فروشگاه Epic روزی انحصاری کردن بازی را متوقف خواهد کرد

فروشگاه Epic روزی انحصاری کردن بازی را متوقف خواهد کرد

علیرضا زمانی ۰۲ فروردین ۱۳۹۸ دیدگاه ها

ممکن است شنیده باشید که این هفته Epic دسته ی دیگری از بازی های انحصاری فروشگاه خود مثل The Outer Worlds، Control و Heavy Rain را اعلام کرد. این موضوع تا کی ادامه خواهد داشت؟ با گیمر همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

 

فروشگاه Epic روزی انحصاری کردن بازی را متوقف خواهد کرد

بعد از انتشار بازی هایی مثل Division 2 و Metro Exodus گروهی از گیمرها تشکیل شد که اگر بازی در استیم منتشر نشود آن را نمی خریدند و انحصاری کردن بازی ها توسط Epic برای فروشگاه خودشان بحث ساز بود.

ولی ممکن است این رفتار Epic روزی متوقف شود. در جلسه پرسش و پاسخ Epic در GDC 2019 تایید شد که ممکن است Epic این رفتارش را روزی متوقف کند. Steve Allison در پاسخ به این سوال که آیا این یک برنامه ی بلند مدت است می گوید:

«فکر نمی کنم انتظار برود که این کار را همیشه انجام دهیم… امیدوارم زمانی مردم خودشان به فروشگاه بیاییند یا بقیه ی صنعت با ما همگام شوند. ولی قطعا در آینده ما در این مقیاس بازی انحصری نخواهیم کرد. »

 

اون امکان داشتن چند بازی احصاری را باز گذشت، شاید نتیجه ی همکاریشان با Ubisoft. ولی در کل هیئت مدیره تایید کرد که رفتار انحصاری کردن بازی ها یک استراتژی کوتاه مدت است با هدف جمع آوری مشتری و وارد کردن فشار به استیم .

Joe Kreiner از Epic همچنین اشاره کرد که دیگر اتفاقی شبیه Metro Exodus اتفاق نخواهد افتاد. بصورتی که بازی برای پیش خرید در استیم گذاشته شده است و بعد از استیم حذف و به صورت انحصاری در Epic به فروش می رسد.

 

فروشگاه شرکت اپیک هنوز در اول کار است و ویژگی هایی که فروشگاه هایی مثل استیم که سال هاست در این کار هستند را ندارد. به نظر می رسد که در شش ماه آینده فروشگاه آپدیت های جدیدی نیز دریافت خواهد کرد تا با افزودن ویژگی های جدید هم برای گیمر ها و هم برای فروشندگان بازی این رقابت را برای خود راحت تر کند.

 

منبع:

PCWorld

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها