جزئیات آپدیت ۵.۰ پلی‌استیشن ۴ معرفی شد

جزئیات آپدیت ۵.۰ پلی‌استیشن ۴ معرفی شد

احمد هاتفی ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ نظرات

کمپانی سونی پس از انتظار فراوان جزئیات آپدیتجدید پلی‌استیشن ۴ را فاش کرده است. این بروزرسانی هم اکنون در دسترس افراد محدود می باشد. با گیمر همراه باشید.

 

هفته پیش بود که اولین اطلاعات بروزرسانی ۵.۰ کنسول PS4 منتشر شد و سونی بدنبال این اطلاعات امروز اطلاعات دیگر را در اختیار کاربران قرار داده است.

در این اخبار اعلام شده است که آپدیت نسخه ۵.۰ دارای چندین بروزرسانی بزرگ و شامل چندین تغییرات جزئی خواهد بود تا عملکرد دستگاه بهبود یابد و ثبات عملکرد دستگاه بیشتر خواهد شد. در این بروزرسانی بیان شده است که اگر اینترنت کاربران PS4 Pro در حد عالی باشد می توانند بازی ها را با کیفیت ۱۰۸۰P و ۶۰ فریم بر ثانیه استریم کنند.

همچنین کاربران پلی‌استیشن VR قادر خواهند بود تا در هنگام برادکست پیام ها و کامنت ها را دیافت کنند. با این آپدیت پلی استیشن ۴، پلی‌ استیشن VR از صدای فراگیر مجازی ۵.۱ و ۷.۱ کاناله پشتیبانی خواهد کرد.

یکی از بخش هایی که در این بروزرسانی قابلیت های مختلفی را دارا شده است بخش Friends List می باشد. از جمله آن ها ابزار دسته‌بندی جداگانه‌ی دوستان، اضافه شده است.

برای مثال، شما می‌توانید یک لیست از افرادی که با آن‌ها به بازی Destiny می‌پردازید ایجاد کرده و به همه‌ی آن ها دعوت بفرستید. این ویژگی، جایگزین تب قدیمی «گروه‌های محبوب» خواهد شد.

برخی دیگر از ویژگی هایی بروزرسانی ۵.۰ کنسول پلی‌استیشن ۴:

  • کاربران می‌توانند هرکسی را که می‌ خواهند دنبال کنند. (این قابلیت قبل این تنها در دسترس افراد محدودی همانند توسعه دهندگان قرار داشت)
  • نمایش نوتیفیکیشن ها و آپلود/دانلود در بخش Quick Menu
  • تماشاگران می توانند در حالت واقعیت مجازی درباره بازی نظر بدهند.
  • Broadcast ها را می توان به انجمن پلی‌استیشن پیوند داد.
  • اضافه شدن پشتیبانی از زبان کشورهای چک، تایلند، یونان، اندونزی، ویتنام، رومانی و مجارستان.
  • این بروزرسانی همچنین چگونگی عملکرد اکانت‌های تابع را بهبود خواهد بخشید. این بروزرسانی جدید ابزارهای جدیدی برای والدین به ارمغان خواهد آورد تا بتوانند دسترسی فرزندانشان را به محتوای سرویس پلی‌استیشن نتوورک مدیریت کنند. تعدادی یا تمام این ابزار‌ها از طریق PC یا گوشی های همراه در دسترس کاربران خواهند بود.

یکی از قابلیت های جدید و جالب این بروزرسانی ویژگی کنترل والدین بر فعالیت های فرزندان و دیگر کاربران کنسول می باشد که اسم آن را «خانواده PSN» گزاشته اند. این قابلیت این اختیار را در دسترس والدین قرار می دهد تا اکانت‌های دیگری ایجاد کرده و آن ها را به عنوان سرپرست، بزرگسال و یا کودک، نشانه گذاری کنند.

والدین و یا سرپرست‌ها می‌توانند حساب کودک را در استفاده از ویژگی‌های آنلاین و برقراری ارتباط با دیگر کاربران، محدود کنند. همچنین آن ها می‌توانند که محدودیت برای بازی‌ها اعمال کرده، در استفاده از مرورگر اینترنت چارچوب تعیین کرده و حد مشخصی برای پرداخت در پلی استیشن استور تعیین کنند.

سونی اعلام کرده است از کسانی که در آمریکای شمالی برای اولین بار اقدام به راه اندازی حساب بزرگسال کنند، مبلغ ۵۰ سنت، برای تایید بزرگسال بودن فرد دریافت خواهد شد.

نسخه بتای این آپدیت در حال حاضر در دسترس افراد ثبت نام کننده قرار دارد و سونی اعلام کرده است که اگر کنسول کابران در اثر نصب بروزرسانی دچار مشکل شود می توانند نسخه نرم افزار کنسولشان را به آخرین بروزرسانی یعنی ۴.۷۳ بازگردانند.

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات