بازی Outlast 2 در استرالیا ممنوع نخواهد شد

بازی Outlast 2 در استرالیا ممنوع نخواهد شد

احمد هاتفی ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ نظرات

هفته پیش بازی Outlast 2 به خاطر پرداختن بیش از حد به خشم و خشونت و مواد مخدر در استرالیا ممنوع شد. حال اخباری مبنی بر برداشته شدن این ممنوعیت منتشر شده است. با گیمر همراه باشید.

 

Outlast 2 از سری بازی‌های ترسناکی است که تمامی علاقه‌مندان ژانر ترسناک منتظر انتشار آن هستند. اما در ۱۰ روز گذشته اخباری مبنی بر خشونت‌بار بودن این بازی در فضای مجازی منتشر شد و به همین دلیل پخش این بازی در کشور استرالیا ممنوع اعلام شد.

اما حرف به اینجا ختم نمی‌شود، بلکه سازمان رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی با بررسی بیشتر این بازی اعلام کرده است که این ممنوعیت لغو گردیده و علاقه‌مندان این بازی می‌توانند بازی را در زمان انتشار خریداری کنند. اما این سازمان این بازی را در رده سنی بزرگسال (+۱۸) قرار داده است.

این ممنوعیت از عرضه دموی قابل بازی Outlast 2 در سپتامبر ۲۰۱۶، نشات می‌گیرد. Outlast 2 به خاطر خشونت‌هایی که به دنبال دارد در هیئت رده‌بندی سنی بازی‌ها در استرالیا ممنوع اعلام شده بود.

در همین راستا هیئت رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی استرالیا گفته بود:

“به دلیل به تصویر کشیدن صریح خشونت، استفاده از مواد مخدر و اعتیاد، جرم و جنایت، ظلم و ستم که انجام این کار‌ها دور از مسائل انسانی است، تصمیم بر این شد که این بازی را دسته بندی نکنیم.”

بعد از انتشار خبر لغو ممنوعیت انتشار بازی Outlast 2، استودیو سازنده این بازی یعنی استودیو Red Barrels گفته است:

“Outlast 2 توسط سازمان رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی کشور استرالیا، رده‌بندی سنی بالای ۱۸ سال را دریافت کرده است و ما بازی را در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۷ (۶ اردیبهشت) در این کشور منتشر خواهیم کرد. لازم به ذکر است که هیچ موردی از بازی ما تغییری نکرده است و یک نسخه از بازی در سرتاسر جهان منتشر خواهد شد.”

بازی Outlast 2 قرار است که در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) در سرتاسر جهان برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

 اطلاعات بازی Outlast 2

بازی Outlast در ۴ سپتامبر سال ۲۰۱۳ میلادی (۱۳ شهریور ۱۳۹۲) برای تمامی پلتفرم‌ها عرضه شد.در ماه می سال ۲۰۱۴ توسعه دهندگان بازی اولین بسته الحاقی این عنوان یعنی Whistleblower را در اختیار بازیکنان قرار دادند. همچنین در تاریخ ۱ نوامبر سال میلادی گذشته (۱۱ آبان)، نسخه بتای عمومی بازی اوت لست ۲ عرضه شد.

در ابتدا، بازی اوت لست ۲ برای عرضه در اواخر سال ۲۰۱۶ برنامه‌‌ریزی شده بود که گویا مراحل ساخت بازی مطابق پیش بینی سازندگان پیش نرفت و آن‌ها را مجبور به تاخیر در انتشار این عنوان ترسناک کرد.

به هر حال، تاریخ انتشار نهایی و رسمی بازی روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) می باشد و طرفداران در این روز، می‌توانند بازی را به صورت دیجیتالی و فیزیکی از فروشگاه‌های معتبر خریداری و تجربه کنند.

محیط بازی Out Last 2 از تیمارستان به روستایی آلوده به ویروس، منتقل شده و از ابتدای بازی دوربینی در دست این خبرنگار است که مدام باطری‌اش تمام می‌شود و او باید در کشوها و جاهای مختلف به دنبال باطری برای دوربین خود باشد.

در نسخه دوم بازی Out Last سعی شده است تا ترس از تعقیب و گریز و فرار از دست دشمنان بیشتر از پیش به چشم بیاید و همچنین این قابلیت افزوده شده است که با فشردن یک دکمه به پشت سر خود نگاه کنید تا حضور افراد در اطراف خود مطلع شوید که این باعث ایجاد ترس‌های لحظه‌ای می‌شود و بازی را دو چندان جذاب‌تر و ترسناک‌تر خواهد کرد.

داستان بازی ۱ Out Last

داستان بازی ۱ Out Last درباره روزنامه‌نگاری بنام مایلز آپشر (Miles Upshur) روزنامه نگار آزادکاری است که از یک منبع مخفی اطلاعات محرمانه‌ای از تیمارستان ماونت مسیو (Mount Massive Asylum) به دست می‌آورد که تحت مدیریت شرکت مارک آف (Murkoff) است.

مایلز وقتی وارد این تیمارستان روانی می‌شود، جنازه نگهبانان و کارگران این تیمارستان را می‌بیند که در راهروها به طرز فجیعی پخش شده‌اند. به همین دلیل بیماران روانی آن نیز فرار کرده و در سرتاسر تیمارستان آزادانه رفت و آمد می‌کنند.

مایلز در تیمارستان پیش روی می‌کند و وقتی به قسمت خوابگاه می‌رسد با یک سرباز پلیس رو به رو به می‌شود که به میخ کشیده شده است. او به مایلز می‌گوید که تا وقت هست از این تیمارستان فرار کند اما او ادامه می دهد و توسط یکی از افراد تیمارستان به نام کریس واکر (Chris Walker) مورد حمله قرار می‌گیرد و به همین دلیل از پنجره سقوط کرده و وارد قسمت دیگری از تیمارستان می‌شود.

وقتی مایلز به هوش می‌آید با فرد دیگری به نام پدر مارتین (Father Martin) رو به رو می‌شود که فکر می‌کند یک کشیش است. مارتین به مایلز می‌گوید که مایلز از طرف خداوند فرستاده شده تا شاهدی بر کارهای مارتین باشد، سپس مایلز دوباره بی‌هوش می شود.

  • تصویر لحظه پایانی بازی Out Last 1

او در این تیمارستان گیر افتاده و راه فراری ندارد و باید راهی را که آمده تا آخر ادامه دهد تا منشا همه این نابسامانی‌ها و نیروهای ماورا الطبیعه را بفهمد.

منبع:

EuroGamer

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات