تجزیه و تحلیل تریلر فصل چهارم Rick and Morty

تجزیه و تحلیل تریلر فصل چهارم Rick and Morty

امیر پورمحمد ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۲

بررسی تمام نکات و ایستر اگ های (Easter Egg) تریلر فصل چهار سریال ریک و مورتی (Rick and Morty). با گیمر همراه باشید.

 

پس از کلی انتظار برای شروع ساخت فصل چهارم سریال انیمیشنی ریک و مورتی  و پس از سر گذاشتن تمام مجراها و قضایا مانند قضیه سس محبوب ریک که توسط شرکت مک دونالد به صورت محدود و با رقم های باور نکردنی فروخته شد. رقمی مانند ۱۵۰۰۰۰ دلار!

انتشار تریلری از فصل چهارم نیاز بود تا طرف داران را از جنون و دیوانگی نجات دهد.

حال با انتشار این تریلر کوتاه باز هم موجی از تئوری ها ایجاد شده است. در این مقاله به بررسی این نکات و تئوری ها می پردازیم.

این تریلر که در انتهای این پست نیز قرار دارد به طوری کلی اشاره ای است به زندگی آقای پوپی پنتس (Mr. Poopypants – پس از این او را آقای پ خطاب می کنیم) است.

این شخصیت که به صورت ناگهانی از قسمت انگل های فضایی وارد سریال شده توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. برخی نیز با استناد به این نکته که چرا او قبل از این در سریال دیده نشده بود می گویند که ما در حال حاضر در دنیایی موازی دیگری نسبت به قبل قرار داریم و ریک و مورتی دیگری را دنبال می کنیم.

به هر حال اکنون به بررسی تریلر می پردازیم…

 

نه تنها مدرسه ای که آقای پ به آن رفته است مشابه مدرسه مورتی است. بلکه همسر آقای پ نیز شباهت بسیاری به همکلاسی مورتی جسیکا دارد.

برخی با توجه به این نکته این تئوری را ارائه می دهند که آقای پ همان مورتی هست در یک دنیای موازی. علت دوستی دور و دراز ریک و آقای پ نیز به همین علت هست. به قول معروف تمام ریک ها برای خود مورتی دارند. شاید قبل از مورتی خودمان آقای پ دستیار ریک بوده است.

در دنیای موازی که آقای پ در آن زندگی می کند تمام اتفاقاتی که در دنیای عادی نیز رخ داده است اتفاق افتاده است. مانند تسخیر زمین توسط فدراسیون گلکتیک و شورش زمینی ها علیه آن ها.

شاید به نظر شما هم آقای پ بیش از اندازه خوش بین و خوب است. حتی زمانی که بث به او شلیک می کند او همچنان مهربان است.

خوب باید گفت آقا و خانم پ هر دو مانند قسمتی که ریک و مورتی تمام بدی های خود را حذف کرده اند خود را از شر اخلاق های بد خلاص کرده اند.

به نظر من فقط اینگونه می توان مثبت اندیشی و خوب بودن بیش از اندازه و غیر عادی آقای پ را توجیه کرد.

همسر آقای پ یک یهودی است. حال از کجا می دانم؟

خوب باید گفت شکستن شیشه در روز عروسی توسط عروس و داماد یکی از رسوم قدیمی یهودی ها است.

و باز هم مسئله کلاه! قضیه کلاه واقعاً در حال تبدیل شدن به یک ابر ایستر اگ است:

اولاً اینکه در انیمیشن گرویتی فال (Gravity Falls) بیل سایفر شخصیت منفی انیمیشن کلاهی مشابه را دارد که هیچ وقت از سر خود بر نمی دارد.

دوما آقا و خانم پ نیز همین کلاه را دارند که آن ها نیز هیچ وقت بدون آن دیده نشده اند.

و سوما فرزند آقای پ در رحم مادر و قبل از تولد نیز همین کلاه را دارد.

گویی در یک دنیای موازی تمام موجودات با یک بخش زنده و ارگانیک کلاهی شکل بر روی سرشان متولد می شوند. آیا بیل سایفر نیز اهل همان دنیای موازی است؟

در این انیمیشن باید همه چیز را با ذره بین دید. مانند این عکس که در پس زمینه آن به صورتی هم زمان اتفاقات قسمت ریک خیاری (Pickle Rick) فصل سوم در حال اتفاق افتادن است.

یا این عکس که در آن خون آشام قسمت ریک کوچولو (Tiny Rick) در داخل بوته ها دیده می شود.

گیج کننده ترین و مورد بحث ترین ایستر اگ این تریلر این صحنه است. در عکس اول که مربوط به تریلر است می بینیم که آقای پ در حال دادن پیشنهاد ازدواج به خام پ است.

ولی در عکس دوم مربوط به قسمت خاطرات حذف شده مورتی (Morty’s Mind Blower) است می بینیم که آقای پ در صحنه ای مشابه در حال دادن پیشنهاد به مورتی است.

تئوری ها در مورد این ایستر اگ زیاد است.

برخی آن را تأییدی بر اینکه موتی و آقای پ یک نفر هستند می پندارند.

برخی نیز مانند آقای پ خوش بین بوده و می گویند مورتی و آقای پ در حال تمرین برای آماده شدن و کاهش ترس آقای پ برای دادن پیشنهاد ازدواج هستند. و شاید هم نه!

آقای پ بهتر شده است. پس از قسمت انگل های فضایی در قسمت سوم که بث به آقای پ شلیک کرد. آقای پ در وضعیت سلامتی خوبی قرار نداشت ولی در انتهای این تریلر دیدیم که او بدون عصا راه رفت.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات
  1. فاطمه گفت:

    اقای پ و زنش که موقع فارغ التحصیلی کلاه شون با کلاه فارغ التحصیلی عوض شده پس ی نقض برای تئوری کلاه هاست