قسمت سوم انیمیشن Cars صدر نشین باکس آفیس شد

قسمت سوم انیمیشن Cars صدر نشین باکس آفیس شد

امیر پورمحمد ۰۲ تیر ۱۳۹۶ نظرات

بررسی چهار فیلم برتر در فروش هفتگی در هفته اول تیر. با گیمر همراه باشید.

 

انیمیشن ماشین‌ها (Cars) با کارگردانی برایان فی و با صداپیشگی کریستلا الونزا (Cristela Alonzo) و اون ویلسون (Owen Wilson) با اکران خود در این هفته توانست مقام اول فروش هفتگی در باکس آفیس را کسب کند. از سویی دیگر نیز فروش جهانی زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman) از مرز ۵۰۰ میلیون دلار تجاوز کرد. فیلم مومیایی نیز با شکست سنگینی در باکس آفیس مواجه شد.

 

در این هفته با شروع اکران قسمت سوم انیمیشن محبوب و پرطرفدار ماشین‌ها (Cars), این پویانمایی توانست رتبه اول باکس آفیس را در فروش هفتگی از چنگ فیلم زن شگفت‌انگیز بیرون آورد. این فیلم در این هفته توانست ۵۳.۷ میلیون دلار فروش داشته باشد. این در حالی هست که بودجه ساخت این انیمیشن رقم سنگین ۱۷۵ میلیون دلار بود البته با توجه به نظر مثبت بینندگان و منتقدین به احتمال بالا نه تنها این انیمیشن به آسانی بتواند بودجه ساخت خود را تأمین کند بلکه فروش و موفقت خوبی نیز برای سازندگان خود کسب می‌کند.

 

فیلم زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman) با ۴۱ میلیون دلار فروش هفتگی و ۲۷۴ میلیون دلار فروش در بازار آمریکا در هفته سوم اکران خود توانست در مقام دوم باکس آفیس قرار گیرد. این فیلم که در دو هفته گذشته در صدر جدول فروش بود توانسته است به رقم ۵۷۲ میلیون دلار فروش جهانی برسد با این سرعت فروش می‌توان رقم یک میلیارد فروش جهانی را برای این فیلم در نظر گرفت که حکایت از موفقیت بالای این فیلم دارد. با توجه به این فروش خوب احتمال می‌رود پس از حضور شخصیت واندر‌ومن در لیگ قهرمانان قسمت‌های جدیدی نیز برای این فیلم ساخته شود.

 

رتبه سوم جدول به فیلمی در مورد زندگی‌نامه رپر معروف آمریکایی توپک شکور (Tupac Shakur) که آثار درخشانی در سبک هیپ‌هاپ دارد تعلق دارد. این فیلم در اولین هفته اکران خود توانست ۲۷.۶ میلیون دلار فروش داشته باشد که با توجه به بودجه ۴۰ میلیون دلاری, این فیلم در گیشه موفق ظاهر شده است.

 

در رتبه چهارم جدول می‌توان شکست سنگین فیلم جدید مومیای (Mummy) را دید. این فیلم با کارگردانی الکس کورتزمن در دومین هفته اکران خود فقط ۱۴ میلیون دلار فروش داشت که با جمع بودجه هفته گذشته آن, فروش کل این فیلم ۵۶.۸ میلیون دلار می‌شود در حالی که بودجه ساخت این فیلم ۱۲۵ میلیون دلار بوده است و انتظار فروش ۳۰۰ میلیون دلاری برای این فیلم مورد قبول بود. این فیلم به سختی خواهد توانست بودجه ساخت خود را تأمین کند. به نظر شخصی بنده علت ناموفق ماندن این فیلم دور شدن فیلم مومیایی از سبک و سنت قدیمی خود در مجموعه‌های قبلی و نزدیک بودن این فیلم به فیلم لبه‌ی فردا (Edge of Tomorrow) و به نوعی تقلید از آن می‌باشد. حتی نوع فیلم‌نامه و داستان و حتی بازیگران یکسان هستند.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات