تاثیر محدودیت‌های ترامپ به مسابقات Dota 2

تاثیر محدودیت‌های ترامپ به مسابقات Dota 2

پویا سیف دوست ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ نظرات

رئیس جمهور جدید آمریکا آقای ترامپ، با انتخاب شدنش محدودیت‌های زیادی را همراه خود آورده است. همه کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی و بازی در این راستا از او اعتراض کرده اند. از سیاست که بگذریم، حال نوبت بازی Dota 2 است که باید مسابقات بین‌المللی آن خارج از آمریکا برگزار شود. با گیمر همراه باشید.

 

Valve، کمپانی سازنده بازی Dota 2 در هر لحظه سخت‌گیری‌های مدیریت جدید یعنی ترامپ را در مورد ویزا چک می‌کند تا از قوانین جدید مطلع شود. این کمپانی که هرساله مسابقات بین‌المللی Dota 2 را برگزار می‌کند گفته است که اگر مجبور شود این مسابقات را در خارج از آمریکا اجرا خواهد کرد.

 

در یک رویداد مطبوعاتی Erik Johnson، یکی از کارمندان کمپانی Valve این را خاطرنشان کرد که هر اقدامی در مورد صدور ویزا را منفی می‌داند و این باعث تاثیر روی تورنومنت خواهد بود. مسابقات اینترنشنال Dota 2 اولین بار در سال ۲۰۱۲ شروع و در کشور آلمان برگزار شد اما بعدها تصمیم بر این شد که این مسابقات در خانه کمپانی Valve و در شهر سیاتل ایالت واشینگتن ادامه یابد.

 

این مسابقات بین‌المللی بزرگترین رویداد در دنیای بازی است که بهترین بازیکنان و تیم‌ها را دربر می‌گیرد و افراد در این چالش پاداش بسیار زیادی را بابت برد ازآن خود می‌کنند. سال گذشته این مسابقات رکورد جایزه را با در نظر داشتن ۲۰ میلیون دلار شکست و جایزه نیز سال گذشته تقدیم تیم چینی Wings Gaming شد.

 

همچنین آقای Erik Johnson گفت که محدودیت‌های ویزا یک مشکل اساسی برای تورنومنت بوده و سیاستمداران با این کارشان عمل “محکم کشیدن تناب” یعنی سخت‌گیری را به بازیکنان و رقابت‌ها می‌آورند.

 

موسس کمپانی Valve آقای Gabe Newell، خبر داد که اخبار جدید نشان از مسائل حول ESports (مسابقات الکترونیکی) می‌دهد. او اعلام کرد: “نوازندگان اپرا و برندگان جایزه نگران نباشند چون آن‌ها می‌دانند که در چه راهی هدایت می‌شوند”. سازندگان مسابقات معمولا افرادی جوان هستند که هیچ ربطی به آمریکا ندارند.

 

در آخر هم اینکه Newell اعلام کرد که با سنگین شدن شرایط ویزا رقابت‌ها را به خارج از ایالات متحده خواهد برد. او ترس را اینطور ابراز کرد که عده‌ای از کارمندان کمپانی بدلیل اینکه اهل کشور دیگری جز آمریکا هستند افزود که آن‌ها نمی‌خواهند به محل خود برگردند چون ترس عدم وجود شرایط برگشت را در خود دارند.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟

منبع:

Polygon

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات