نمرات بازی Detroit: Become Human مشخص شد

نمرات بازی Detroit: Become Human مشخص شد

احمد هاتفی ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ نظرات

Detroit: Become Human جدیدترین ساخته دیوید کیج توانسته نمرات خوبی را از سایت های معتبر دریافت کند و متای قابل قبولی را بر جای بگذارد. با گیمر همراه باشید.

 

Detroit: Become Human

  • سازنده: کوانتیک دریم (Quantic Dream)
  • ناشر: سونی (Sony)
  • سبک: ماجراجویی
  • تاریخ انتشار: ۴ خرداد
  • پلتفرم: پلی‌ استیشن ۴
  • قیمت: ۶۰ دلار

Detroit: Become Human,Detroit Detroit, Quantic Dream ,PS4 ,Sony , تاریخ انتشار بازی Detroit: Become Human,نمرات بازی Detroit: Become Human,متاکریتیک

تنها چیزی که در پیش بردن بازی دخالت دارد تصمیمات گیمر می باشد. این گیمر هست که با انتخاب هایش سرنوشت کاراکترهای درون بازی را رقم می زند.

دیوید کیج علاقه بسیاری به سبک پرسش و پاسخ دارد و این را می توان از عناوینی مانند Heavy Rain یا Beyond: Two Souls درک کرد که در طول بازی موقعیت های حساس و نفس گیری پیش می آیند که گیمر باید با تصمیمات خود بهترین واکنش را نشان دهد.

داستان بازی Detroit: Become Human در آینده ای نزدیک و در شهر دترویت جریان دارد؛ جایی که اندرویدهایی با ظاهر شبیه به انسان ها، بسیاری از کارها را بر عهده گرفته و در کنار انسان ها مشغول زندگی هستند و در امور مختلف به انسان ها کمک می کنند.

Detroit: Become Human,Detroit Detroit, Quantic Dream ,PS4 ,Sony , تاریخ انتشار بازی Detroit: Become Human,نمرات بازی Detroit: Become Human,متاکریتیک

با این حال شرایط به همین سادگی پیش نمی رود و پس از مدتی، اتفاقات عجیب و غریبی برای اندرویدها رخ می دهد؛ برای مثال برخی از آن ها گم می شوند یا برخی دیگر رفتارهای عجیب و غریبی از خود بروز می دهند.

 

گیمر در این بازی با سه شخصیت (اندروید) سر و کار خواهد داشت. این کاراکترها عبارتند از:

  • کارا: وی نشانه هایی از خودآگاهی را بروز می دهد.
  • کانر: وظیفه او از بین بردن اندرویدهایی است که رفتارهایی برخلاف برنامه ریزی اولیه شان بروز می دهند.
  • مارکوس: این ربات به خودآگاهی رسیده است و قصد دارد سایر اندروید‌ها را نیز مثل خودش آزاد کند.

Detroit: Become Human,Detroit Detroit, Quantic Dream ,PS4 ,Sony , تاریخ انتشار بازی Detroit: Become Human,نمرات بازی Detroit: Become Human,متاکریتیک

باید دقت کنید که در عرض بازی تصمیمات شما بسیار مهم خواهد بود و حتی اگر باعث مرگ کاراکتری شوید ممکن تا آخر بازی وی را از دست بدهید و حتی ممکن از چالش هایی پیش روی شما باشد که تنها راه حلش آن شخصیت خواهد بود.

بنابراین هوش مصنوعی بازی بسیار باکیفیت است و سعی شده بهترین حس را القا کند.

در ادامه می توانید نظرات و نقدهای سایت های معتبر درباره بازی Detroit: Become Human را مشاهده کنید.

Detroit: Become Human,Detroit Detroit, Quantic Dream ,PS4 ,Sony , تاریخ انتشار بازی Detroit: Become Human,نمرات بازی Detroit: Become Human,متاکریتیک

گیمزرادار: ۹۰ از ۱۰۰

در صورتی که بتوانید در جهان بازی دیترویت غرق شوید و با شخصیت های آن و داستان هایشان هم ذات پنداری پیدا کنید، قطعا عاشق این بازی خواهید شد.

هاردکور گیمر: ۹۰ از ۱۰۰

با اینکه بازی Detroit: Become Human هر از گاهی مشکلاتی دارد، اما در روایت داستانی عالی که محوریت اصلی آن پرداختن به ماهیت انسانیت است، بی نقص ظاهر می شود.

علاوه بر این بازی توانسته بین روایت داستان و گیم پلی هم تعادل خوبی ایجاد کند و این دو عنصر به نوعی مکمل یکدیگر در بازی هستند.

گیمزبیت: ۸۸ از ۱۰۰

داستانی که در بازی Detroit: Become Human روایت می شود مورد جدیدی نیست و پیش از این بارها در فیلم هایی چون Blade Runner یا ۲۰۰۱: A Space Odyssey نمونه مشابه آن را دیده ایم.

در واقع چنین داستانی در حال تبدیل شدن به چیزی شبیه داستان های ابرقهرمانی یا آخرالزمانی است که بارها در مدیوم های مختلفی شاهد تکرار شدنشان هستیم.

ولی خب داستان ها حتی اگر بارها در آثار دیگری هم تکرار شده باشند، در صورت اجرای درست می توانند لذت بخش باشند و این، اتفاقی است که در رابطه با Detroit: Become Human رخ داده است و مخاطب قطعا از همراهی با شخصیت های این بازی و دیدن نتیجه تصمیماتی که خودش اتخاذ کرده است، لذت خواهد برد.

گیم‌اینفورمر: ۸۰ از ۱۰۰

در بازی Detroit: Become Human تصمیم گیری ها نقشی اساسی در پیشبرد داستان دارند و باعث می شوند شاهد اتفاقات مختلفی بر اساس تصمیماتی که اتخاذ می کنیم باشیم و این، بزرگ ترین نقطه قوت بازی است.

به‌شخصه دوست دارم تا بارها بازی را تجربه کنم و هر بار، تصمیم گیری های مختلف داشته باشم تا عواقب متفاوت آن ها را ببینم. از طرف دیگر، بازی موفق می شود کاری کند که شما، با شخصیت هایش همذات پنداری داشته باشید.

همچنین پیام کلی آن در رابطه با تکنولوژی تا مدت ها در ذهن مخاطب می ماند و حتی پس از تمام شدن بازی هم تا مدتی به مسائل روایت شده در بازی فکر خواهید کرد.

آی‌جی‌ان: ۸۰ از ۱۰۰

با اینکه ترجیح می دادم تا داستان در Detroit: Become Human با ظرافت بیشتری روایت شود، ولی کلیت داستان کیفیت خوبی دارد و از آن مهم تر، سه شخصیت مرکزی داستان هم واقعا عالی هستند؛ به طوری که وقتی در موقعیت خطرناکی قرار می گرفتند، ناخودآگاه من هم دچار استرس می شدم و وقتی موفقیتی برایشان حاصل میشد، خوشحال می شدم.

همچنین Detroit: Become Human می تواند بر اساس تصمیماتی که می گیرید، داستان های متفاوتی داشته باشد که این هم یکی دیگر از ویژگی های خوب بازی است.

گیم‌ اسپات: ۷۰ از ۱۰۰

Detroit: Become Human قطعا ارزش بازی کردن را دارد، اما موفق نمی شود تعادل خوبی بین دادن آزادی عمل زیاد به مخاطب در تصمیم گیری و یادآوری این مساله به او که این محصول یک «بازی ویدیویی» است ایجاد کند. در مجموع دیوید کیج و کوانتیک دریم در این سبک بازی سازی به جایگاه خیلی خوبی رسیده اند، ولی هنوز هم جای پیشرفت دارند.

 

میانگین نمرات بازی Detroit: Become Human

متاکریتیک: ۸۰

اوپن کریتیک: ۸۰

 

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات