تولید PlayStation 3 در ژاپن متوقف شد

تولید PlayStation 3 در ژاپن متوقف شد

احمد هاتفی ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ نظرات

اسفند سال ۹۵ کمپانی سونی اعلام کرد که تولید کنسول افسانه‌ای پلی‌استیشن ۳ را بزودی متوقف خواهد کرد. سونی دیروز تولید PS3 را متوقف کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

کنسول پلی‌استیشن ۳ در ماه نوامبر سال ۲۰۰۶ میلادی در ژاپن و سایر مناطق به صورت همزمان عرضه شد.

بسیاری از بازی‌بازان کنسول PlayStation 3 را پرمحتواترین کنسول تاریخ می‌دانند. زیرا این کنسول دارای بازی‌ها و شاهکارهایی همچون Uncharted، Batman، Red Dead Redemption، The Last of Us، BioShock Infinite، Call of Duty 4: Modern Warfare، God of War 3 و بسیاری دیگر از بازی‌هایی که هر گیمری آن‌ها را تجربه کرده است و بی‌شک با کنسول PS3 خاطرات فراوانی را ساخته است.

با پیشرفت تکنولوژی و رقابت شرکت سونی با رقیبان، این کمپانی وقتی که دید کمتر استودیویی دیگر برای کنسول‌های نسل هفتمی بازی ارائه می‌دهد تصمیم گرفت تولید این ابرکنسول را متوقف کند.

این کنسول فروشی بالغ بر ۸۰ میلیون نسخه در سرتاسر جهان داشته است و می‌توان گفت همانند کنسول‌های دیگر شرکت سونی بی‌حرف و حدیث و موفق بوده است.

در جدیدترین کنفرانس خبری که مدیر بخش توسعه محصولات نرم افزاری پلی‌استیشن در آن حضور داشت از وی پرسیده شد که آیا فروش کنسول PS3 همانند کنسول پلی‌استیشن ۲ در بلند مدت ادامه خواهد داشت یا نه که او گفت کنسول PS2 زمان بسیاری را گذراند و از نظر ما و طرفداران، پلی‌استیشن ۲ بهترین کنسول تاریخ است اما شاید با وجود رقابت امروزه بین کنسول‌های جدید با کیفیت و سخت‌افزارهای بالاتر، ممکن نباشد که فروش پلی‌استیشن ۳ افزایش یابد و یا حتی فروشی داشته باشد یا نه.

توقف خط تولید PS3 چندان هم دور از انتظار نبود، زیرا در چند ماه گذشته فروش این کنسول افت شدیدی را داشته است و شاید بهترین تصمیمی بوده است که سران کمپانی سونی درباره پلی‌استیشن ۳ اتخاذ کرده‌اند.

در آینده با گیمر همراه بازی‌های برتر کنسول PlayStation 3 باشید.

منبع:

DualShockers

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات