نمرات بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice منتشر شد

نمرات بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice منتشر شد

احمد هاتفی ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ نظرات

عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice دیروز (۱۷ مرداد) برای PC و PS4 منتشر شد و نمرات این بازی از دید سایت‌های معتبر نیز انتشار یافته است. با گیمر همراه باشید.

 

Hellblade: Senua’s Sacrifice

  • سازنده: Ninja Theory
  • سبک: اکشن ماجراجویی (هک اند اسلش)
  • پلتفرم: پلی‌استیشن ۴ و کامپیوتر
  • تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد

Hellblade: Senua’s Sacrifice یکی از عناوین AAA، ساخته استودیو مستقل نینجا تئوری می‌باشد. این بازی برای اولین بار در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۴ و برای کنسول پلی‌استیشن ۴ معرفی شد. اما سرانجام در سال ۲۰۱۵ مشخص شد که بازی برای رایانه‌های شخصی نیز انتشار خواهد یافت.

داستان بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice در حدود ۷۹۰ سال پس از میلاد مسیح و در جزیره Orkney (پیش از حضور Christians) روی می‌دهد که در سواحل اسکاتلند واقع شده است.

مدتی پس از حضور وایکینگ‌ها، جمعیت سلتیک واقع در Orkney ناپدید می‌شوند و علت این رویداد مشخص نیست اما داستان بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice دلیل آن را توضیح خواهد داد. یکی از اسرار موجود در این بازی در ارتباط با شخصیت اصلی آن یعنی Senua خواهد بود.

همچنین دیروز خبری جالب منتشر شد و آن این است که در بازی اگر چندین بار شکست خورده و بمیرید تمامی فایل‌های ذخیره شده بازی حذف خواهند شد و بازی به ابتدا بازخواهد گشت. در توضیح این اتفاق، استودیو نینجا تئوری گفته است که این یک باگ نیست بلکه ویژگی جدیدی است که به بازی‌باز یاد می‌دهد تا چگونه شکست‌ناپذیر بشود و با دقت هر چه بیشتری در بازی پیش برود.

در ادامه می‌توانید تحلیل و توضیح سایت‌های معتبر دنیا را درباره بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice را مطالعه کنید.

گیمزبیت: ۹۵ از ۱۰۰

بازی‌ای مثل Hellblade: Senua’s Sacrifice یک ایده بسیار بلندپروازانه برای استودیو کوچکی مثل نینجا تئوری بود. با این حال خوشحالم که آن‌ها موفق شده‌اند این ایده را به بهترین شکل ممکن به یک بازی تبدیل کرده و ارائه کنند.

آی‌جی‌ان: ۹۰ از ۱۰۰

Hellblade: Senua’s Sacrifice بازی‌ای با اتسمفر فوق‌العاده است که داستانی عالی روایت می‌کند و طراحی‌های فنی و هنری بسیار زیبایی هم دارد. با اینکه مشکلات کوچکی در بازی دیده می‌شوند، اما نینجا تئوری اهمیت زیادی برای سنوا و داستانش قائل بوده و توانسته بازی فوق‌العاده‌ای خلق کند. بازی‌ای که هرکسی باید آن را تجربه کند.

گیم‌اسپات: ۸۰ از ۱۰۰

دستاورد اصلی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice، پرداخت موضوعی بسیار مهم و جدی در قالب یک بازی اکشن / ماجراجویی سرگرم‌کننده است. داستان بازی در مورد سنوا است که سعی می‌کند بر بیماری‌اش غلبه کند و در طی این مسیر، به خودش و قدرتش ایمان می‌آورد. همین تلاش‌ها باعث می‌شوند تا او به رازی پی ببرد که در جهان امروزی هم خیلی‌ها با آن درگیر هستند.

گیم اینفورمر: ۸۰ از ۱۰۰

معمولا در بازی‌های ویدیویی، از وضعیت روانی غیرطبیعی شخصیت‌ها برای توجیه رفتار‌های یک شخصیت منفی یا ایجاد مکانیزم‌های گیم‌پلی استفاده می‌کنند. اما Hellblade: Senua’s Sacrifice پا را فراتر از این گذاشته و مشکل بیماری شخصیت اصلی را هسته اصلی داستان قرار داده و سپس روایتی با محوریت آن ارائه کرده است.

همین مساله هم باعث به وجود آمدن لحظه‌ها یا موقعیت‌هایی در بازی شده است که می‌توانند کاملا مخاطب را تحت تاثیر قرار دهند. با این حال تمرکز بیش از حد روی جنبه‌های داستانی، باعث شده تا بازی در زمینه گیم‌پلی و مبارزه‌ها مشکلاتی داشته باشد. به همین دلیل هم وقتی به عنوان یک بازی به Hellblade: Senua’s Sacrifice نگاه می‌کنیم، این مشکلات به چشم می‌آیند.

پی‌سی گیمر: ۷۸ از ۱۰۰

هل‌بلید در صورتی که آزادی عمل بیش‌تری در گشت و گذار‌ها به کاربر می‌داد و تنوع بیش‌تری در زمینه دشمن داشت، قطعا به بازی بهتری تبدیل می‌شد. اما بازی در یک زمینه عالی عمل می‌کند و آن هم نشان دادن قدرت افراد در برابر مشکلاتی است که می‌توانند مانع‌شان شوند.

دیستراکتوید: ۷۵ از ۱۰۰

استودیو نینجا تئوری بیش از آنکه یک بازی خلق کرده باشد، یک فیلم ساخته است. البته آن‌ها علاقه زیادی به اکشن دارند و از این المان‌های اکشن را هم در بازی شاهد هستیم.

میانگین نمرات بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice

متاکریتیک: ۸۱

اوپنکریتیک: ۸۰

منبع:

Metacritic

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات