روابط انسانی God of War از بازی The Last of US الهام گرفته است

روابط انسانی God of War از بازی The Last of US الهام گرفته است

احمد هاتفی ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ نظرات

کوری بارلوگ در اخبار جدیدی از بازی God of War، اعلام کرده است که آن ها برای نشان دادن جلوه های انسانی کریتوس از رابطه عمیق جوئل و الی که در بازی The Last of Us وجود داشت، الهام گرفته اند. با گیمر همراه باشید.

 

بی شک The Last of US نام بسیاری بزرگی در صنعت گیم می باشد که در ذهن تمامی بازیکنانش ماندگار شده است.

در آن عنوان شاهد یک رابطه احساسی و عمیق بین پدر و دختری بودیم که برای زندگی دوباره تلاش می کردند و در نهایت تمامی احساسات مخاطبانشان را تحریک می کردند تا داستان را با تمام وجود حس کنند.

همانطور که می دانید کریتوس شخصیت بسیار کاریزماتیکی دارد و و به هیچ موجودی که در سر راهش قرار بگیرد کوچک ترین رحمی نمی کند و حتی در نسخه های پیشین این سری دیده ایم که نزدیکترین افرادش را چگونه سلاخی کرده است.

کوری بارلوگ در راستای این موضوع از ناکامی اش در پرداخت درست شخصیت کریتوس سخن می‌ گوید. به گفته‌ او، آن‌ ها نتوانستند شخصیت کریتوس را آنطور که باید انسانی و عمیق نشان دهند، اما حالا با بازی جدید، آن ها قصد دارند به این شخصیت عمق بیشتری ببخشند.

God of War,PS4,Sony,Cory Barlog,The Last of Us,تاریخ انتشار بازی God of War,تاریخ انتشار بازی خدای جنگ

ریشه های این سری همواره با تراژدی رابطه ی تنگاتنگی داشته اند.

از تراژدی خانواده کریتوس گرفته تا از جان گذشتگی هایی که کریتوس در اوایل سری به خرج می دهد، همگی عواملی هستند که این سری بازی را از همیشه تراژدیک تر می کنند؛ اما شخصیت کریتوس همواره به عنوان نمادی از خشم، خشونت و قدرت شناخته می شده. به گفته ی بارلوگ، او می خواهد در بازی جدید، احساسات درون او را بیشتر نمایان کند؛ کاری که در نسخه‌ های قبلی چندان در انجام آن موفق نبود.

شاید داشتن یک فرزند بهترین روش برای نشان دادن شخصیت انسانی او بود. کریتوس حالا باید اندکی غرایزش را کنترل کند و در لحظات حساس، بر خشم خود غلبه کند تا بتواند وظایف پدرانه ی خود را در مقابل پسرش به نحو احسن انجام دهد. کریتوس می خواهد خشم خود را از فرزندش مخفی کند؛ چرا که بخش زیادی از صفات شخصیتی خود را در پسرش دیده است.

آترئوس از لحاظ شخصیتی شباهت بسیاری به پدرش دارد و کریتوس با تربیت او سعی می کند وی را از اشتباهاتی که خود در گذشته انجام داده محافظت کند. این موضوع وضعیت کریتوس را به شخصیت جوئل در بازی The Last of Us شبیه می کند.

God of War,PS4,Sony,Cory Barlog,The Last of Us,تاریخ انتشار بازی God of War,تاریخ انتشار بازی خدای جنگ

جوئل نیز مردی درد کشیده و رنج دیده بود که حس انتقام سختی در وجودش نهفته بود، اما ناچار بود زمانی که مسئولیتی پدر گونه را بر عهده می گیرد، از خشم خود کاسته و با لطافت بیشتری رفتار کند.

با ارائه این توضیحات بسیاری از طرفداران کریتوس نگران این بودند که خشونت او نسبت به قبل کم شده باشد که بارلوگ در این باره گفته است:

«کریتوس هنوز هم همان کریتوس قدیمی است و هنوز آن هیولای بی رحم درون خود را به همراه دارد. در طول بازی او هرقدر هم که تلاش می کند آن روی بی رحم و خشنش را پنهان کند، گاهی نیز از این کار عاجز می ماند و برخلاف خواست خودش، مجبور می شود هیولای درون را آزاد کند!»

بر اساس توضیحات بارلوگ، عاجز ماندن کریتوس در پنهان کردن خوی درنده‌ی خود یکی از دیگر عواملی است که قرار است انسان بودن شخصیت کریتوس را بیش از پیش نشان دهد.

بازی God of War در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۷ منتشر خواهد شد.

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات