Ed Skrein از بازی در فیلم Hellboy کناره‌گیری کرد

Ed Skrein از بازی در فیلم Hellboy کناره‌گیری کرد

امیر پورمحمد ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ نظرات

اد اسکرین از بازی در نقش بن دیموند در بازسازی فیلم پسر جهنمی کناره‌گیری کرد. با گیمر همراه باشید.

 

کمی پس از انتخاب اد اسکرین (Ed Skrein) برای بازی در بازسازی فیلم پسر جهنمی (Hellboy) توسط کمپانی لجندری (Legendary) و ملنیوم (Millennium) خود اد از بازی در نقش بن دیموند کناره‌گیری کرد. علت این کناره‌گیری را باید در اعتراض طرف داران این فیلم مبنی بر اینکه کاراکتر بن دیموند یک دورگه آسیایی آمریکایی است نه یک آمریکایی سفیدپوست یافت. البته این اعتراض تا حدی نیز درست است. چندین سال است که بیشتر کاراکترهای کامیکی که اصالت آسیایی آمریکایی دارند در فیلم‌ها با بازیگران کاملاً آمریکایی جایگزین شده‌اند.

فیلم,فیلم جدید,سینما,پسر جهنمی,اد اسکرین,بازیگری اسکرین در فیلم پسر جهنمی,بازسازی فیلم پسر جهنمی,کناره‌گیری اد اسکرین از بازی در فیلم پسر جهنمی,نژادپرستی در سینما,توییتر اد اسکرین,آخرین فیلم اد اسکرین, Ed Skrein, Hellboy, Millennium, Legendary,

“اد اسکرین با ارائه بیانیه‌هایی در توییتر و اینستاگرام خود به اعتراض طرف داران فیلم پاسخ داد. کناره‌گیری کاملاً داوطلبانه‌ی از این نقش نشان دهنده حسن نیت او و توجه به عقیده طرفداران فیلم است. خود وی در این بازه این چنین می‌گوید:

هفته پیش من در شرایطی بازی در نقش سرگرد بن دایموند را پذیرفتم که از اصالت آسیایی آمریکایی کامیک این شخصیت بی‌خبر بودم. کمی پس از پذیرفتن این نقش توسط من بحث‌ها و اعتراض‌های زیادی صورت گرفت. من نیز تصمیم گرفتم تا بهترین کار را کنم.

اینکه این نقش به شکل صحیحی از نظر فرهنگی ارائه شود برای طرفداران این فیلم بسیار مهم است. بی‌توجهی به این نکته باعث کاهش اقلیم‌های نژادی در هنر سینما می‌شود که بسیار نگران‌کننده و خطرناک است. من نیز احساس کردم توجه به این نکته و برای احترام گذاشتن به مردم بهتر است از این نقش کناره‌گیری کنم تا فردی دیگر این نقش را به بهترین حالت ایفا کند.

من بسیار ناراحت هستم که فیلم پسر جهنمی را رها خواهم کرد ولی اگر کناره‌گیری من منجر به وضعیت بهتری در سینما خواهد شد بهتر است که از این نقش کناره‌گیری کنم.”

کناره‌گیری اد اسکرین از این فیلم نشان‌دهنده حسن نیت وی در سینما و اعتراض شدید وی به نژادپرستی در سینما است. هرچند امروزه این حسن نیت‌ها کمتر در سینما دیده می‌شود و اکثر نقش‌های غیر آمریکایی توسط بازیگرانم آمریکایی ایفا می‌شوند.

کمپانی لاینزگیت (Lionsgate) توزیع‌کننده این فیلم در مورد تصمیم اد این‌چنین می‌گوید:

“اد پیش ما آمد و در مورد رها کردن این نقش بسیار مصمم بود. ما نیز از این تصمیم فداکارانه اد حمایت می‌کنیم. ما هیچ موقع قصدی مبنی بر ایجاد تنش‌های قومی و ملی با انتخاب اد اسکرین برای این نقش نداشته‌ایم.”

فیلم,فیلم جدید,سینما,پسر جهنمی,اد اسکرین,بازیگری اسکرین در فیلم پسر جهنمی,بازسازی فیلم پسر جهنمی,کناره‌گیری اد اسکرین از بازی در فیلم پسر جهنمی,نژادپرستی در سینما,توییتر اد اسکرین,آخرین فیلم اد اسکرین, Ed Skrein, Hellboy, Millennium, Legendary,

در مورد نژادپرستی در سینما باید گفت که یکی از معضل‌های مهم صنعت سینما است. این معضل در چندساله اخیر و مخصوصاً یک‌ساله اخیر بسیار و بسیار پررنگ‌تر شده است. ایفای نقش کاراکترهای غیر آمریکایی توسط بازیگران آمریکایی در یک‌ساله اخیر بسیار زیاد بوده است. مثلاً بازی در نقش‌های کاراکترهای آسیایی در فیلم روح داخل پوسته (Ghost in the Shell). ولی با این حرکت فداکارانه اد اسکرین پیش‌بینی می‌شود که فیلم پسر جهنمی از این نژادپرستی در امان بماند.

منبع:

Screenrant

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات