۱۰ بازی برتر که هیچوقت از یاد نخواهند رفت (قسمت دوم)

۱۰ بازی برتر که هیچوقت از یاد نخواهند رفت (قسمت دوم)

پویا سیف دوست ۲۴ آبان ۱۳۹۵ نظرات

در قسمت اول ۱۰ بازی برتر به این نکته اشاره کردیم که بعضی از بازی‌ها هستند که بدلیل زیبایی‌شان هیچوقت از ذهن ما پاک نخواهند شد. بازی‌هایی که مقدمه صنعت بازی را تشکیل دادند و هنوز هم بعضی‌هایشان هستند که به سلطه خود در زمینه بازی ادامه می‌دهند. در این مطلب می‌خواهیم قسمت دوم ۱۰ بازی برتر را با شما در میان بگذاریم که این بخش بازهم در آینده ادامه خواهد داشت. با گیمر همراه این بخش باشید.

 

بازی‌ها به ترتیب از قدیمی تا جدید با توجه به نسل پلتفرم‌ها نوشته شده‌اند و بعضی‌هایشان بصورت سری می‌باشند.

 

۱ – Super Mario

بازی برتر

وقتی که کلمه “ماریو” را می‌شنویم همه یاد بچگی‌هایمان می‌افتیم، دورانی که چند ساعت از روز را به این بازی اختصاص می‌دادیم. این بازی از جذابیت خاصی بهره میبرد بطوریکه اصلا در آن دوبعدی بودنش مطرح نبود. بازی Super Mario با قدرت خود در صنعت بازی توانست نامی نوین را به خود ثبت کند و حتی تا امروز هم نسخه‌های متعدد آن ساخته و عرضه می‌شوند.

 

۲ – Sunset Riders

بازی برتر

بازی سوارکاران غروب از آن عناوینی است که با دیدن عکس آن به ما حس نوستالژی القا می‌شود چراکه یکی از بهترین‌های کنسول سگا محسوب می‌شد و توانسته بود که با کارهای متفاوت در بازی خود را به رخ بکشد. منظور از کارهای متفاوت بازی برخی از واکنش‌ها، مراحل و نیز طراحی خوب مکانیک فنی بازی است. شما در این بازی با انتخاب شخصیت خود می‌توانستید با گیم‌پلی متفاوتی همراه باشید، مثلا هر کاراکتر بازی ظاهر، تفنگ و نوع گلوله مخصوص خود را داشت که برای زمان خود بسیار عجیب محسوب می‌شود و دلیل انتخاب بعنوان بازی برتر هم همین المان‌ها است.

 

۳ – Golden Axe

بازی برتر

می‌رسیم به بازی تبر طلایی که بنده ادمین سایت گیمر خاطره‌های بسیاری با این بازی دارم. حتی این را به یاد دارم که بازی در بعضی از قسمت‌های داستان احساساتی می‌شد و این خود نیز برای انتخاب کردن این مورد بعنوان بازی برتر کمک می‌کند. در ابتدای بازی شما می‌بایست شخصیت خود را از بین سه شخصیت، که یکی هم شخصیت موئنث بود، انتخاب می‌کردید. این بازی تقریبا شبیه به دارک سولز زمان فعلی‌مان است بطوریکه عکس خبر از افسانه خوب بازی می‌دهد. جالب است بدانید که در این بازی سلاح‌های و جادوها بگونهای بکار گرفته شده بود که حس بازی‌های امروزی عمل می‌داد.

۴ – Michael Jackson’s Moonwalker

بازی برتر

از آنجایی که مایکل جکسون خود به عنوان یک شخصیت واقعی و معروف محسوب می‌شد یک بازی به افتخار این شخصیت ساخته شد. در این بازی می‌توانستید از رفتارها، صداها و رکس این شخصیت بهره‌مند شوید. روند بازی به این صورت بود که شما با آزاد کردن همه کودکان از دست تبهکاران مرحله را پایان می‌دادید. در هر مرحله اشیاء خاصی مانند جعبه موسیقی، پیانو، بیلیارد و… وجود داشت که به زیباتر شدن بازی اضافه می‌کرد. همین جزئیات باعث شد که این بازی را در لیست بازی برتر قرار دهیم.

۵ – Shinobi

بازی برتر

همانطور که می‌دانید و از نام آن پیداست شینوبی یک عنوان برتر است چراکه علاوه بر چند بازی با این نام، فیلم آن نیز به بهترین شکل ساخته شد و مورد پسند عام قرار گرفت. اگر بخواهیم در مورد بازی حرف بزنیم باید بگوییم که حرف ندارد اما بازی در برخی موارد سختی طاقت‌فرسا شده و با کمبود مهمات مواجه می‌شد. در زمان خود این بازی از گرافیک و گیم‌پلی خوب بهره می‌برد و حتی از باس‌فایت‌ها و محیط‌های مدرن و قدیمی تشکیل داده شده بود.

۶ – Tarzan

بازی برتر

بازی تارزان توسط والت دیزنی ساخته شده بود و در زمان خودش بدلیل گرافیک بالا و روشنایی دلپسند مورد توجه بسیاری قرار گرفت. وقتی از گیمرها در مورد این بازی سوال می‌پرسیدید می‌گفتند انگار که بازی نسل جدید است. نسخه بعدی این عنوان برای کنسول نسل بعدی نیز منتشر شد اما نسخه اول بقدری خوب بود که همه را راضی نگه داشته شده بود و نیازی به نسخه جدید احساس نمی‌شد.

 

۷ – Legacy Of Kain: Soul Reaver

بازی برتر

الان می‌رسیم به شاهکار نسل یک سونی یعنی پلی‌استیشن ۱ از هر کسی که کنسول پلی‌استیشن ۱ را داشت نام این بازی را بپرسید از عالی بودنش سخن می‌گوید. این بازی داستانی بسیار درگیرکننده و نیز گیم‌پلی دلنشینی داشت بطوریکه شما را به افسانه مربوط به شخصیت بازی یعنی Raziel مشغول می‌کرد. مبارزات بازی اصلا کسل کننده نبود و دشمنان به نحو احسن طراحی شده بودند و حس ترس و هیجان را در محیط‌های خوفناک بازی می‌توانستید تجربه کنید. این عنوان واقعا شایسته است که در مجموعه بازی برتر قرار گیرد.

۸ – Tomb Raider

بازی برتر شخصیت لارا کرفت یکی از شخصیت‌های به یادماندنی صنعت بازی محسوب می‌شود و تاکنون هم ادامه این سری ساخته می‌شود. سری بازی Tomb Raider به دلیل ماجراجویی از اول مخاطبان بسیاری را دعوت به چالش کرد. بازی از همان ابتدا بسیار روان بود. از نسخه اول بازی می‌توانستید به طبیعت و جلوه‌های ویژه این بازی پی برده و عاشق بازی و شخصیت آن شوید. بازی Tomb Raider مثل نسخه‌های کنونی پر از پیچ و خم‌های عجیبی بود که شخصیت بازی با آن مواجه می‌شد.

۹ – GTA San Andreas

بازی برتر

باید بگوییم که ما با سری بازی GTA تا الان هم زندگی می‌کنیم، خاطره داریم و با این سری طنز می‌سازیم. همه نسخه‌های GTA عالی بودند ولی نسخه San Andreas یه چیز دیگر بود. نسخه‌ای که دوازه سال پیش عرضه شد! اصلی‌ترین دلیل محبوبیت سری بازی GTA بدلیل آزادی آن و نیز عدم استفاده از استعاره است. گیمرها همه چیز را در مورد نسخه San Andreas می‌دانند و محله‌ها و خیابان‌های این بازی را بهتر از شهر واقعی خود می‌شناسند! عده‌ای هستند که الان هم مشغول این بازی برتر هستند.

 

۱۰ – Metal Gear Solid

بازی برتر

خود را برای ساعت‌ها پرداختن به این سری آماده کنید. سری Metal Gear Solid در صنعت بازی افسانه محسوب می‌شود. سازنده این سری کسی نیست جز استاد هیدیو کوجیما که بعد از آخرین عنوان این سری یعنی “The Phantom Pain” شرکت سازنده یعنی Konami را متاسفانه ترک کرد. جالب است بدانید که این سری ۲۰ سال تاریخچه دارد! فقط یک جمله به این سری بازی می‌توان گفت: “احترام بگذارید”. هر نسخه از بازی‌های این سری را که بازی کنید به فلسفه مرکب با هنر را می‌توانید در آن بیابید.

 

 

 

منتظر قسمت سوم این مقاله باشید…

منبع:

Gam3r

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات