توقف فروش کنسول Xbox One در آمریکا

توقف فروش کنسول Xbox One در آمریکا

احمد هاتفی ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ نظرات

مایکروسافت در جدیدترین اخبار مربوط به کنسول های خود اعلام کرده است که فروش Xbox One را در آمریکا متوقف کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

مایکروسافت در یک خبر بی منتظره اعلام کرد که دیگر کنسول Xbox One در آمریکا به فروش نخواهد رسید اما اعلام شده است که تنها مدل ریفربیشد این کنسول با قیمت ۱۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

در راستای این خبر حتی فروشگاه مایکروسافت، شعبه بریتانیا وضعیت موجودی این کنسول را ناموجود اعلام کرده است. این سیاست مایکروسافت در جهت سوق دادن طرفداران به سمت کنسول های جدید این کمپانی (Xbox One S و Xbox One X) است.

کنسول Xbox One چهار سال پیش روانه بازار شد اما با قیمتی بیشتر از پلی‌استیشن ۴ و همین باعث شد تا بسیاری از بازی بازان به سمت کنسول نسل هشتمی رقیب بروند و همین شروعی برای یک سقوط بود. مایکروسافت برای جبرات این قیمت بالا تصمیم به برداشتن کینکت از روی باندل گرفت تا قیمت را پایین بیاورد اما این کمک چندانی به فروش این کنسول نکرد.

مدتی بعد مدل کوچک تر و زیباتری از این کنسول با نام Xbox One S روانه بازار شد و با داشتن قابلیت هایی مثل HDR و پشتیبانی از دیسک‌های بلوری با رزولوشن ۴K توانست خود را محبوب کند و فروش خوبی را به جای بگذارد.

حال طرفداران Xbox One برای تجربه بهتر به سمت Xbox One S خواهند رفت و بازی بازان که در صدد تجربه بی نظیری از بازی ها با کیفیت ۴K هستند باید تا زمان انتشار کنسول قدرتمند Xbox One X منتظر بمانند.

کنسول Xbox One X در تاریخ هفتم نوامبر (۱۶ آبان) سال جاری با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

منبع:

The Verge

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات