انویدیا و قدرتنمایی با Titan V

انویدیا و قدرتنمایی با Titan V

حسام نجاتی ۰۱ دی ۱۳۹۶ نظرات

کارت گرافیک محبوب با کارایی بالا کمپانی انویدیا (Nvidia) قدرتمند ترین GPU با نام Titan V معرفی شد. این شاهکار با حدود قیمت ۲۹۹۹ دلار قیمت گذاری شده و در زمینه هوش مصنوعی تمرکز دارد. با گیمر هراه باشید.

 

Titan V بر اساس معماری Volta Nvidia و ویژگی ۲۱.۱ میلیارد ترانزیستور است که ادعا می کنند ۱۱۰ ترافلاپس اسب بخار خام را ارائه می کند.

همچنین این کارت گرافیک در فرآیند تولید با فرمت TSMC ۱۲-Nanometer FFN High-Performance جدید توسط Nvidia سفارشی شده است و دارای ۱۲ گیگابایت حافظه زیرساخت حافظه HBM2 برای استفاده از پهنای باند حافظه است. علاوه بر این امکانات،  Titan Vدارای هسته های تانسور جدید است که به طور خاص طراحی شده اند و کمپانی ادعا می کنند که ترافلاپ های بالاتر از ۹ برابر بازده دارند.

لازم به ذکر است که کشتی های تایتان V دارای ۵۱۲۰ هسته CUDA و ۳۲۰ بافت (Texture) می باشند.

هدف Nvidia برای Volta فشار به محدودیت های خارجی از محاسبات با کارایی بالا و هوش مصنوعی بوده است.

 

اخیرا کمپانی Nvidia بخشی از مجموعه پازوکی GPU های بازی خود را در ۳۹،۰۰۰ رینگ عرضه کرده که GeForce GTX 1070 Ti نیز با ۲۴۳۲ هسته CUDA و ۱۹ SM از آن نوع محسوب می شود. باید بدانید که زیرسیستم حافظه پردازنده دارای هشت کنترلر ۳۲ بیتی حافظه (۲۵۶ بیتی) همراه با ۸ گیگابایت حافظه GDDR5 قرار گرفته و همین باعث می شود تا قابلیت هایی که برای بازی در صفحه نمایش ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با حداکثر تنظیمات گرافیکی و سطح بالایی از AA در نظر گرفته شده فعال شوند.

 

نظر شما راجع به این غول فناوری چیست؟

منبع:

Gadgets Now

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات