تعداد اکانت های Steam به بیش از ۱ میلیارد رسید

تعداد اکانت های Steam به بیش از ۱ میلیارد رسید

پیمان ادیب ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ دیدگاه ها

Steam که پلتفرم توضیع بازی های دیجیتالی است توانسته تعداد اکانت های این پلتفرم را به بیش از ۱ میلیارد اکانت برساند. با گیمر همراه باشید.

 

تعداد اکانت های Steam به بیش از ۱ میلیارد رسید

به تازگی استیم موفق شده تا تعداد اکانت هایی که در سیستمش ثبت شده اند را به رقم قابل توجه ۱ میلیارد برساند. Steam ID Finder به ما نشان می دهد که این رقم در تاریخ ۲۸ آوریل به دست آمده است. البته تعداد اکانت های ثبت شده در سیستم مهم نیست بلکه تعداد اکانت هایی که فعال هستند بیشتر مورد اهمیت هستند.

نمی توان گفت تمامی این اکانت ها ماندنی هستند، پس از مدتی بعضی از اینها به دلایلی بن می شوند که در این میان ربات های اینترنتی بیشتر مورد تاثیر قرار می گیرند چون این ربات ها چندین اکانت را همزمان اداره می کنند. اگر می خوهیم میزان محبوبیت استیم را اندازه بگیریم باید تعداد کاربران آنلاین این پلتفرم را بررسی کنیم.

پارسال استیم تواسته بود در یک روز بیش از ۱۸ میلیون اکانت همزمان در حال بازی داشته باشد که رقم قابل توجهی بود. یکی از دلایل کسب این عدد بازی PUBG بود که در زمان انتشار خود توانست بازیکنان زیادی را به Steam جذب کند.

در حال حاضر تقریبا ۱۵ میلیون اکانت آنلاین هر روزه در استیم فعال هستند. در سال ۲۰۱۸ شاهد رکورد های خوبی از لحاظ بازیکنان در طول یک روز و ماه بوده ایم.

استیم توانسته بود تا در طول یک روز ۴۷ میلیون اکانت فعال داشته باشد و این عدد در یک ماه به ۹۰ میلیون می رسید.

در این میان دلیل اصلی موفقیت ناگهانی استیم در جذب بازیکن، افزایش محبوبیت بازی های PC و گسترش این پلتفرم در آسیا مخصوصا چین بوده است.


بیشتر بدانید: با Steam Link بازی های PC را روی گوشی بازی کنید


در سال ۲۰۱۲ بزرگترین بازار استیم اروپای غربی و آمریکای جنوبی بود که هیچ منطقه دیگری به اعداد حتی نزدیک هم نبودند، ولی امروز پس از نزدیک به گذشت ۶ سال، بر خلاف اینکه بیشتر بازی ها حتی زیرنویس چینی ندارند به خوبی به فروش می روند و اعداد نشان دهنده این است که فروش استیم در آسیا حتی بیشتر از آمریکای جنوبی شده است.

به هر حال شما از هر طرف به این قضیه بخواهید نگاه کنید، استیم همچنان یک پلتفرم بزرگ است که بازیکنان زیادی هر روزه در این پلتفرم بازی انجام می دهند.

البته در این میان رقبایی هم پیدا شده اند که توانسته اند با دریافت بازی های انحصاری از استودیو های بازی سازی، حق انتشار را از آن خود کنند و با استیم به رقابت بپردازند.

با این حال استیم هنوز در مورد فروش بازی های دیجیتالی در مقام اول است و چند هزار بازی هم اکنون از طریق این پلتفرم قابل دسترسی هستند.

منبع:

PCGamer

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها