حواشی ساخت فیلم Fantastic Beasts 2

حواشی ساخت فیلم Fantastic Beasts 2

امیر پورمحمد ۲۵ دی ۱۳۹۶ نظرات

دنیل رادکیلیف (Daniel Radcliffe) در مورد حضور جانی دپ (Johnny Depp) در قسمت دوم فیلم موجودات عجیب (Fantastic Beasts) می گوید. با گیمر همراه باشید.

 

اگر شما هم مانند من از طرفداران دو آتیشه کتاب ها و سری فیلم های هری پاتر باشید شاید خبر ساخت یک دنباله برای این سری مجموعه را یک معجزه و محبت الهی بدانید. دنباله ای که داستان آن در ادامه سری کتاب های هری پاتر توسط جی کی رولینگ (J. K. Rowling) نوشته شده است.

ابتدا باید تمام نکات را سنجید و منصفانه قضاوت کرد، قسمت اول موجودات عجیب که با نام کامل (Fantastic Beasts and Where to Find Them) منتشر گردید هر چند به پای سری فیلم های هری پاتر نمی رسد ولی از هر لحاظی فیلم کامل و خوش ساختی بود. این فیلم به صورت جدی، حس لذت را در طرفداران فیلم های هری پاتر به وجود آورد.

با فروش خوب این قسمت و نظر مساعد منتقدان نسبت به فیلم و صد البته حمایت طرفداران، کمپانی برادران وارنر که مسئولیت ساخت و انتشار این فیلم را بر عهده داشت بدون هیچ شکی تصمیم به ساخت قسمت دوم این مجموعه گرفت. از همان قسمت اول و حضور چند دقیقه ای جانی دپ در انتهای فیلم به نظر می رسید تغییری عظیم در این سری فیلم ها در راه است.

با فلش بکی به گذشته یعنی بیش از یک دهه قبل، به بررسی سری فیلم های هری پاتر می پردازیم. قسمت اول مجموعه با انتخاب گروهی از هنر پیشگان کم سن و سال کار خود را آغاز کرد. شاید کسانی که قسمت اول را در سینما و در سال ۲۰۰۱ تماشا کرده بودند نام هایی همچون دنیل رادکیلیف و اما واتسون (Emma Watson) برایشان نا آشنا بوده است.

اما امروزه هر کدام از این افراد به شهرت باور نکردنی رسیده اند. اصلاً عنصر اصلی این مجموعه نیز این نکته است. انتخاب بازیگران ناشناس و هموار کردن مسیر موفقیت برای آن ها. اما حضور جانی دپ حتی قبل از قضیه‌ی پیش آمده، این موضوع را نقض کرد.

خود جانی دپ نیز در این قضیه آتش آور معرکه بود. در ابتدا خبر طلاق او با همسرش یعنی امبر هرد اکثر رسانه های سینمایی را در گیر کرد. انتشار عکس هایی توسط امبر از صدمات بدنی که جانی به او زده بود در فضای مجازی موجی جدید از انتقادات را به راه انداخت. هر چند این قضیه بدون هیچ شکایت یا پرداخت هزینه ای فیصله یافت و هر دو طرفین به طلاق توافقی راضی شدند ولی باز هم خبر های بدی در راه است.

دستگیری جانی دپ توسط پلیس و متهم شدن وی به حمل و استفاده مواد مخدر دیگر کار را تمام کرد. جالب آن است که در سری فیلم های هری پاتر هم اتفاقی مشابه رخ داده بود.

چندین سال قبل شاهد حضور نیافتن جیمی وایلت (Jamie Waylett) در آخرین قسمت فیلم بودیم. شخصیتی فرعی که در تمام قسمت ها به جز قسمت آخر حضور داشته است. علت کنار گذاشتن او از پروژه دستگیری وی توسط پلیس به جرم پرورش دادن ماری‌جوانا بود. او چند سال بعد نیز به جرم ضرب و شتم باری دیگر دستگیر گردید.

حال معترضان به حضور جانی دپ در فیلم با تأکید به جریان جیمی وایلت، خواستار کنار گذاشتن جانی دپ از پروژه فیلم هستند. به نظر شخصی من نیز حضور یک بازیگر مانند جانی دپ که در چند سال گذشته پس از موفقیت هایی که به دست آورده بود به نوعی به گل نشسته است در فیلمی حساس که سرنوشت سری فیلم های هری پاتر در دست آن است اشتباه است. با نگاهی به سابقه کاری جانی دپ می توان به آسانی دریافت که حضور وی در هر فیلمی که در چند ساله گذشته اکران شده است باعث شکست آن فیلم شده است. مثال هایی هم چون قسمت آخر دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) و رنجر تنها (The Lone Ranger) را می توان ذکر کرد.

ولی از سویی نیز طرفداری سازندگان، کمپانی برادران وارنر و نویسنده این مجموعه از وی باعث می شود از زاویه ای دیگر به قضیه نگاه کرد. در آخرین اخبار منتشر شده نیز هنرپیشه نقش اول سری فیلم های هری پاتر، دنیل رادکیلیف در مورد این قضیه این چنین می گوید:

«قرار نیست من چیزی بگویم که تا به امروز گفته نشده است. ولی می خواهم با مثالی عجیب منظورم را بیان کنم. در لیگ ان اف ال (لیگ فوتبال) بازیکنان بسیاری وجود دارند که به علت استفاده از مواد مخدر دستگیر می شوند. اخلاق برخی از بازکنان از حد تحمل نیز فراتر می رود چون که آن ها افراد مشهوری هستند کار هایشان در زیر ذره بین مردم است. در فیلم اصلی هری پاتر ما فردی را که به پرورش مواد مخدر متهم شده بود را تنبیه کردیم ولی جانی دپ فرا تر از آن فرد است»

منظور رادکیلیف از این حرف ها این بود که چون جیمی وایلت قبل و حتی بعد از سری فیلم های هری پاتر فردی مشهوری نبوده است تنبیه و اخراج او از پروژه فیلم جایز است ولی چون جانی دپ فردی مشهور است نباید با او کاری داشته باشیم.

به هر حال با توجه به بیانیه هایی که از سوی سازندگان منتشر شده است به احتمال زیاد شاهد حضور دپ در قسمت دوم فیلم خواهیم بود. این فیلم برای اکران در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات