نمرات بازی Control مشخص شد

نمرات بازی Control مشخص شد

احمد هاتفی ۰۶ شهریور ۱۳۹۸ نظرات

Control عنوانی مرموز و تفکر برانگیز از استودیو Remedy می باشد که توانسته نمرات خوبی از سایت های معروف دنیا بگیرد و جزو آثار امیدوار کننده می باشد. با گیمر همراه باشید.

 

Control:

استودیو Remedy در طول سالیان گذشته با انتشار بازی هایی همچون Max Payne ،Alan Wake و Quantum Break توانسته توانایی بالای خود را نشان دهد و حال این استودیوی فنلاندی وارد دنیای مرموزی بنام کنترل شده است که بسیاری را نیامده علاقه مند به خود کرده است.

رمدی در این سال ها توجه بسیاری به بازی های تک نفره داستانی داشته و حال بازی Control را هم با اهمین المان ها ساخته ولی با اتمسفری بسیار جدید که مغز هر گیمری را به چالش وا می دارد.

رمدی بازی Control را پس از قطع همکاری با مایکروسافت ساخته و به این ترتیب شاهد یک بازی انحصاری برای ایکس باکس نیستیم.

داستان بازی Control درباره دختر جوانی بنام «جسی فیدن» می باشد که از دوران کودکی، احساس کرده نیرو‌های ویژه‌ ای دارد اما نه راه استفاده از این نیرو‌ها را بلد است و نه می داند آن‌ ها را از کجا بدست آورده است.

جسی تا زمانی که وارد «قدیمی‌ ترین خانه» نشده است راز این نیروها را نمی داند ولی با وردو به این مکان مرموز همه چیز عوض می شود.

این مکان جایی است که قبلا در کنترل نیرو‌ های فدرال آمریکا بوده و حال تحت سلطه نیرویی به نام «هیس» است. جسی پس از ورود به این بنا و مواجهه با وضعیت عجیب و غریب آن، تبدیل به رییس جدید سازمان می‌ شود و از این رو لیاقت به‌ دست گرفتن اسلحه سازمانی ویژه بازی را هم به‌ دست می‌ آورد که فقط رییس واقعی سازمان قادر به استفاده از آن است.


بیشتر بدانید: نمرات بازی Rage 2 مشخص شد


جسی در طول بازی تنها یک بازی در اختیار خواهد داشت اما این اسلحه به شکل های مختلفی در می آید و ویژگی های های تغییر می کند. در بازی Control شاهد المان های ماورایی نیز هستیم که فصای بازی از تخریب پذیری بالایی برخوردار است و محیط های بازی مدام در حال تغییر هستند و دشمنان دائما می توانند شما را غافلگیر کنند.

 

وبسایت Game Revolution: نمره ۹۰ از ۱۰۰

از روایت بازی گرفته تا پازل‌ ها و مبارزات آن، همگی با این هدف طراحی شده‌ اند که بازیکنان را وادار به فکر کردن کنند و خب برای این فکر کردن هم بازی پاداش‌ های بسیار با‌ ارزشی برای شما در نظر گرفته است. ساخته جدید Remedy، یک تجربه عالی در بین بازی‌ های تک‌ نفره داستان‌ محور است.

 

وبسایت IGN: نمره ۸۸ از ۱۰۰

کنترل در یک دنیای ماورایی عالی جریان دارد که نمی‌ توانستم جلوی خودم را بگیرم و گوشه‌ گوشه آن را نگردم. توانایی‌ های فیزیک‌ محور جسی در ترکیب با اسلحه اصلی او مبارزات از راه دور بسیار جذابی برای بازی خلق می‌ کنند و به‌ لطف حضور شخصیت‌ های جالب، داستان کلی با‌کیفیت و اتفاقات درگیر‌کننده مختلفی که در بازی رخ می‌ دهند، از گشت‌ و‌ گذار در اتاق‌ های مختلف و مدام در حال تغییر قدیمی‌ ترین خانه واقعا لذت بردم.

البته شاید داستان شخصی جسی به اندازه داستان سایر قسمت‌ های بازی عالی نباشد اما در مجموع کنترل آنقدر بازی با‌کیفیتی است که بتوان این مورد را هم نادیده گرفت.

وبسایت GameInformer: نمره ۸۸ از ۱۰۰

با‌ وجود یک سری نبرد‌های نه‌ چندان جذاب در اواخر بازی، کنترل یک تجربه سراسر هیجان است. به‌ لطف قدرت‌ های خاص جسی می‌ توانید داخل هر یک از اتاق‌ های قدیمی‌ ترین خانه جنگی تمام‌ عیار راه بیندازید.

محیط کلی بازی فضایی بی‌ نظیر برای گشت‌ و‌ گذار است و من واقعا از تقابل‌ هایی که با دشمنان در نقاط مختلف آن داشتم لذت زیادی بردم.

 

وبسایت GameSpot: نمره ۸۰ از ۱۰۰

معمولا بازی‌ های کمی وجود دارند که می‌ توانند به اندازه اثری مثل Control ذهن من را درگیر کنند. تجربه بازی من را در موقعیتی قرار می‌ دهد که دوست دارم تا آخرین ذره از محتوایی را که اثر ارائه می‌ دهد تجربه کنم و حتی اشتیاقی هم برایم ایجاد شده تا برگردم و بازی‌ های قبلی رمدی را دوباره بازی کنم.

البته که بازی در دقایقی شبیه یک مترویدونیای مشکل‌ دار به‌ نظر می‌ رسد اما آنقدر دقایق جذابی در بازی پیدا خواهید کرد که این مشکل هم به‌ چشم نمی‌ آید. بی‌ صبرانه منتظر هستم تا با بقیه افراد در مورد بازی بحث کنیم و ببینم آن‌ ها در مورد این دنیای مرموز چه نظری دارند.

وبسایت VideoGamer: نمره ۸۰ از ۱۰۰

کنترل دقیقا همان‌ چیزی است که از رمدی انتظار می‌ رود؛ یک بازی عجیب و غریب که ارزش تجربه بسیار بالایی دارد.

فضای بازی ترکیبی از سبک معماری بروتالیست دهه ۶۰ با ویژگی‌ های عملی/تخیلی است. مشکلاتی در زمینه عملکرد فنی بازی و همینطور ضعف‌ هایی در شخصیت‌ های بازی از مشکلات کنترل هستند اما در نهایت باید از فضاسازی و اتمسفر به‌ عنوان برگ برنده اصلی این اثر یاد کنیم.

 

میانگین نمرات بازی Control

  • اوپن کریتیک: ۸۴
  • متاکریتیک: ۸۱

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات