معرفی و بررسی بازی موبایل Brawl Stars

معرفی و بررسی بازی موبایل Brawl Stars

علیرضا زمانی ۱۵ دی ۱۳۹۷ دیدگاه ها

در ابتدای کار به نظر می رسید که بازی Brawl Stars یک بازی شکست خورده است ولی Supercell در طول چند ماه بازی را کلا تغییر دارد. با گیمر برای نقد و بررسی این بازی همراه باشید.

معرفی و بررسی Brawl Stars

وقتی بازی Brawl Stars در سال ۲۰۱۷ در کانادا سافت لانچ شد چندان خوب عمل نکرد و به نظر می رسید که بازی توانایی رسیدن به سطح بازی های دیگر Supercell مثل Clash Royale را نخواهد داشت. ولی Supercell بازی را به طور کلی تغییر داد و ما امروز شاهد یک بازی شوتر بسیار جذاب هستیم که بسیار سرگرم کننده است ولی گیم پلی آن به هیچ وجه عمق ندارد.

بازی Brawl Stars  در دسته ی بازی های Twin Stick ُShooter قرار می گیرد که چند ایده نیز از بازی های MOBA قرض گرفته است. بازی دارای مود های مختلف است که هر کدام بسیار جذاب و پر هیجان هستند. همچنین هر مچ بازی نیز بسیار کوتاه است و می توانید حتی با پنج دقیقه هم از این بازی لذت ببرید.

بازی Brawl Stars همچنین دارای لیستی از کاراکتر ها مختلف می باشد که هر کدام به خوبی ساخته شده اند و به بازی جذابیت می دهند. همه ی کاراکتر های بازی در ابتدا باز نیستند و با گذر زمان و بازی کردن برای انتخاب باز می شوند. هر کدام از کاراکتر های بازی ویژگی های خاص خود را دارند مثلا کاراکتری که در ابتدای بازی با آن روبرو می شوید Shelly نام دارد که یک شاتگان هم دارد. حالت اصلی شلیک Shelly با شاتگان است و قدرت مخصوص او شلیکی است که علاوه یک ضربه ی شدید به حریف، او را به عقب نیز پرتاب می کند. هر کدام از این کاراکتر های کارتونی قدرت مخصوص به خود را دارند که اگر در لحظه ی درست استفاده شوند می توانند نتیجه ی مسابقه را تغییر دهند.


بیشتر بدانید: شایعه Assassin’s Creed Adder نام نسخه بعدی این مجموعه است


یکی از تغییرات اساسی که Supercell در بازی Brawl Stars ایجاد کرد روش کنترل کاراکتر بود که از تاچ به تووین استیک تغییر کرد. بازی دارای سه استیک میباشد که استیک آبی سمت چپ برای حرکت استفاده می شود و استیک قرمز سمت راست برای شلیک. شلیک در بازی Brawl Stars به دو صورت اتوماتیک و هدف گیری میباشد. اگر فقط بر روی استیک قرمز ضربه بزنید کاراکتر شما به سمت نزدیک ترین دشمن شلیک می کند ولی اگر بخواهید هدف گیری کنید باید از خود استیک استفاده کنید و بعد از هدف گیری آن را رها کنید. استیک زرد رنگ سوم که در سمت راست قرار دارد برای قدرت مخصوص شما است و مثل استیک قرمز رنگ عمل می کند.

مچ های فشرده و کوتاه بازی بسیار پرسرعت و روان هستند که نشان از عملکرد فوق العاده ی بازی است. هسته ی اصلی Brawl Stars مود Gem Grab است که در آن هر تیم برای پیروزی باید ۱۰ الماس از وسط میدان جمع کند. نقطه ی جالب این مود این است که اگر کشته شوید الماس هایی که جمع کرده بودید به زمین می ریزند و هر کسی می تواند آن ها را جمع کند. این مکانیک در مواردی می تواند جهت کل مچ را تغییر دهد. تیمی که زود تر ده الماس جمع کرد حال باید ۱۵ ثانیه از آنها حفاظت کند، اگر توانست این کار را بکند پیروز مچ می شود.

هر چه قدر که جام های خود را افزایش می دهید مود های بیشتری برای انتخاب آزاد می شوند. مود بعدی یا Showdown شبیه به بازی های Battle Royale است. در این مود ۱۰ نفره که هم در تیم های دو نفره و هم تک نفره می توان بازی کرد فقط یک تیم پیروز میدان می شود و آن تنها بازمانده ی این میدان است. مورد جالبی که Brawl Stars  به سبک Battle Royale اضافه می کند بوستر هایی هستند که سلامتی و مقدار ضربه ای که به دشمنان می زنید را افزایش می دهند. این بوستر ها داخل جعبه هایی در نقاط مختلف نقشه پنهان شده اند قرار دارند.


بیشتر بدانید: نقد و بررسی بازی


مود Heist که از بازی های MOBA گرفته شده است نابود کردن صندوق دشمن را هدف شما قرار می دهد در حالی که باید از صندوق خود محافظت کنید. مود Brawl Ball هم به نوعی فوتبال با تفنگ است.

یک لیست بلند از کاراکتر های مختلف و مود های جذاب بازی Brawl Stars را بسیار سرگرم کننده می کنند. گرافیک جالب کارتونی بازی با رنگ های شاد نیز بسیار چشم نواز است. در کل باید گفت که با تغییراتی که Supercell در بازی ایجاد کرد ما امروز شاهد یک بازی بسیار خوب هستیم که واقعا سرگرم کننده است. تنها مشکل بزرگ بازی ساده بودن آن است. کل بازی به این گونه است که هدف بگیر و شلیک کن. Brawl Stars تاکتیک، استراتژی و کار تیمی دیگر بازی هایی که در سبک شوتر تیمی هستند را ندارد. با اینکه یادگیری بازی بسیار ساده است، عمق گیمپلی بازی بسیار کم است به گونه ای که بعد از مدتی بازی کاملا خسته کننده به نزر می رسد.

مدل درآمدی Freemium بازی نیز چنداد در روند بازی مشکل ایجاد نمی کند. هرچقدر که دوست داشته باشید می توانید بازی کنید و لول کاراکتر خود را بالا ببرید. ولی مقدار جایزه ای که از بازی دریافت می کنید محدود شده است و وابسته به زمان است. با این حال با هم بازی بسیار سرگرم کننده است.

بازی Brawl Stars کیفیت ساخت دیگر بازی های Supercell را با خود همراه دارد و با اینکه در ابتدای کار چندان خوب عمل نکرد ولی حالا با تغییرات شدیدی که Supercell در آن ایجاد کرد تبدیل به یک بازی خوب شده است که عمق ندارد و می تواند بعد از مدتی خسته کننده به نظر برسد. با این حال امیدوارم که Supercell آپدیت های همیشگی خود را ادامه دهد تا بازی Brawl Stars هم بتواند در سطح جهانی موفق شود. با این حال این بازی بسیار سرگرم کننده است و ما آن را به دوستداران بازی های آنلاین شوتر پیشنهاد می کنیم. بازی Brawl Stars هم اکنون برای iOS و Android به صورت رایگان قابل دانلود است.

دریافت بازی Brawl Stars برای Android و iOS: 


بیشتر بخوانید:

بازی Sekiro: Shadows Die Twice رده بندی سنی شد

تخفیفات هفته چهارم تعطیلات سال نو فروشگاه PlayStation

ویدیو: عناوین برتر PS4 که در سال ۲۰۱۸ منتشر شدند

شایعه: Assassin’s Creed Adder نام نسخه بعدی این مجموعه است

نسخه کالکتور بازی Celeste معرفی شد

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات