باکس آفیس در هفته کارگر

باکس آفیس در هفته کارگر

امیر پورمحمد ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ نظرات

بررسی باکس آفیس هفته سوم شهریور. با گیمر همراه باشید.

 

باکس آفیس این هفته به نوعی یک باکس آفیس خاص به شمار می‌رود. این هفته پس از گذشته روز کارگر در میانه‌های هفته تصور می‌شد که فیلم‌ها با فروش سرسام آوری روبرو شوند. در این روز بلیت تمام سینماها نصف قیمت است. ولی متأسفانه این گونه نبود. اگر باکس آفیس امسال را با باکس آفیس سال گذشته در همین هفته مقایسه کنیم مشاهده می‌شود که مجموع فروش فیلم‌ها برتر جدول بسیار پایین است در واقع نامید کننده است. گذشته از اینکه روز کارگر در میان این هفته قرار داشت باکس آفیس این هفته تغییر چندانی نسبت به باکس آفیس هفته‌های گذشته نداشته است.

پنج فیلم برتر در فروش هفتگی به شرح زیر است:

 

محافظ مزدور (Hitman Bodyguard) مانند دو هفته گذشته باز هم در صدر جدول قرار دارد. گویی همکاری رایان رینولدز (Ryan Reynolds) و ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) کارساز شده است و این فیلم تا ابد در رتبه نخست جدول باکس آفیس خواهد ماند. این فیلم در این هفته با فروش ۱۰.۵ میلیون دلاری خود توانست کل فروش خود را به رقم ۵۵ میلیون دلار برساند. این یعنی سودهی این فیلم از این هفته به بعد آغاز می‌شود. فروش خوب این فیلم ساخت دنباله برای این فیلم را تقویت می‌کند. که تمام این اتفاقاً بر خلاف نظر منتقدین محترم سینما است. چهار هفته پیش در اکران خصوصی این فیلم برای منتقدان این فیلم رتبه خوبی را کسب نکرده بود.

رتبه دوم مانند دو هفته قبل با فروش هفتگی ۷.۵ میلیون دلار به قسمت جدید فیلم آنابل (Annabelle Creation) تعلق دارد. شاید در ابتدای ساخت این سری مجموعه بسیار عجیب به نظر می‌رسید که چرا برادران وارنر با آن فیلم‌های پر هزینه خود که بودجه‌هایی ۵۰ میلیون دلاری دارند به دنبال فیلمی با بودجه ۱۰ میلیون دلاری است ولی انگار کمپانی وارنر می‌دانست که معدن طلا را پیدا کرده است. بسیار عجیب است که فیلمی با بودجه ۱۰ میلیون دلاری بتواند به فروش ۱۰۰ میلیون دلاری برسد. این یعنی تماماً سود.

رتبه سوم با فروش ۶.۲ میلیون دلاری به فیلم تحسین‌شده رودخانه ویند (Wind River) تعلق دارد. این فیلم در اکران خصوصی خود توانسته است نظر مساعد بسیاری از منتقدان را کسب کند. این فیلم که با بودجه ۱۱ میلیون دلاری ساخته‌شده است تا به حال توانسته است فروشی نزدیک به ۱۸ میلیون دلار داشته باشد.

رتبه چهارم به انیمیشن فرانسوی بالرین (Ballerina) تعلق دارد. این انیمیشن پس از اکران در فرانسه و کانادا، هفته‌ی گذشته قدم به سینماهای ایالات‌متحده گذاشت و با فروش ۵ میلیون دلاری در رتبه‌ی چهارم قرار گرفت. بودجه کلی این انیمیشن رقم ۳۰ میلیون دلار است و فروش ۵ میلیون دلاری آن در این هفته مسخره به نظر می‌رسد. شاید این انیمیشن هیچ‌ وقت به سود دهی نرسد و شکستی برای سازندگان فرانسوی خود باشد.

رتبه پنجم جدول فروش هفتگی به فیلم لوگان خوش‌شانس (Logan Lucky) تعلق دارد. شاید زیاد خوش‌شانس نباشد چون در هفته سوم اکران خود با کاهش شدید فروش روبرو گردیده است. این فیلم به کارگردانی استیون سودربرگ در این هفته فقط ۴.۵ میلیون دلار فروش داشته است. بودجه کلی این فیلم ۳۰ میلیون دلار بوده است و تا کنون توانسته است ۲۱ میلیون دلار فروش داشته باید.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات