۲۰ بازی برتر و محبوب کنسول پلی‌استیشن ۲ (بخش اول)

۲۰ بازی برتر و محبوب کنسول پلی‌استیشن ۲ (بخش اول)

احمد هاتفی ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ نظرات

در پست قبلی درباره‌ی کنسول خاطره‌انگیز PlayStation 2 و جزئیات آن گفتیم. حال می‌خواهیم برترین‌ بازی‌های این کنسول را معرفی و بررسی کنیم. با گیمر همراه باشید.

 

در این مطلب قصد داریم تا از بین انبوه بازی‌های PS 2 به معرفی ۲۰ تا از بهترین بازی‌های این کنسول به انتخاب سایت گیمر، بپردازیم. بازی‌هایی که بسیاری از ما با آن‌ها خاطرات فراموش نشدنی داریم و شاید به خاطر ادامه دادن نسخه‌های بعدی این بازی‌ها است که کنسول‌های جدیدتری را تهیه می‌کنیم.

برترین بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ۲:

Resident Evil 4 .1

Resident Evil و PlayStation یارانی جدا نشدنی از هم‌اند و حتی نسخه ۷ام این بازی برای PS 4 منتشر شده است. رزیدنت اویل ۴ از سری بازی‌های ترسناک-تلاش برای بقا می‌باشد که بازی‎‌باز در نقش Leon Scott Kennedy است.

دختر رئیس جمهور آمریکا (اشلی گراهام)، توسط گروهی نامشخص ربوده شده است. لیان وظیفه دارد او را نجات داده و به وطن بازگرداند. اطلاعات جاسوسی نشان می‌داد که دختری که بسیار شبیه اشلی است در یک دهکده روستایی که توسط گروهی مذهبی بنام «لوس ایلامینادوس» ربوده شده، دیده شده است. حال شما باید برای نجات دختر رئیس جمهور دست بکار شوید و در محیطی خوفناک و تاریک که از همان صحنه‌ی ابتدایی هولناک نشان ‌می‌دهد با انسان‌هایی که توسط انگلی بنام «لاس پلاگاس» دچار جهش ژنتیکی شده‌اند مبارزه کنید و در نهایت باید با رهبر گروه، «اسموند سدلر» شخصی که برای بدست‌ آوردن قدرتی عظیم دختر رئیس جمهور آمریکا را ربوده است. اسموند سدلر از باس‌های سخت‌جان و قدرتمند PS 2 است که باید با او مبارزه کنید و اشلی گراهام را نجات دهید.

 

God Of War 1 .2

خدایی طرد شده از سوی پدر و همسر و خانواده! کریتوس، شخصیتی که در دنیای بازی‌ها هرگز فراموش نخواهد شد و با قدرت می‌توان گفت عصبانی‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین شخصیت بازی‌های ویدیویی است.

 

در اولین صحنه بازی مشاهده می‌کنیم که کریتوس خود را از بلندترین کوه یونان به پایین پرتاب می‌کند. کریتوس که حال در میان انبوهی از دشمنان بادیه‌نشین و بربرهای وحشی قرار گرفته است راه فراری ندارد. او که به ماموریت آمده بود تا خدای جنگ یعنی «آرس» را نابود کند، حال به کمک او دشمنان بربر خود را شکست داده و به او می‌گوید در قبال کمکش تمامی دستوراتش را انجام خواهد داد.

آرس به کریتوس سلاحی نابود کننده، بنام  Blades of Chaos را تقدیم می‌کند که در اعماق جهنم ساخته شده‌ است و تا آخر سه گانه خدای جنگ، کریتوس بسیاری را با این سلاح تار و مار خواهد کرد. اما بزرگترین اشتباه کریتوس، گوش نکردن به حرف جادوگری در معبدی است که زن و دختر کوچک خود را با دست خود به قتل می‌رساند. حال خاکستر اجساد آن‌ها او را طلسم خواهند کرد تا زمانی که تمامی اشتباهات خود را جبران کند.

God Of War 2 .3

کریتوس در خدای جنگ ۱، آرس خدای جنگ قبلی را بطور وحشتناکی به قتل می‌رساند. کریتوس با احساس ناامیدی به بالای بلندترین کوه یونان می‌رود و با سقوط از بلندی خودکشی می‌کند. (صحنه اول بازی) کریتوس سقوط می‌کند و به «درون دریای اژه» می‌افتد؛ ولی قبل از اینکه بمیرد احساس می‌کند نیروی عجیبی او را به بالای کوه می‌کشاند. او به بالای کوه کشیده می‌شود، آتنا به کریتوس می‌گوید که خدایان حکم کردند او امروز به دلیل خدمت بزرگش به خدایان نمیرد. او به کریتوس یادآوری می‌کند که یک تخت در کوه المپ خالی است و یک خدای جنگ جدید لازم است. او به کریتوس پیشنهاد خدای جنگ شدن را می‌دهد و دری که به کوه المپ و تخت خدایی منتهی می‌شود را برای او می‌گشاید، و اینگونه کریتوس خدای جنگ می‌شود.

حال کریتوس به همراه «گایا» که الهه زمین است به دنبال زئوس است تا او را از صحنه روزگار حذف کند اما زئوس قدرتمندتر از خدایی طرد شده است و این شروع مبارزه‌ای عظیم و ویران‌کننده بین پدر و پسر است.

Final Fantasy XII .4

بازی فاینال فانتزی یک بازی نقش‌آفرینی-اکشن می‌باشد که حول شخصیت پسری یتیم بنام «وان» روایت می‌شود. او در کودکی رویا داشته است تا دزد هوایی شود به مناطقی سفر کند که تا بحال به نرفته است. «پنلو» هم دختری بی‌سرپرست است که از کودکی با وان همراه بوده و حال به همراه هم در این بازی نقش‌آفرینی می‌کنند.

دالماسکا سرزمینی پهناور است که بازی فاینال فانتزی در آن اجرا می‌شود و پادشاهی بنام «رامیناس» بر آن حکمرانی می‌کند و او دارای دختری بنام، «اَشیلیئا بینارگین دالماسکا» است که تنها وارث تاج و تختش است. حال این دختر جوان در سر دو راهی برای قبول کردن پادشاهی یا قبول شکست مانده است و این شما هستید که باید با زیرکی تمام خود را به این شاهزاده برسانید و به او در امر اداره قلمرواش کمک کنید.

Silent Hill 2 .5

از بازی‌های ژانر ترسناک می‌توان به بازی سایلنت هیل اشاره کرد. بازی که شما را در تنهایی مطلق میان هزاران سوال و معما تنها گزاشته و شما باید برای حل این مسائل وارد دنیای مردگان که دنیایی خوفناک و گنگی است وارد شوید. داستان قسمت دوم بازی به روایت سرگذشت عجیب «جیمز ساندرلند» اختصاص دارد. طبق شواهد ارایه شده در بازی، جیمز ۳ سال پیش همسر خود را در اثر بیماری از دست داده و حالا با دریافت نامه عجیبی، از طرف همسر مرحومش به شهر سایلنت هیل فراخوانده شده است!!
«مری» همسر جیمز، از وی خواسته تا در یکی از خاطره انگیز ترین مکان‌های این شهر او را ملاقات کند. نمادگرایی در بازی دقیقا از همین نقطه آغاز می شود. نامه در این داستان نمادی از دعوت به خودشناسی است. یعنی قرار است که جیمز در این داستان به خودشناسی برسد.

بازی سایلنت هیل همانند بازی‌های ترسناک دیگر دارای موجوداتی عجیب و وهم‌آور است اما رئیسی ترسناک با کله هرمی در آخر بازی اوج وحشت را با خود به همراه می‌آورد. درمورد شکل ظاهری این موجود تا به حال بحث های زیادی صورت گرفته است. اما محتمل ترین بحث این است که سابقا در زندانی که در این شهر وجود داشته، ماموران اعدام از کلاهی هرمی شکل در زمان اجرای مراسم استفاده می کردند. کله هرمی را فقط ماریا و جیمز مشاهده می‌کنند و این موجود هولناک عجین شده است تا ماریا را به قتل برساند ولی جیمز در طول بازی چندین بار با او روبرو می‌شود و اجازه این کار را به او نمی‌دهد.

Gran Turismo 4 .6

چهارمین قسمت در سری بازی‌های گرن توریسمو و همچنین آخرین نسخه‌ای بود که بر روی کنسول پلی‌استیشن ۲ به صورت انحصاری عرضه شد.

Gran Turismo نام یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شبیه سازی مسابقات اتومبیلرانی است که تا کنون ۶ نسخه مختلف از آن توسط کمپانی قدرتمند Sony برای پلتفرم‌های مختلف این کنسول عرضه شده است و یکی از عناوین پرطرفدار و بی نظیر در سبک و سیاق خود به حساب می آید . Gran Turismo 4 نام آخرین نسخه از سری بازی‌های گران توریسمو بود که در سال ۲۰۰۴ برای کنسول PS2 عرضه شد و توانست امتیازهای قابل توجهی را از سایت‌های بررسی دریافت نماید . در Gran Turismo 4 علاوه بر مسابقاتی که بر روی پیست‌ها و جاده‌های آسفالت برگزار می‌شوند، می‌توانید بر روی جاده‌های برفی و خاکی به رقابت با سایر راننده‌ها بپردازید و سعی کنید در این مسابقات هم قهرمان شوید.

در گران توریسمو ۴ تعداد بسیاری ماشین گنجانده شده است که به جرات می‌توان گفت همه کمپانی‌های مطرح ماشین سازی دنیا در آن وجود دارند و بسیاری از ماشین‌هایی که در ایران یافت می‌شوند همانند زانتیا و پژو ۲۰۶ هم در آن وجود دارند که نشان از مجموعه پر تعداد ماشین‌های موجود در بازی است.

Devil May Cry 3 .7

شاید شیطان هم گریه کند! نامی که بیشتر بجای گریه انداختن شیطان، بازیکن را به گریه می‌اندازد. زیرا بازی Devil May Cry از عناوین بسیار سخت تاریخ بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید. این بازی حول فردی به نام دانته و برادرش ویرژیل اتفاق می‌افتد. اتفاقات بازی از آنجایی آغاز می‌شود که دانته سازمانی به نام «شیطان هم می‌گرید» را باز می‌کند. دانته و ویرژیل پسران شیطانی بنام «اسپاردا» هستند که با یک انسان زن ازدواج می‌کند و دانته و ویرژیل را به دنیا می‌آورد.

داستان از این قرار است که اسپاردا با قدرت خاصی که داشت دروازه بین دنیای شیطان‌ها و انسان‌ها را بسته و شمشیر خود را که اگر هرکس آن را داشته باشه قدرت زیادی پیدا می‌کند در دنیای شیطان گذاشته و تنها راه بازکردن این دروازه داشتن دو گردنبندی است که دانته و ویرژیل همراه خود دارند و همچنین جاری شدن خون هردوی آن‌ها. ویرژیل فرزند ناخلف اسپاردا است و به وسیله فردی که با کشتن همسر خود به شیطان تبدیل شده، سعی می‌کند دروازه را باز کند، در این راه دانته که فرزند خلف است، جلوی برادر خود می‌ایستد.

Shadow of the Colossus .8

Shadow of the Colossus از جمله بازی‌های بی‌نظیر پلی‌استیشن ۲ است که از همان ابتدا شما را مبهوت خود می‌کند. این بازی تا آن زمان نظیری نداشته و ایده و خلاقیتی که در موضوع این بازی قرار گرفته آن را بسیار محبوب و پرطرفدار کرده است.

داستان بازی درباره شخصیتی به نام «واندا» است که توسط اسب باوفایش «آگرو»، وارد سرزمین ممنوعه می‌شود. برای نجات جان یک دختر از خوابی ابدی، باید شانزده غول کلوسوس کشته شوند. سلحشوری جوان، عزم سفر و جنگ کرده تا غول‌ها را یکی پس از دیگری از میان برداشته و دختر را به زندگی بازگرداند. حال او باید با شمشیر خود مسیر خود را تشخیص دهد و از سر و کول غول‌های بی‌شاخ و دم بالا برود و نقاطی که در بدن آن‌ها نورانی هستند را با شمشیر خود از بین ببرد.

Metal Gear Solid 3: Subsistence .9

این بازی یکی از ساخته‌های نابغه‌ی دنیای بازی، «هیدئو کوجیما» است. متال‌گیر عنوانی است که دوست‌داران ژانر اکشن اگر بخواهند بازی اکشن نوستالژیک انتخاب کنند، یکی از انتخاب‌هایشان این بازی خواهد بود. بازی اکشن جهان بازی که با آن گرافیک بالا و گیم‌پلی بی‌نظیری که تا آن موقع سابقه نداشت توانست نام متال‌گیر را در بین پرطرفدارترین بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ۲ قرار دهد.

داستان بازی از آن جایی آغاز می‌شود که «اسنیک» در پروژه Metal Gear گیر کرده است و برای به دست آوردن اطلاعات وارد کشتی روسی می‌شود. او باید چندین تصویر از این پروژه متال گیر گرفته و از طریق اینترنت برای اتوکان بفرستد. در حین انجان دادن این کار ناگهان «چالاچاسکا» که یکی از رئیس‌های روسی بازی است وارد اتاق شده و با اسنیک درگیر می‌شود. چالاچاسکا سوار بر متال گیر با اسنیک مبارزه می کند و ناگهان اسنیک به اعماق آب کشیده می‌شود. همه گمان می‌کنند اسنیک مرده است به همین خاطر دو سال پس از این اتفاق، فردی با نام جک رایدن که یک غواص نیروی دریایی است، جای اسنیک را گرفته و به انجام ماموریت‌های مختلفی که از طرف مافوق خود دریافت می‌کند، می پردازد.

 Grand Theft Auto: San Andreas .10

شاید به جرات بتوان گفت GTA محبوب‌ترین بازی در بین بازی‌بازان است. داستانی غیرخطی که به شما اجازه می‌دهد تا ماشین بدزدید، سوار تانک شوید، افراد شرور را بکشید و حتی با پلیس درگیر شوید. از نکات بسیار ارزشمند این بازی این است که داستان بازی یکنواخت نیست و با مراحلی مختلفی که در دل بازی گنجانده شده‌اند، بازیکن را به چالش‌های نفس‌گیر و مهیج دعوت می‌کند.

کارل جانسون (CJ) بعد از پنج سال به شهر خود باز می‌گردد و در همان ساعت اول دچار بدشانسی می‌شود. وقتی که با تاکسی از فرودگاه قصد رفتن به منزلش را دارد توسط نیروی پلیس دستگیر می‌شود اما از قرار معلوم پلیس‌ها خودشان هم باج‌گیر و زورگو هستند و پس از گرفتن پول‌هایش او را در یکی از کوچه‌های شهر در کنار باند تبهکار «بالاسا» رها می‌کنند.

بازی از همین‌جا شروع می‌شود شما باید بوسیله یک دوچرخه به خانه خود بروید. وقتی کارل وارد خانه‌اش می‌شود با دیدن عکس مادرش یاد گذشته تلخ خود می‌افتد در این هنگام دوستش «بیگ اسموک» که در منزل او زندگی می‌کند به طرفش حمله می‌کند و وقتی متوجه می‌شود که او کارل است خوشحال می‌شود و به اتفاق او به کنار قبر مادرش می‌رود.

او آن جا دوستش، برادرش و خواهرش را ملاقات می‌کند. گویی بین خواهر و برادر مشکلی پیش آمده خواهرش با ناراحتی می‌رود. در همان روز آن‌ها با یک گروه خطرناک دیگر مواجه می‌شوند کارل می‌فهمد که دوستان او با این گروه مشکل دارند و از همین جاست که او برای کمک به دوستان خود با گروه مخالف وارد جنگ می‌شود. سی جی در ۱۰۶ مرحله‌ای که به جنگ بالاسا و دزدی و پلیس کشی می‌پردازد پول نیز دریافت می‌کند.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات