HTC هدست واقعیت مجازی بی‌سیم خود را معرفی کرد

HTC هدست واقعیت مجازی بی‌سیم خود را معرفی کرد

پویا سیف دوست ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ نظرات

کمپانی اچ تی سی (HTC) در سال ۲۰۱۸ هدست واقعیت مجازی جدید خود را که بدون سیم کار می‌کند، عرضه خواهد کرد. این هدست واقعیت مجازی در رویداد کامپیوتکس (Computex) این روزها معرفی شده است. با گیمر همراه باشید.

 

همانطور که گفتیم از هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو (HTC Vive) در کنفرانس Computex پرده برداشته شد. این کنفرانس چند روز پیش توسط کمپانی اینتل (Intel) ارائه شد و کمپانی همکاری‌اش با HTC را یک هدف برای تحقق بیشتر سیستم‌ها دانست.

 

هدست واقعیت مجازی HTC Vive ظاهری همانند قبل داشته و در قسمت بالای سر کاربر یک جعبه الکترونیکی دارد. کمپانی Intel چیز زیادی از جزئیات را اعلام نکرد، ولی به خوبی قابل فهم است که سازندگان تلاش خود را کرده‌اند تا با ترکیب الکترونیک و امواج رادیویی این هدست واقعیت مجازی را بسازند.

 

سیستم این محصول توسط فناوری بی‌سیم Wireless Gigabit یعنی (WiGig)، کنترل شده و بوسیله کدک DisplayLink XR، به گفته Intel، “کمترین تاخیر” را در انتقال اطلاعات خواهد داشت.

HTC Vive, HTC, Intel, VR, Computex, اچ تی سی, اینتل, کامپیوتکس, واقعیت مجازی, هدست واقعیت مجازی, هدست واقعیت مجازی اچ تی سی, هدست واقعیت مجازی HTC, هدست واقعیت مجازی HTC Vive, قیمت هدست واقعیت مجازی

تاخیر در اینجا به این معنی است که وقتی کابر با این هدست مجازی حرکتی می‌کند، نباید سیستم و نمایشگر در نشان دادن خروجی این حرکت دچار لگ یا تاخیر شوند. در سیستم‌های بی‌سیم تقریبا همیشه لگ‌های کوچکی دیده می‌شود، ولی با حداقل شدن تاخیر انجام امور، این عمل برای HTC Vive یک مزیت محسوب می‌شود.

 

نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که تجربه بی‌سیم HTC Vive خیلی راحت نخواهد بود چراکه به گفته DisplayLink، شما باید حداقل به سرعتی معادل ۶Gbps دسترسی داشته باشید. مهندسین سازنده باید این را تضمین کنند که هیچ تاخیری در زمان پرش و چرخیدن تجربه‌کنند بوجود نیاید.

 

هدست‌های مجازی بی‌سیم با حذف سیم محیط را برای کاربر راحت می‌کنند چراکه ممکن است سیم به دست و پای تجربه‌کننده گیر کرده و موجب بوجود آمدن مشکل شوند. هدست HTC Vive با داشتن مشخصات ذکر شده بسیار خوب عمل کرده، اما تاکنون خبر از قیمت آن چیزی بدست نیامده است.

 

نظر شما در مورد این هدست واقعیت مجازی چیست؟

منبع:

PCWorld

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات