فیلم Hitman Bodyguard صدرنشین باکس آفیس

فیلم Hitman Bodyguard صدرنشین باکس آفیس

امیر پورمحمد ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ نظرات

بررسی باکس آفیس هفته اول شهریور. با گیمر همراه باشید.

 

اکران قسمت دوم انیمیشن عملیات دزدی آجیل (Nut Job 2) و فیلم ترسناک آنابل (Annabelle Creation) در هفته گذشته از یکسو و شروع اکران فیلم کمدی محافظ مزدور (Hitman Bodyguard) در این هفته، تمام عوامل دست به دست هم دادند تا باکس آفیس به‌طور کلی تغییر کند. تنها فیلمی که از هفته گذشته در باکس آفیس باقی مانده است فیلم دانکراک است. برج تاریک صدرنشین هفته پیش که ۲۷ میلیون دلار را کسب کرده بود این هفته با فروش ۳ میلیون دلار نه تنها جدول بهترین‌های باکس آفیس را ترک بلکه شکستی برای سازندگان خود به ارمغان آورد. انیمیشن ایموجی نیز که شروعی نسبتاً خوب برخلاف گفته منتقدان را در هفته اول اکران خود داشت این هفته فقط ۳ میلیون دلارفروش داشت. این فروش با توجه به بودجه ۵۰ میلیون دلاری فیلم شکستی تمام عیار برای این انیمیشن به حساب می‌آید.

 

پنج فیلم برتر باکس آفیس به شرح زیر است:

 

رتبه اول بر خلاف نظرات منتقدین به فیلم محافظ مزدور (Hitman Bodyguard) تعلق دارد. چند هفته قبل از شروع اکران این فیلم در سینماها تقریباً اکثر منتقدینی که این فیلم را تماشا کرده بودند رتبه و امتیاز پایین را برای آن در نظر گرفته بودند. البته با توجه به چند ساله اخیر علاقه نداشتن منتقدان به فیلم‌های کمدی اکشن نه تنها دور از انتظار نیست بلکه تا حدودی عادی نیز هست. این سبک فیلم‌ها در گیشه خوب ظاهر می‌شوند ولی معمولاً نمی‌توانند نظر مساعد منتقدان را کسب کنند. فروش ۲۲ میلیون دلاری این فیلم در هفته اول اکران خود مهری بر تائید این نکته است. با توجه به بودجه ۳۰ میلیون دلاری فیلم باید گفت فیلم تا حدودی هزینه‌های ساخت خود را جبران کرده و از هفته دوم به سوددهی می‌رسد. همکاری دو بازیگر محبوب هالیوودی رایان رینولدز (Ryan Reynolds) و سموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) تماشای این فیلم را بیش از بیش جذاب می‌کند.

رتبه دوم به قسمت جدید فیلم آنابل (Annabelle Creation) تعلق دارد. فروش این فیلم دور از انتظار و باورنکردنی است. این فیلم که در ژانر وحشت ساخته شده است فقط و فقط با بودجه ۱۵ میلیون دلار تهیه و تولید شده است. حال در دومین هفته اکران خود و با فروش ۱۵ میلیون دلار فروش خود را به ۶۵ میلیون دلار رساند. این فیلم در فروش کل جهانی توانست رقم باورنکردنی ۱۶۰ میلیون دلار را کسب کند که با توجه به بودجه ۱۵ میلیون دلاری آن می‌توان گفت که این فیلم یک موفقیت تمام‌عیار برای سازندگانش است. با فروش ۱۶۰ میلیون دلاری این قسمت، فروش کل مجموعه فیلم‌های آنابل از مرز یک میلیارد دلار گذشت.

رتبه سوم به فیلم لوگان خوش‌شانس (Logan Lucky) با کارگردانی استیو سودربرگ (Steven Soderbergh) تعلق دارد. این فیلم که چندی پیش توانست رتبه و امتیاز خوبی از منتقدان کسب کند در باکس آفیس و فروش شکست خود. بودجه ساخت این فیلم ۳۰ میلیون دلار بوده است و در هفته اول خود توانست ۷ میلیون دلار فروش داشته باشد که نشان دهنده دور بودن این فیلم برای سودهی و موفقیت است. این‌گونه تناقض‌ها در فروش و نظر منتقدان در چند ساله اخیر نشان دهنده دو شاخه شدن نوع دیدگان و پسند عام و منتقدین است. چه بسا برخی فیلم‌ها از نظر منتقدان بد ولی از نظر عام مردم بسیار عالی جلوه می‌کنند و برعکس.

رتبه چهارم به فیلم دانکراک (Dunkirk) تعلق دارد که در هفته پنجم اکران خود به سر می‌برد. این فیلم موفق که با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده است در هفته پنجم خود توانست ۷ میلیون دلار فروش داشته باشد. این هفته فروش جهانی این فیلم از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد.

رتبه پنجم به فیلم عملیات دزدی آجیل (Nut Job 2) با فروش ۵ میلیون دلاری تعلق دارد. این انیمیشن که در هفته دوم اکران خود به سر می‌برد با فروش ۵ میلیون دلاری خود در این هفته فروش کل خود را به ۱۸ میلیون دلار رساند.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات