نگاهی نزدیک به سه ‌گانه Planet of the Apes – سیاره میمون‌ها

نگاهی نزدیک به سه ‌گانه Planet of the Apes – سیاره میمون‌ها

امیر پورمحمد ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ ۵

برسی سه‌گانه سیاره میمون‌ها به همراه خط داستانی. با گیمر همراه باشید.

 

سال ۲۰۱۱ که اولین قسمت از سیاره میمون‌ها با نام ظهور سیاره میمون‌ها (Rise of the Planet of the Apes) منتشر شد توجه بسیاری را به خود جلب کرد و توانست فروشی ۴۸۱ میلیون دلاری را به دست آورد در حالی‌ که بودجه ساخت آن تنها ۹۳ میلیون دلار بود.

این فیلم از روی رمانی با نام سیاره میمون‌ها نوشته پیر بول (Pierre Boulle) نویسنده فرانسوی که در سال ۱۹۶۳ نوشته‌شده بود ساخته شد. البته قبل از این فیلم که در سال ۲۰۱۱ ساخته شد در سال ۲۰۰۱ نیز فیلمی از روی این رمان ساخته شد که مورد استقبال بینندگان قرار نگرفت.

سال ۲۰۱۴ قسمت دوم فیلم با نام طلوع سیاره میمون‌ها (Dawn of the Planet of the Apes) ساخته شد. این بار نیز این فیلم موفقیتی بالا برای کمپانی سازنده خود یعنی فاکس کسب کرد و توانست ۷۱۰ میلیون دلارفروش داشته باشد.

اینک قسمت سوم فیلم با نام جنگ برای سیاره میمون‌ها (War for the Planet of the Apes) برای اکران در تاریخ ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۷ آماده می‌شود.

برسی داستان سه‌گانه سیاره میمون‌ها:

ویل رادمن دانشمندی است که برای یافتن درمان آلزایمر تلاش می‌کند. از سویی نیز پدر وی مبتلا به آلزایمر در مراحل ابتدایی است. نتیجه تلاش‌های او دارویی با نام ALZ-112 است که در صورت تزریق به میمون‌ها باعث باهوش‌تر شدن میمون‌ها می‌شود. در یکی از روزها در لابراتوار شرکت جنسیس حادثه‌ای رخ می‌دهد که موجب مرگ میمون‌هایی که این دارو بر روی آن‌ها آزمایش‌ شده است می‌شود تنها بازمانده این تحقیقات یک میمون نوزاد به نام سزار است. ویل نیز که از نابود کردن این بچه میمون سر بازمی‌زند مجبور می‌شود که او را به خانه آورده و از او نگهداری کند در این حین بیماری پدر او افزایش‌یافته و او مجبور مشود تا داروی ALZ-112 را برای نجات پدرش به او تزریق کند پدر او بهبود میابد و تمام مشکلات جسمی و عقلی او برطرف می‌شود سزار نیز باگذشت زمان بزرگ‌تر و باهوش‌تر می‌شود تا جایی که هوش او با یک بچه هفت‌ ساله برابر می‌شود.

با گذشت زمان بیماری پدر ویل بازمی‌گردد و اثرات دارو از بین می‌رود. پدر ویل که بسیار بیمار شده است با همسایه‌شان دچار دعوا و مشاجره می‌شود سزار نیز برای حمایت از او وارد مجرا شده و در اثر این درگیری او به باغ‌ وحشی محلی برای نگهداری منتقل می‌شود. ویل نیز به ناچار با این تصمیم موافقت می‌کند. ویل با کار و تلاش فراوان بالاخره موفق می‌شود نسل جدید دارو را با نام ALZ-113 بسازد او با امتحان این دارو بر روی میمون‌های دیگر مشاهده می‌کند که دارو موفقیت‌آمیز بوده است و این بار نیز دارو را به پدرش تزریق می‌کند ولی غافل از اینکه پس از مدتی پدرش از دنیا می‌رود. ویل متوجه می‌شود که آن دارو بر روی انسان‌ها مانند ویروسی خطرناک عمل می‌کند این موضوع را به رئیس شرکت جنسیس  اطلاع می‌دهد ولی او به حرف ویل بی‌توجهی کرده و او را اخراج می‌کند و کار را به دست فرد دیگری می‌دهند.

سزار که مدتی در اسارت بوده است روزی از باغ‌ وحش فرار می‌کند و به سازمان جنسیس می‌رود و مقداری از این دارو را به دست می‌آورد و تمام میمون‌های باغ‌وحش را به این دارو آلوده می‌کند تا با را انداختن انقلابی خود و تمام میمون‌ها را به رستگاری و آزادی برساند و موفق می‌شود با شورشی که در شهر راه انداخته است به جنگلی که در نزدیکی شهر است فرار کند.

از سویی دیگر نیز مشکلاتی که در شرکت جنسیس به وقوع پیوسته است باعث آزاد شدن این ویروس و آلوده شدن انسان‌ها به این ویروس می‌شود.

در قسمت دوم فیلم مشاهده می‌کنیم که این ویروس باعث نابودی بشریت شده است و تنها افرادی محدود که در برابر ویروس به‌ صورت نامعلومی مصون بوده‌اند زنده مانده‌اند. میمون‌ها به فرماندهی سزار توانسته‌اند  یک شهر در جنگل بسازند و حتی توانسته‌اند اسب‌ها را رام خود کرده و از آن‌ها استفاده کنند.

انسان‌هایی که در شهر کنار جنگل زندگی می‌کنند با مشکلی روبرو هستند. منبع برق آن‌ها رو به پایان است و تنهاترین راه نجات آن‌ها راه‌اندازی مجدد سد و ژنراتوری است که در جنگل و نزدیکی شهر میمون‌ها قرار دارد. آن‌ها برای این کار گروهی را می‌فرستند.

این گروه توسط میمون‌ها اسیر شده ولی پس از گفت‌وگو با سزار به آن‌ها اجازه راه‌اندازی سد و البته قول کمک و همکاری میمون‌ها به آن‌ها نیز داده می‌شود. ولی به خاطر تأخیر این گروه در شهر فردی با فریب مردم مدعی می‌شود که میمون این گروه را کشته‌اند و باید جنگی بین انسان‌ها و میمون‌ها صورت گیرد.

از سویی نیز در میان میمون‌ها جنگ بر سر قدرت و فرماندهی بالاگرفته و یکی از میمون‌ها برای تصاحب سلاح‌های گرم به انسان‌ها نزدیک شده و باعث مرگ چند تن از آن‌ها می‌شود نتیجه جنگی تمام‌ عیار میان انسان و میمون‌ها می‌شود که درنهایت سزار با شکست انسان‌هایی که جنگ را شروع کرده بودند و میمون‌های خائن دوباره موفق می‌شود فرماندهی میمون‌ها را به دست گیرد ولی جنگی بزرگ‌تر میان انسان‌ها و میمون‌ها درراه است.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات
 1. Alexander گفت:

  خسته نباشید ممنون به خاطر این مطالب کاربردی

  my web site – تدریس خصوصی زیست شناسی در تهران

 2. وکیل گفت:

  سلام
  وب سایت خوبی دارید
  موفق باشید.

 3. طاها عباسی گفت:

  سلام ممنونم بابت پست زیبا در مورد سیاره میمونها