کونامی بصورت غیرمستقیم از کوجیما تشکر کرد

کونامی بصورت غیرمستقیم از کوجیما تشکر کرد

احمد هاتفی ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ نظرات

کمپانی کونامی در تیتراژ پایانی بازی جدید Metal Gear Survive بطور غیر مستقیم از خالق سری متال گیر، هیدئو کوجیما تشکر کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

سه سال پیش بود که خبری عین بمب دنیای بازی را منفجر کرد و آن هم جدایی هیدئو کوجیما از کمپانی کونامی بود که هنوز هم دلیل این کار به وضوح معلوم نشده است.

همگی ما کوجیما را بخاطر سری بی نظیر متال گیر می شناسیم و خاطرات فراوانی با این شخصیت و بازی هایش داریم. کونامی چند ماه پیش از جدیدترین نسخه متال گیر رونمایی کرد که دیگر کوجیما کارگردانی آن را برعهده نداشت و این خیلی ناراحت کننده بود.

کوجیما پس از جدایی بد از کونامی به همراه تعدادی از اعضای تیمش استودیو جدیدی بنام Kojima Productions را تاسیس کردند و در حال حاضر بر روی بازی Death Stranding کار می کنند که یکی از پروژه های مرموز صنعت گیم می باشد.

Metal Gear Solid V,Metal Gear Solid,Metal Gear,Metal Gear Survive,Kojima,Konami,هیدئو کوجیما,کوجیما

«تشکر ویژه از تمامی دست‌ اندرکاران Metal Gear Solid V»

در تیتراژ پایانی بازی Metal Gear Survive که یک هفته پیش منتشر شد، کونامی از «تمامی دست‌ اندرکاران Metal Gear Solid V» تشکر ویژه کرده است! این حرکت را می‌ توان تشکر کونامی از کوجیما تلقی کرد؛ چیزی که بعد از درگیرهای شدید دو طرف که منجر به جدایی این کارگردان کارکشته در اکتبر ۲۰۱۵ از این شرکت شد، کمتر کسی انتظار روی دادنش را داشت.

Metal Gear Survive یک اسپین آف از سری Metal Gear به حساب می‌ آید که حول نبرد سربازان با زامبی‌ ها می‌ چرخد که موفقیت چندانی هم برای کونامی محسوب نمی شود و بسیاری از منتقدان و گیمرها آن را عنوانی ناموفق دانسته اند.

پس از گذشت این همه مدت باز هم تمامی ماجرای درگیری کونامی و کوجیما برای کسی مشخص نیست. هیچ کدام از کارکنان کونامی حاضر به گفتن روایت خود از این درگیری نیستند؛ با این حال برخی گزارش‌ ها حاکی از شرایط بسیار بد کاری تیم سازنده‌ی Metal Gear Solid V بودند.

حال باید دید واکنش کوجیما نسبت به این پیام صلح و دوستی چه خواهد بود و آیا باز هم شاهد نسخه جدیدی از متال گیر با حضور این نابغه صنعت بازی سازی خواهیم بود یا خیر.

منبع:

Kotaku

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات