ویدیو: توطئه، پیچیده‌تر از اسلحه در بازی Get Even

ویدیو: توطئه، پیچیده‌تر از اسلحه در بازی Get Even

احمد هاتفی ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ نظرات

استودیو لهستانی The Farm 51 برای اولین بار ساخته خود را که یک بازی ترسناک، اکشن است در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد. با گیمر همراه باشید.

 

آیا صدا راهنمای شما است یا خاطراتتان راست می‌گویند؟ آیا اطلاعات اطرافتان درست هستند یا همگی ساختگی‌اند؟ اگر درست هستند حال باید کجا بروید و مشکلاتتان را به چه کسی بگویید؟باید همه دشمنان خود را بکشید یا از آن‌ها برای نجات دختر زندانی استفاده کرد؟ آن دختر کیست و چه نسبتی با شما دارد؟

برای پاسخ به همه این سوالات، باید به سراغ بازی Get Even که در تاریخ ۵ خرداد سال ۹۶ عرضه خواهد شد رفت. شرکت Bandai Namco بعد از سه سال تاریخ دقیق انتشار بازی Get Even، برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی را اعلام کرد.

Get Even یک بازی ترسناک، اکشن می‌باشد که شخص اول داستان فردی به نام Cole Black است، او بعد از این که از خواب بیدار می‌شود خود را در تیمارسان متروکه‌ای می‌یابد. کول بلک در گذشته شخصیت تیره و تاری داشته و مزدوری بی رحم بود که حال باید در صدد جبران گذشته‌اش باشد. در همین راستا او به دنبال راهی برای ورود به یک ساختمان و نجات دختری است که یک بمب به او وصل شده است. بازیکن باید کد بمب را در سر راه خود که در جای جای ساختمان متروکه پنهان شده‌ است را بیابد و توسط آن کد بمب را از کار بیاندازد و یا با روش‌هایی که یاد گرفته است بمب را خنثی کند.

بازیکنی که بازی را اجرا می‌کند باید حواسش به همه‌ی اتفاقات و مناظر اطرافش باشد زیرا کوچکترین شئ، ممکن است کلیدی برای حل معما و خنثی کردن بمب باشد.

یکی از تست‌کنندگان بازی می‌گوید:

“من وقتی به بمب رسیدم و کد بمب را وارد کردم بلافاصله بمب منفجر شد، ولی تعجبم از آن بود که بازی ادامه پیدا کرد و شخصیت بازی من نمرده بود و در آن‌جا بود که دریافتم کول بلک توسط یک هدست واقعیت مجازی تمامی راه‌ها را امتحان می‌کند و از این راه اطلاعات جمع می‌کند تا در نهایت به راحتی بتواند به ساختمان وارد شود.”

پشت تمامی این وقایع دانشمندی قرار دارد که در طول بازی با صدای شوم و منتزع خود خاطرات کول بلک را به او یادآوری می‌کند و کول متوجه اشتباهات خود در گذشته شده و به اندازه‌ی آتش جهنم عصبانی است.

با این که او با هدستی در دنیای مجازی سیر می‌کند ولی تمامی احساسات او واقعی هستند و به نظر می‌رسد که او حافظه خود را از دست داده و نمی‌داند کدام واقعه در گذشته اتفاق افتاده و کدام‌یک دروغی بیش نیست. مکالمات بین کول بلک و صدای انتزاعی بنام Red باعث می‌شود که شخصیت بازی در آن چه می‌بیند دچار گمان و سوءظن شود. تمرکز اصلی بازی بر روی نقشه‌ و  توطئه‌های پیچیده است و آشکار کردن شخصیت داستان سرای بازی است.

تنها واقعیتی که در طول بازی به آن اطمینان دارید تاریخ تلفن همراه شما است، وسیله‌ای که دائما از آن برای جستجوی حقیقت و بررسی تنظیمات اشیاء مختلف استفاده می‌کنید و یک دوربین فیلم برداری که باید با آن شواهد خود را جمع‌آوری کرده و اشیاء فیزیکی را با آن تجزیه و تحلیل کنید. از نور ماوراء بنفش برای پیدا کردن مسیرهای پنهانی استفاده کنید و با یک اپیلکیشن پیاده‌روی به اطراف خود حرکت کنید.

قسمت اعظمی از بازی را قسمت‌های زیر تشکیل شده است:

  • پیدا کردن سرنخ‌ توسط بازیکن
  • خواندن یادداشت‌ها
  • گوش دادن به صداها
  • حل مسئله‌های اطراف خود

یکی دیگر از بازیکنان این بازی می‌گوید:

“من از نحوه پیدا کردن کدها و راه حل‌های بازی بسیاره شگفت‌زده شدم. در یک مورد من باید یک کد عددی را پیدا می‌کردم، وقتی آن را یافتم در دفترچه‌ی خود که دم دستم بود یادداشت کردم ولی بعدا با توجه به مرور زمان و با تجربه‌ای که به دست آوردم فهمیدم راه آسان‌تری هم برای یادداشت کردن کدها و شواهد در خود بازی نیز هست.”

همان‌طور که همه‌ی ما می‌دانیم بخش صداگذاری و موسیقی متن، بسیار در بازی و بازیکن تاثیر دارد و در این بازی هم به صراحت می‌توان لمس کرد که در لحظات ترسناک بازی که در جایی تاریک و ناآشنا هستید موسیقی آرام‌تر و سپس بلندتر می‌شود که این خود باعث ایجاد ترس در بازیکن می‌شود یا در لحظات هیجانی مانند خنثی کردن بمب اهنگی پرسرعت و در عین حال رعب‌آور پخش می‌شود که میزان دقت شما را کاهش می‌دهد و این از جذابیت‌های بازی به شمار می‌رود.  در آخر باید گفت اگر به دنبال بازی کاملا اکشن یا کاملا ترسناک هستید انتخاب درستی نداشته‌اید، زیرا Get Even هردوی این‌ها را باهم دارد و در بیشتر موارد باید با هوش و با استفاده از ابزار کمی که در دست دارید مسئله‌ی خود را حل کنید و صبر و حوصله‌ی بسیاری را خرج کنید.

با تماشای تریلر جدید Get Even، بیشتر با این بازی آشنا شوید.

دانلود با کیفیت HD 720p | دانلود با کیفیت SD 360p

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات