توافق Disney و Fox باعث از دست رفتن ۱۰۰۰۰ شغل شد

توافق Disney و Fox باعث از دست رفتن ۱۰۰۰۰ شغل شد

امیر پورمحمد ۲۸ آذر ۱۳۹۶ نظرات

خریداری کمپانی فاکس (Fox) توسط دیزنی (Disney) عواقب بسیاری را به وجود آورده است. با گیمر همراه باشید.

 

شاید در چند هفته گذشته داغ ترین خبر صنعت سینما شروع دوباره مذاکرات کمپانی دیزنی و شرکت فاکس قرن بیست و یکم (۲۱st century) بوده است.

سخن همکاری این دو شرکت و خریداری فاکس توسط دیزنی از یک سال پیش در میان بوده است ولی با توجه به نتیجه ندادن مذاکرات این دو شکت چندی بود که گرد و خاک ماجرا خوابیده بود و خبری از مذاکرات این دو شرکت و نتیجه آن به کوش نمی رسید.

سینما,فیلم,فیلم جدید,خریداری فوکس توسط دیزنی,خرید شبکه فوکس توسط دیزنی,خرید شرکت قرن بیست و یکم,سهام شرکت دیزنی,فوکس,قرن بیست و یکم,والت دیزنی, Deadpool, X-Men, Fantastic Four, Disney, Fox

 

تا این که ماه پیش موج جدیدی از مذاکرات آغاز گردید. تا بالاخره توافقی میان این دو شرکت صورت گرفت و شرکت فاکس به صورت کمال و تمام به دیزنی فروخته شد. حال سؤالی که بیشتر افراد حاضر بر قضیه از خود می پرسند این است که آیا این اتفاق را باید خوش یمن شمرد یا باز هم اتفاقی بر خلاف پیشرفت صنعت سینما رخ داده است.

خوب مطمئناً پاسخ به این سؤال نیازمند گذشت زمان و مشاهده نتیجه کار است. ولی آنچه به یقین مشخص است نتایجی بزرگ و مخرب در پس این توافق وجود دارد. طبق آخرین به روز رسانی محاسبات شرکت دیزنی، چیزی در بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ شغل در آینده نه چندان دور در این دو کمپانی از میان خواهند رفت. علت آن نیز چیزی جز ادغام این دو شرکت نیست.

 

همچنین آخرین محاسبات انجام شده حاکی از رکودی ۵۲ میلیون دلاری در میانه مذاکرات و هم چنین بعد از مذاکرات است.

اکنون نیز پس از انجام معاملات سؤالات بسیاری جدی در ذهن همه به وجود آمده است. مانند اینکه این اتحاد چه چیزی را به وجود خواهد آورد.

یا اینکه برخی از شخصیت های مارول مانند مردان ایکس (X-Men)، ددپول (Deadpool) و چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) که به صورت رسمی متعلق به کمپانی مارول هستند و به صورت اجاره مدتی به کمپانی فاکس سپرده شده اند اکنون که به زادگاه خود بازگردانده شده اند چگونه وارد دنیای سینمایی خود خواهند شد؟

آنچه معلوم است این است که این ادغام بزرگ در پی خود عواقب و تغییرات بزرگی نیز به همراه خواهد داشت که فقط با گذشت زمان مشخص خواهد شد.

منبع:

ScreenRant

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات