خودروهای خودران با چیپ های Nvidia

خودروهای خودران با چیپ های Nvidia

حسام نجاتی ۱۲ آبان ۱۳۹۶ نظرات

مدیر اجرایی Nvidia Corp، یانسن هوانگ، در روز پنجشنبه گفت که فناوری هوش مصنوعی ظرف ۴ سال قادر قادر خواهد بود تا خودروهای کاملا اتوماتیک را به بار آورد. با گیمر همراه باشید.

 

انویدیا (Nvidia) در صنعت بازی سازی برای طراحی پردازنده های پردازش گرافیکی به کار خود مشغول است، ولی در سال های اخیر به فناوری های جدیدتر در حوزه محاسبات با کارایی بالا، هوش مصنوعی و ماشین های خودران نیز فعالیت داشته است.

با گسترش سهام انویدیا در طول سال گذشته به رقم ۱۷۰ درصدی و افزایش ارزش آن تا ۱۱۶ میلیارد دلار، هوانگ به رسانه ها پس از یک رویداد گفت:

“این بیش از ۴ سال طول خواهد کشید تا خودروها به طور کامل خودمختار در جاده ها بمانند.”

پیش بینی می شود کمپانی های فناوری جهانی مانند اپل، فیس بوک، الفبای وارز، آمازون و هوآوی چین بشدت بر توسعه و ارائه خدمات و محصولات مبتنی بر AI در فناوری خورو های خودران کمک کنند.

 

همچنین جف ویلیامز، مدیر عامل شرکت اپل، در اوائل این هفته گفت که این کمپانی دستگاه های تلفن همراه خود را به عنوان یک پلتفرم بزرگ برای AI در آینده می بیند. و هوانگ انویدیا ادامه داد: “وظایف زیادی در شرکت هایی وجود دارد که می توانند خودکار شوند و سودآوری جامعه را بالا ببرند.”

 

با پیشرفت Micro Devices Inc در این هفته انتظار می رود که تقاضای کریپت رومیزی زیاد شود. همانطور که هوانگ گفته بود:

“درآمد برای ما در رمزنگاری بیش از ۱۰۰ میلیون دلار  است، این درصد کمی است و بدیهی است که تنها یک بازار هدف نگیرد. و اینکه Cryptocurrency ها ارزهای دیجیتالی هستند که از تکنیک های رمزنگاری برای امنیت استفاده می کنند و می توانند مورد استفاده قرار گیرند.”

با افزایش تعداد سازندگان خودروهای خودران آینده صنعت اتومبیل سازی را در دست این نوع خودروها می بینیم.

منبع:

GadgetsNow

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات