تجزیه و تحلیل کامیک Black Panther

تجزیه و تحلیل کامیک Black Panther

امیر پورمحمد ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ نظرات

بررسی داستان پلنگ سیاه با توجه به کامیک بوک‌ها و تریلری که چندی پیش منتشر شد. با گیمر همراه باشید.

 

سرانجام فیلم‌برداری و تولید فیلم پلنگ سیاه توسط کمپانی مارول اعلام شد و به طور رسمی تاریخ ۱۵ ژآونویه ۲۰۱۷ برای انتشار آن اعلام گردید. حال با توجه به کامیک بوک‌هایی که برای این فیلم نوشته شده است به بررسی جنبه داستانی این فیلم می‌پردازیم.

از آنجا که اسم کامل فیلم پلنگ سیاه – سرزمین مادری (Black Panther – Motherland) است و با توجه به تریلری که از آن منتشر شده است به احتمال زیاد بخش داستانی فیلم در مورد داستان پیدایش شخصیت پلنگ سیاه می‌باشد.

 

در کتاب‌های کامیک، تی چالا (T’Challa) در جوانی خانه خود در واکاندا را ترک می‌کند و در بهترین مدارس و دانشگاه‌های آمریکا و بریتانیا مشغول به تحصیل می‌شود. او در دانشگاه آکسفورد موفق به دریافت مدرک دکترا در رشته فیزیک می‌شود. بیش از یک دهه دوری از خانه بالاخره تی چالا به خاطر خبر فوت پدرش تصمیم به بازگشت به خانه‌ی پدری و سرزمین مادری خود می‌گیرد. پس از به خاک سپاری پدرش او تصمیم می‌گیرد که شغل اجدادی خود یعنی پادشاهی به سرزمین واکاندا را که نسل به نسل منتقل شده است را ادامه دهد.

حال او که چندین سال در سرزمین‌های غربی به تحصیل پرداخته است در ابتدا سعی می‌کند که با استفاده از سیاست و به نرمی برای پیشرفت کشور خود تلاش کند. ولی با گذشت زمان و شکست‌های که با توطئه افراد دیگر برای او به وجود می‌آید کم‌کم او متوجه می‌شود که گروهکی ضد او و خاندان او به نام ریپیرز (Reappears) در واکاندا فعال است و پدرش نه تنها به مرگ طبیعی نمرده است بلکه توسط این گروهک به قتل رسیده است. پس وی تصمیم به نشان دادن چهره سیاه خاندان خود یعنی پلنگ سیاه و مبارزه با این گروهک برای به دست آوردن تاج پادشاهی می‌گیرد.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات