باکس آفیس هفته دوم تیر ماه؛ تبدیل شوندگان در صدر

باکس آفیس هفته دوم تیر ماه؛ تبدیل شوندگان در صدر

امیر پورمحمد ۱۲ تیر ۱۳۹۶ نظرات

اکران فیلم تبدیل شوندگان توانست باکس آفیس این هفته را زیر و رو کند و تغییراتی را در آن بوجود بیاورد. با گیمر همراه باشید.

 

این هفته با اکران قسمت جدید تبدیل شوندگان باکس آفیس، تغییر بسزایی کرد و با قرار گرفتن این فیلم در صدر جدول سایر فیلم‌ها سقوط کردند. البته فیلم ۴۷ متر پایین با افزایش سینماهای در حال اکران خود توانست در لیست چهار فیلم برتر قرار گیرد.

دو فیلم مومیایی و قسمت پنجم دزدان دریایی کارائیب به سقوط و شکست خود ادامه داده و در رتبه‌های شش و هفت جدول قرار گرفتند و متأسفانه هیچ امیدی برای باز گذشت این دو فیلم وجود ندارد.

پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های تبدیل شوندگان پس از سه سال اکران شد و با اقتدار در صدر جدول قرار گرفت اما برخلاف چهار قسمت قبلی‌ این مجموعه، در فروش هفتگی خود کمی پایین‌تر از انتظار بود. به عنوان مثال سه سال قبل زمانی که قسمت چهارم این مجموعه اکران گردید در هفته اول خود رقم باورنکردنی ۱۲۰ میلیون دلار فروش را کسب کرد و با این فروش باور نکردنی رکورد باکس آفیس را در آن زمان شکست.

اما این قسمت یعنی قسمت پنجم که با نام کامل تبدیل شوندگان آخرین شوالیه اکران (Transformers: The Last Knight) گردید در هفته اول خود فقط ۴۰ میلیون دلار فروش داشت. ولی با توجه به معیارهای فروش این هفته، این فیلم در صدر جدول قرار گرفت.

شاید افت استقبال مخاطبان از این مجموعه فیلم‌ها را باید در تکراری شدن روند داستانی و صد البته اشاره به میهن‌پرستی کمی بیش از حد معمول در فیلم و در واقع نشان دادن فیلم به عنوان یک رژه نظامی و به رخ کشیدن ارتش امریکا باید جست.


رتبه دوم به قسمت ۳ انیمیشن محبوب ماشین‌ها تعلق دارد. این انیمیشن که در هفته گذشته در صدر جدول حضور داشت، این هفته با فروش ۲۶ میلیون دلاری فروش جهانی خود را به رقم ۱۴۱ میلیون دلار رساند. تا کنون استقبال بینندگان نشان داد که ساخت قسمت‌های جدید برای انیمیشن‌های قدیمی و محبوب هنوز نیز جا برای پیشرفت دارد.


رتبه سوم با مقدار بسیار کمی اختلاف به فیلم زن شگفت‌انگیز تعلق دارد. این فیلم که در هفته چهرم فروش خود حضور دارد و در هفته اول اکران در صدر باکس آفیس قرار داشت. فیلم Wonder Woman این هفته با فروش ۲۵.۶ میلیون دلاری خود توانست فروش کل خود ا به رقم ۳۱۸ میلیون دلار برساند که با توجه به بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری‌اش فروش نسبتاً خوبی برای این فیلم بوده است.


فیلم ۴۷ متر پایین (۴۷ Meters Down) که در چند هفته گذشته در خارج از چهار فیلم برتر باکس آفیس حضور داشت این هفته توانست با فروش ۷.۴ میلیون دلاری خود رتبه چهارم را کسب کند. علت پیشرفت این فیلم در فروش را می‌توان در افزایش سینماهایی که این فیلم را اکران می‌کنند دانست. فروش کلی این فیلم در دومین هفته خود ۲۴.۵ میلیون دلار است در حالی که بودجه ساخت فیلم رقم نا چیز ۵ میلیون دلار است.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات