین تریلر قسمت دوم فیلم ددپول تمام دوستداران سینما و علاقه مندان قسمت اول سری فیلم را نگران کرد خبر عوض شدن ناگهانی و صد البته توافقی کارگردان مجموعه بود. در آن موقع بسیاری با خود گفتند خوب چرا این کار را انجام می دهند؟ کمپانی فاکس (Fox) خودش را مسخره کرده است. قسمت اول این فیلم با تیم بازیگران و عوامل پشت صحنه به بهترین شکل پاسخ داد حال چرا می خواهند این ترکیب را به هم بزنند.


بیشتر بدانید: فیلم DeadPool 2 رکورد شکنی می کند 


البته کسانی که با آقای دیوید لیچ (David Leitch) آشنایی کامل داشتند شاید در ظاهر نگران بودند ولی از درون در پوست خود نمی گنجیدند. آقای لیچ استاد فیلم های اکشن است. قسمت اول نیز با وجود صحنه های طنز و شوخی های عالی کمی (ذکر می کنم خیلی کم) از لحاظ صحنه های اکشن می لنگید.

 

اگر فیلم اتمیک بلوند (Atomic Blonde) را دیده باشید خواهید فهمید که اکشن از نظر آقای لیچ چیست. صحنه های زد خورد بی نظیر با ریتم تند که اگر صحنه های آرامی میان آن ها وجود نداشته باشد باعث می شود دود از کله تان بلند شود، دقیقاً همانند آن اتفاقی که در ابتدای فیلم ددپول رخ می دهد. ریتم صحنه های مبارزات الخصوص در حمام عمومی یاکوزا به قدری تند است که هر بیننده ای را مجبور به پاوز کردن و پخش دوباره ی سکانس می کند.

در کل باید گفت فیلم ددپول دو، با قرار دادن پای خود یک پله بالا تر در مقوله اکشن توانست خود را ارتقا دهد.

 

فیلم,سینما,برترین فیلم ها,برترین فیلم های سال 2018,برترین فیلم های اکشن در سال 2018,بهترین فیلم های اکشن در سال 2018,اکشن ترین فیلم سال 2018,نقد و بررسی فیلم مأموریت غیر ممکن: فال اوت,نقد و بررسی فیلم ارتقا,نقد بررسی فیلم ددپول دو, Mission: Impossible – Fallout, Deadpool 2, Upgrade, Best Action Movies 2018

۲. رتبه دوم: ارتقا (Upgrade)

 • تاریخ انتشار:  ۱۰ مارس ۲۰۱۸
 • بودجه ساخت: ۵ میلیون دلار
 • کمپانی سازنده:  Blumhouse Productions و Goalpost Pictures
 • امتیاز رأی مردمی:  ۸۶%
 • امتیاز IMDb از عدد ۱۰: ۷.۶

مسلماً چیزی که از یک فیلم اکشن انتظار دارید صحنه هایی پر زد و خورد و روان هستند که پشت سر هم با چسبی نسبتاً ضعیف داستانی به هم متصل شده اند. فیلم های اکشن نیاز چندانی به داستان قوی، پیچیده و پایانی قوی ندارند. فیلم های اکشن باید روان و پر از صحنه های خلاقانه اکشن باشند.

خوب حالا از یک فیلم علمی تخیلی چه می خواهید؟ فیلم های علمی تخیلی به علت داشتن داستان پیچیده خود ریتمی نسبتاً آرام دارند. در این گونه فیلم ها فیلم نسبتاً کند روایت می شود چرا که پیچیدگی داستان اگر با سرعت روایت شود موجب سردرگمی بیننده می شود. پایان هایی که بیننده را دست به دهان در جلوی مانیتور رها می کنند نیز یکی از شاخصه های فیلم های علمی تخیلی هستند.


بیشتر بدانید: Dark Phoenix آخرین فیلم کمپانی Fox


حال اگر بگویم فیلمی که در رتبه دوم این جدول قرار گرفته است حاصل ترکیب استادانه این دو ژانر است چه می گویید (این فیلم تنها و تنها به علت قرار گیری اش در لیست فیلم های اکشن در لیست برترین فیلم ها علمی تخیلی نیز قرار نگرفته است). فیلم ارتقا علارقم داستان پیچیده و جذاب و صد البته پایان مبهوت کننده خود به طور کامل یک فیلم اکشن است. البته نه یک اکشن ساده.

در این فیلم صحنه های اکشن با طراحی نسبتاً بی نقص به صورت عجیب و غریبی همانند داستانش نمایش داده می شوند. استیفن داسکیو (Stefan Duscio)، فیلم برداری این فیلم را به عجیب و غریب ترین حالت ممکن انجام داده است. تا جایی که می توان این سبک فیلم برداری را جنون نامید. گاهی دوربین کج می شود، بعضی وقت ها دوربین مماس با دیوار حرکت می کند، وقتی هنر پیشه در حال دویدن است دوربین نیز همراه او می دود، برخورد بازیگران به در و دیوار در مبارزات به دوربین شک وارد می کنند و در نهایت باید گفت دوبین سه بار پشت سر هم ملق می زند.


بیشتر بدانید: برترین فیلم های ترسناک ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر


به جرئت می توان گفت صحنه ملق زدن دوربین همیشه در یاد هر بیننده ای خواهد ماند. در واقع در این فیلم داستان نیست که به شما سرگیجه  خواهد داد بلکه سبک فیلم برداری جنون آور آن است که سرگیجه ای دل پسند و از روی علاقه و عشق در شما ایجاد خواهد کرد.

در کل می توان این فیلم را یکی  از برترین فیلم های اکشن – علمی تخیلی چند ساله در نظر گرفت که ارزش چندین بار دیدن را دارد.

 

فیلم,سینما,برترین فیلم ها,برترین فیلم های سال 2018,برترین فیلم های اکشن در سال 2018,بهترین فیلم های اکشن در سال 2018,اکشن ترین فیلم سال 2018,نقد و بررسی فیلم مأموریت غیر ممکن: فال اوت,نقد و بررسی فیلم ارتقا,نقد بررسی فیلم ددپول دو, Mission: Impossible – Fallout, Deadpool 2, Upgrade, Best Action Movies 2018

۱. رتبه اول: مأموریت غیر ممکن: فال اوت (Mission: Impossible – Fallout)

 • تاریخ انتشار:  ۱۲ جولای ۲۰۱۸
 • بودجه ساخت: ۱۷۸ میلیون دلار
 • کمپانی سازنده:  Skydance Media، Alibaba Pictures و TC Productions
 • امتیاز رأی مردمی:  ۹۷%
 • امتیاز IMDb از عدد ۱۰: ۷.۹

زمانی که یک فیلم اختصاصی می گردد و امضای یک فرد خبره و نابغه بر روی تمام صفحات آن نقش می بندد، آن اثر به نوعی جاودانه می شود. می توان گفت آن فرد استثنایی همانند یک ارتش تک نفره تمام بار مسئولیت را بر روی دوش خود گذاشته و با نهایت سرعت پیش می رود. آثاری که در آن ها بازیگر نقش اول در پست های فنی و پشت صحنه ای نیز فعالیت کرده باشد انگشت شمار هستند، چه برسد به فیلمی که در آن نقش اول فیلم علاوه بر بدلکاری در پست تهیه کنندگی نیز حضور داشته باشد.


بیشتر بدانید: فیلم‌برداری Mission Impossible 6 متوقف شد


خوب مسلماً در چند ساله اخیر و الخصوص سکانس فرار گریز هایی که بر روی برج خلیفه صورت گرفته است قضیه بدلکاری های تام کروز را شنیده باشید. این مرد ۵۶ ساله آمریکایی گویی هیچ وقت پیر نمی شود، درست است قضیه پیر نشدن وی تا حد زیادی کلیشه ای شده است ولی بیایید منطقی باشیم. هر چند ماه یک بار خبری جدیدی از مصدومیت های وی در اخبار سینما شنیده می شود. خوب باید گفت مایع گذاشتن از جان دقیقاً به همین معنی است.

درست است آقای تام کروز با حضورش در فیلم هایی همچون مومیایی (The Mummy) و فراموشی (Oblivion) در چند ساله گذشته، آثار نسبتاً خوبی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است ولی فیلمی که وی در آن ستاره ای بی همتاست سری فیلم های مأموریت غیر ممکن است. از همان اولین حضور آقای تام کروز در این فیلم مشخص بود که این سری فیلم ها فقط و فقط با نام وی معنی خواهند شد.

 

از همان زمان هر قسمتی که از این فیلم که منتشر شده است از قسمت قبلی پای خود را یک پله جلو تر گذاشته است. این پیش رفت روز افزون باعث گردیده است توقع مردم از این سری فیلم ها بالا رفته و به نوعی این فیلم ها تبدیل به مقیاس و معیاری برای سنجش اکشن بودن سایر فیلم ها بدل شوند.


بیشتر بدانید: امکان ساخت دنباله فیلم The Mummy وجود دارد


آخرین قسمت از این سری فیلم ها نیز که امسال به عنوان بهترین فیلم اکشن سال انتخاب شده است به جرئت بهترین قسمت از سری فیلم های مأموریت غیر ممکن است. درست است مدت زمان فیلم (۱۴۸ دقیقه) کمی بیش از حد به نظر می رسد ولی فیلم با بردن تماشاگر به لوکیشن های مختلف و صد البته رو کردن صحنه های اکشن با طراحی بسیار با کیفیت، خود را جذاب تر از آن چیزی جلوه می کند که انتظار دارید. تمام این ۱۴۷ دقیقه را به جرئت می توان اکشن ناب نامید. هیچ تکه و سکانسی از فیلم بیهوده طراحی نشده است.

 

تدوین و موسیقی فیلم نیز که هیچ. این دو عنصر در کنار خط داستانی جذاب و منطقی، صحنه های اکشن فیلم را بیش از پیش جذاب کرده اند. در آخر می توان گفت این فیلم یک اثر اکشن بی نقص است. علا رقم داستان کلیشه ای این فیلم توانسته است با ترکیب درست عواملی همچون تدوین، موسیقی، ۱۴۷ دقیقه صحنه اکشن بی همتا را در کنار یک دیگر بگنجاند.

 

 


بیشتر بخوانید:

برترین فیلم های علمی تخیلی ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

برترین فیلم های کمدی ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

برترین فیلم های ترسناک ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

برترین بازی های ۲۰۱۸ به انتخاب گیمر

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات