نگاهی نزدیک به فیلم Alien: Covenant  – بیگانه: پیمان (قسمت دوم)

نگاهی نزدیک به فیلم Alien: Covenant – بیگانه: پیمان (قسمت دوم)

امیر پورمحمد ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ نظرات

بررسی تمام جنبه‌های فیلم بیگانه به همراه سؤالات مهم داستانی این فیلم. با گیمر همراه باشید.

 

سؤالات بسیاری در مورد مجموعه فیلم‌های فضایی (Alien) وجود دارد با اکران قسمت دوم مجموعه پرومتئوس (Prometheus) این سؤالات چند برابر گردید. حال به بررسی برخی از این سؤالات می‌پردازیم:

 

سررشته خلقت کجا قرار دارد؟

خود اسکات چندین بار توضیح داده است که انسان‌ها و زینومورف‌ها (بیگانه‌ها) توسط مهندسین خلق شده‌اند و اندروید‌ها (ربات‌های انسان گونه) توسط انسان‌ها خلق شده‌اند ولی چه کسی مهندسین را خلق کرده است که نقطه آغاز سررشته‌اند. این قضیه نشان می‌دهد که جایی برای خدای یکتا که آغاز دهنده کل هستی است در فیلم در نظر گرفته شده است.

هدف از خلقت اندرویدها توسط انسان‌ها چیست؟

شاید در نگاه اول اندرویدها برای ناوبری و مدریت سفینه‌های فضایی در سفرهای طولانی فضایی ساخته شده‌اند. ولی اولین اندروید ساخته شده یعنی دیوید که به نوعی فرزند خالق اصلی خطاب می‌شود دارای مأموریتی خاص از طرف خالق خود است. دیوید از سوی او مامور شده است که مهندسین را یافته و خالق خود را از مرگی که برای انسان‌ها در نظر گرفته شده است (مرگ به علت کهولت سن که علت آن در ژن‌هایمان نهفته است) نجات دهد ولی با گذشت زمان مشخص می‌شود دیوید هدف دیگری را دنبال می‌کند و به دنبال خواسته‌های شخصی خود است. آیا دیوید یک خطا در ساخت است یا عمداً توسط خالقش این‌گونه طراحی شده است.

مهندسین چرا انسان‌ها را خلق کرده‌اند؟

در مورد این سؤال باید گفت تئوری‌ها و پاسخ‌های بسیاری وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

اول اینکه انسان‌ها تصویری از مهندسین هستند و مهندسین انسان‌ها را برای ادامه نسل خود خلق کرده‌اند.

دوم اینکه انسان‌ها فقط بدن‌هایی برای پروش بیگانه‌ها هستند.

چرا بیگانه‌ها به دیوید حمله نمی‌کنند؟

طبق قانون کلی فیلم هر موجود زنده غیر گیاهی مورد یورش و حمله بیگانه‌ها قرار می‌گیرد چه انسان چه اندروید چه حیوان. ولی دیوید یک استثنا است. شاید او با تغییر در ژن‌های بیگانه‌ها و دست‌کاری آن‌ها به این توانایی رسیده است.

چرا نابودی انسان‌ها توسط مهندسین به تأخیر افتاده است؟

پاسخ این سؤال بسیار پیچیده است شاید می‌توان گفت چون مهندسین توسط دیوید نابود شده‌اند ولی چرا آن‌ها چندین دهه قبل از نابودی توسط دیوید دست به نابود انسان‌ها نزده‌اند.

 

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات