هیدئو کوجیما: “من به راحتی می‌ترسم!”

هیدئو کوجیما: “من به راحتی می‌ترسم!”

احمد هاتفی ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ نظرات

 هیدئو کوجیما خالق سری بازی‌های Metal Gear و Silent Hill از علت خود برای ادامه ندادن به ساخت بازی‌های ترسناک می‌گوید. با گیمر همراه باشید.

 

قسمت جدید بازی سایلنت هیل بسیار ترسناک به نظر می‌رسید و کمتر کسی انتظار لغو ساختش را داشت. پروژه‌ی جدید کوجیما بازی Death Stranding است که بازی ترسناکی نیست. اما با این اوصاف آیا کوجیما دوباره دست به ساخت بازی‌های رعب‌آور و وحشتناک خواهد برد؟!

اما این‌گونه به نظر نمی‌رسد، وی در مصاحبه با IGN گفته است یک دلیل بسیار عملی برای این که او نمی‌خواهد به ساخت بازی‌های ترسناک ادامه بدهد این است: “من به راحتی می‌ترسم”

کوجیما درباره‌ی علت خود توضیح داد:

 “این واقعیت درباره‌ی آلفرد هیچکاک و استیون اسپیلبرگ وجود دارد، آن‌ها هم به راحتی وحشت زده می‌شدند، من هم به راحتی وحشت زده می‌شوم. این کار برای ما آسان است که چیزی رعب آور بسازیم، چرا که ما میدانیم چه چیزی ترسناک است. اما در طی پروسه ساخت بازی، شرایط وحشتناک را تصور می‌کنم و این باعث می‌شود خواب‌های بدی را ببینم، این همان دلیلی است که دیگر نمی‌خواهم بازی ترسناکی بسازم.”

قطعا بازی Silent Hill نشان داد که کوجیما توانایی ترساندن ما را دارد. حتی او قبل از لغو ساخت بازی به شوخی گفته بود:

“نسخه جدید Silent Hill همراه یک شلوار اضافه عرضه خواهد شد، چون بازی به حدی ترسناک است که ممکن شلوار خود را خراب کنید.”

  همچنین او در مصاحبه با IGN گفت:

“بهترین راه برای ترساندن مردم این است که به آن‌ها نشان دهیم چیزی از حالت کمی معمولش خارج باشد.”

 کمی ابهام، اما در نگاه اول، آن‌ها آن‌ چه که درباره غیرمعمول است را نمی‌دانند. وقتی شما کاری غیرمتداول انجام می‌دهید، ذهن را درگیر آن مسئله می‌کند و باعث سردرگمی و در نهایت دلسردی افراد می‌شود وقتی آن‌را می‌بینند.

همچنین کوجیما گفت: 

“افزودن عنصر ناشناخته در مسائل می‌تواند بسیار وحشتناک باشد.”

هیدئو کوجیما اخیرا طی یک سخنرانی، در مورد بازی جدید خود صحبت کرد. او تایید کرد که بازی Death Stranding برای پلتفرم پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد نه پلی‌استیشن ۵! او همچنین در این سخنرانی از اتمام مراحل ساخت بازی و بسیاری دیگر از زمینه‌ها صحبت کرد.

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات