ارزش دنیای Marvel از مرز ۵ میلیارد دلار گذشت

ارزش دنیای Marvel از مرز ۵ میلیارد دلار گذشت

امیر پورمحمد ۱۷ آبان ۱۳۹۶ نظرات

فروش مجموعه فیلم های دنیای مارول از مرز ۵ میلیارد دلار عبور کرد. با گیمر همراه باشید.

 

مارول کامیک یونیورس (MCU) در هفته گذشته به صورت رسمی از مرز فروش پنج میلیارد دلار عبور کرد. آخرین فیلم اکران شده این سری مجموعه فیلم ها یعنی Thor Ragnarok توانست این کمپانی را از مرز ۵ میلیارد فروش عبور دهد.

دنیای سینمایی مارول اولین بار در سال ۲۰۰۸ و با ساخت و اکران فیلم مرد آهنی (Iron Man) کار خود را آغاز کرد.

از آن روز تا اکنون یعنی در طی نه سال این کمپانی ۱۷ فیلم از دنیای سینمایی کامیک مارول را ساخته و منتشر کرده است. که به جرئت می توان گفت همه آن ها در فروش موفق و از نظر منتقدان خوب و گاهی نیز عالی بوده اند. فروش کلی و جهانی این ۱۷ فیلم که در طی ۹ سال منتشر گردیده اند به بیش از ۱۲ میلیارد دلار می‌ رسد.

حال نیز آخرین ساخته این شرکت یعنی قسمت سوم اختصاصی شخصیت ثور به این مجموعه فیلم ها کمک کرد تا به فروش ۵ میلیارد دلاری در امریکای شمالی برسد. این فروش باعث گردید دنیای سینمایی مارول اولین دنیای سینمایی کامیکی گردد که به این رقم دست یافته است.

طبق آمار های باکس آفیس منتشر شده آخرین قسمت سری فیلم های اختصاصی ثور در روز گذشته توانست ۴۶ میلیون دلار و در اولین هفته خود ۱۲۱ میلیون دلار فروش داشته باشد.

این فروش عالی فیلم توانست دنیای مارول را در رتبه نخست ایلات شمال قرار دهد. پس از دنیای سینمایی کامیک مارول که رقم ۵ میلیارد را کسب کرده است دنیای جنگ ستارگان (Star Wars) با فروش ۳.۳ میلیارد دلار، دنیای جادوگری هری پاتر (Harry Potter Wizarding World) با ۲.۶ میلیارد دلار و دنیای بتمن (Batman) با ۲.۴ میلیون دلار در رتبه های دیگر قرار دارند.

مارول امسال با اکران قسمت دوم فیلم محافظین کهکشان (Guardians of the Galaxy: Volume 2) و قسمت جدید مرد عنکبوتی (Spider-Man: Homecoming) به ترتیب توانست فروش کلی ۸۶۲ میلیون و ۸۷۹ میلیون دلار را برای هر فیلم کسب کند. همچنین انتظار می‌رود دو فیلم پلنگ سیاه (Black Panther) و قسمت جدید اونجر (Avengers: Infinity War) بتوانند فروش بالایی را برای این کمپانی کسب کنند.

منبع:

ComicBookMovie

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات