Vampyr: بدون کشتن کسی بازی را به پایان برسانید.

Vampyr: بدون کشتن کسی بازی را به پایان برسانید.

احمد هاتفی ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ نظرات

به گفته کارگردان بازی Vampyr بازیکنان می‌توانند ۴ نوع پایان مختلف را تجربه کنند و حتی نفری را هم به قتل نرسانند. با گیمر همراه باشید.

 

هنگامی که شهر در نابودی کامل و در نهایت هرج و مرج است تنها و تنها به خاطر یک بیماری چه کسی باید به کمک شهر بیاید؟ شهری که مردم آن در هیاهویی بی سابقه قرار گرفته‌اند که نیاز به همکاری همدیگر دارن اما نه تنها به هم کمک نمی‌کنند بلکه هر کسی به دنبال منافع و جان و مال خود است که این قضیه را بیش از پیش مشکل‌تر و پیچیده‌تر می‌کند. این قهرمان بازی باید شخصیت بزرگی داشته باشد تا بتواند تمامی مشکلات را حل کند. حال اگر خود قهرمان به این بیماری دچار شود چه خواهد شد؟ آیا شهر و مردمش بیشتر در تباهی و نابودی فرو خواهند رفت یا این فرد خواهد توانست به هم نوعان خود کمک کند و آن‌ها را نجات دهد؟ برای پاسخ به تمامی سوالات باید منتظر دست‌پخت جدید شرکت دونت‌ناد باشیم.

بازی Vampyr که توسط شرکت بازی‌سازی فرانسوی Dontnod Enterainment ساخته شده است و به وسیله شرکت Focus Home Entertainment در سال ۲۰۱۷ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی منتشر خواهد شد.

بازی Vampyr از آنفولانزایی که به آنفولانزای اسپانیایی معروف است، برگرفته شده است که در سال ۱۹۱۸ در سراسر جهان بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر جان خود را به خاطر همین بیماری از دست دادند. بازی در شهر لندن اجرا می‌شود که در آن زمان به خاطر طاعون و آنفولانزا مردمانش در فلاکت و بدبختی زندگی می‌کردند.

داستان بازی از آن‌جایی شروع می‌شود که دکتری به نام Jonathan Reid در اثر حادصه‌ای ناگهانی توسط یکی از بیمارانش گاز گرفته می‌شود و به اختلال ژنتیکی دچار می‌شود و به خون آشام تبدیل می‌شود.

دکتر جاناتان بعد از این اتفاق در بین دوراهی بزرگی در زندگی خود قرار می‌گیرد که از یک جهت تعهدنامه پزشکی بقراط که باید به تعهداتی که در نقش یک پزشک قسم خورده است پای‌بند باشد و از طرف دیگر حالت جدید خون آشامی است که جسم او را تسخیر کرده است و او باید برای درمان خود کارهای مختلفی را انجام دهد و حتی در برخی از موقعیت‌ها لازم نیست که بازیکن کسی را بکشد، بلکه با سخن گفتن و حرف زدن می‌تواند طعمه خود را به دست آورد که این باعث ارتقای درجه و قدرت و توانایی‌های شخصیت اصلی بازی می‌شود.

از ویژگی‌های بارز بازی Vampyr این است که همانند بازی‌های اکشن دیگر تنها به دنبال کشتن و استفاده از سلاح‌های گرم نیست، بلکه می‌خواهد روش جدیدی را با فن سخن گفتن و سلاح سرد به بازیکن ارائه دهد که به نوبه خود جذاب و هیجان‌انگیز است.

 

منبع:

DualShockers

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات