رئیس ایکس‌باکس: کنسول قابل ارتقا فوق‌العاده است

رئیس ایکس‌باکس: کنسول قابل ارتقا فوق‌العاده است

پویا سیف دوست ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ نظرات

قبل از اینکه پروجکت اسکورپیو بطور رسمی رونمایی شود، پیشبینی می‌شد که این کنسول مانند کامپیوترها قابلیت ارتقا خواهد داشت. حال رئیس ایکس‌باکس تقریبا به این سوال جواب داده است. با گیمر همراه باشید.

 

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس در رابطه با حالت ارتقاپذیری پروجکت اسکورپیو گفت: قرار نیست که با یک پیچ‌گوشتی به سراغ کنسول رفته و آن را با قطعات جدید آپگرید کنید.

 

عده‌ای هم در شبکه توییتر این سوال را از اسپنسر پرسیدند و او به این شکل جواب داد:

“این قابلیت یک انعطاف محسوب می‌شود.”

او ادامه داد:

“این ایده که کاربران کنسول را باز کنند و اجزاء آن را تعویض کنند مانند یک ارتجاع است.”

 

باتوجه به مایکروسافت پروجکت اسکورپیو با داشتن ۶ ترافلاپ قدرت اجرا، پردازنده ۸ هسته و ۳۲۰ گیگابات بر ثانیه پهنای باند، قوی‌ترین کنسول تا به امروز است.

 

حتی اگر برگردیم به مارس ۲۰۱۶، فیل اسپنسر گفته بود که این کنسول برای خرید دارای “یک ویژگی خاص” است که بدون نیاز به شما این ویژگی در دسترس خواهد بود.

 

اسپنسر در دیگر سخنانش اعلام کرده است:

“این را بدانید که هدف ما این نیست کنسول را طوری بگنجانیم که از همان ابتدا به فکر تعویض قطعات باشید. کنسول باید به گونه‌ای باشد که آن را به تلویزیون وصل کنید و به بازی بپردازید نه اینکه با یک ابزار آن را موشکافی کنید.”

 

پروجکت اسکورپیو در تعطیلات این سال رونمایی خواهد شد اما تا الان به بسیاری از سوالات پاسخی داده نشده است، حتی قیمت آن نیز فعلا معلوم نیست ولی مسلما از ایکس‌باکس وان که ۳۰۰ دلار است گرانتر خواهد بود. قابل یادآوری است که این کنسول با تمامی بازی‌های ایکس‌باکس وان سازگار بوده و با کنترلرها و دیگر تجهیزات همگام خواهد بود.

 

به احتمال زیاد پروجکت اسکورپیو در رویداد E3 2017 معرفی شود. باتوجه به فیل اسپنسر ممکن است اطلاعات بیشتری بعد از رویداد E3 نیز بدست آید.

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات