قرارداد Disney و Fox نهایی شد

قرارداد Disney و Fox نهایی شد

امیر پورمحمد ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ نظرات

بس از چندین ماه جنگ و جدال، بالاخره قرار داد خرید دیزنی (Disney) توسط کمپانی فاکس (Fox) نهایی شد. با گیمر همراه باشید.

 

با توجه به آخرین شایعات و اخبار سینما، قرار داد خرید انحصاری شرکت دیزنی توسط شرکت فاکس امکان دارد تا تابستان سال آینده قطعی شود. با بسته شدن این قرار داد و انتقال یافت بسیاری از فیلم های انحصاری از شرکت دیزنی به کمپانی فاکس، در آینده نه چندان دور صنعت سینما زیر و رو خواهد شد و جلوه ای دیگر به خود خواهد گرفت.

به طور کلی در چند ساله اخیر صنعت سینما به سوی چند گانه ها و دنیا های سینمایی در حال حرکت است. از جمله این فرنچایز های معروف می توان به سریال های متعدد شرکت نتفلیکس (Netflix)، یا دنیا های سینمایی مارول (Marvel) و دی سی (DC) اشاره کرد. با انحصاری شدن این دنیا های سینمایی صنعت سینما بیش از هر زمانی رقابتی شده است.

فیلم,سینما,دیزنی,فاکس,خرید شرکت دیزنی توسط فاکس,ادغام دو کمپانی دیزنی و فاکس,دیزنی و فاکس,دنیای سینمایی مارول,قرارداد خرید دیزنی, Disney, Fox, Netflix, Marvel, DC, MCU, Star Wars, Pixar

خوب باید گفت شرکت دیزنی در این میان برای خود چند فرنچایز عظیم دست و پا کرده است. بیشتر در آمد شرکت دیزنی از طریق فیلم های MCU (دنیای سینمایی مارول)، جنگ ستارگان (Star Wars) و انیمیشن های پیکسار (Pixar) است. البته کمپانی دیزنی کار را در ای حد متوقف نکرده است و به تازگی در حال گسترش بخش آنلاین خود نیز است. پس در نتیجه خرید انحصار این فیلم ها توسط هر شرکتی که انجام شود یک برد بی برو برگشت حساب می شود. کمپانی فاکس نیز فرصت را غنیمت شماره و چندی پس از اعلام فروش کمپانی توسط شرکت دیزنی، برای خرید شرکت اعلام آمادگی کرده است.

گذشته از متوقف شدن رایزنی ها در چند ماهه اخیر و شروع دوباره آن ها، گویی این قرار داد به مراحل انتهایی خود رسیده است. حال باید دید کمپانی فاکس پس از خرید حق انحصار این فیلم های محبوب با آن ها چه خواهد کرد.

منبع:

ScreenRant

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات