دعوت کارگردانان فیلم ۰۰۷ از Idris Elba برای بازی در نقش جیمز باند

دعوت کارگردانان فیلم ۰۰۷ از Idris Elba برای بازی در نقش جیمز باند

امیر پورمحمد ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ دیدگاه ها

علاقه مندی سازندگان سری فیلم های جیمز باند (James Bond)، برای به کارگیری ادریس البا (Idris Elba) در نقش جیمز باند. با گیمر همراه باشید.

 

چندی پیش پس از گذشت بیش از ۲ سال جنگ و جدال بر سر بازگرداندن دنیل کریگ (Daniel Craig) برای بازی در فیلم جیمز باند ۲۵ (james bond 25)، آقای کریگ بر خلاف میل شخصی خود قبول کرد که برای پنجمین بار در نقش جاودانه جیمز باند حضور یابد. تمام این تلاش ها و اقداماتی که برای باز گردانی آقای کریگ به این فیلم از سوی سازندگان صورت گرفت منجر به طرح این سؤال گردید که پس از بازی بی نظیر آقای دنیل کریگ در سری فیلم هالی ۰۰۷ که بیش از ده سال است ادامه دارد چه کسی شایسته پر کردن نقش ۰۰۷ در دنیای سینما است.

 

از آن جایی هم که بازگشت آقای کریک برای ششمین فیلم از سری فیلم های جیمز باند کمی دور از انتظار است سازندگان این فیلم دنباله دار در طی مصاحبه ای اعلام کردند که بازی در نقش جیمز باند را به آقای ادریس البا که حضور درخشانی در سینما دارد پیشنهاد کرده اند. وجود فیلم های پر فروشی هم چون لوثر (Luther)، پیشتازان فضا (Star Trek: Beyond)، برج تاریک (The Dark Tower) و ثور (Thor) در کارنامه آقای البا یکی از فاکتور های انتخاب وی برای این نقش بوده است.

سازنده آخرین فیلم جیمز باند یعنی آقای انتوان فوکوآ که کارگردانی فیلم هایی همچون روز تمرین (Training Day) و ایکوالایزر (Equalizer) را به عهده داشته است طی صحبتی که با تهیه کننده مجموعه یعنی خانم باربارا براکلی داشت به صورت رسمی اعلام کرده است که تمایل دارد بازیگر جدید نقش جیمز باند فردی غیر سفید پوست باشد. وی علاوه بر تائید اولویت آقای ادریس البا برای این نقش این گونه در مورد این اتفاق ابراز نظر کرده است:

«به نظر من دیگر وقت تغییر رسیده است. این اتفاق به هر حالی خواهد افتاد. برای این نقش نیاز به فردی با پتانسیل بالای بدنی است. آقای ادریس البا اگر روی فرم باشد بهترین فرد برای این نقش است.»

در سال ۲۰۱۶ زمانی که جنگ جدال ها بر سر بازگرداندن آقای دنیل کریگ برای بازی در این نقش ادامه داشت مصاحبه ای با آقای ادریس البا در مورد بازی وی در نقش ۰۰۷ صورت گرفت. در این مصاحبه از وی سؤال شد که آیا علاقه ای برای بازی در نقش جیمز باند دارد و آقای البا در این مورد این گونه گفت:

«هر کجا که می روم افراد از من می خواهند که در این نقش حضور پیدا کنم. اما اگر راستش را بخواهید به نظرم من برای این نقش کمی پیر شده ام. صحنه های پر خطر مانند دویدن های طولانی از وسط اتوبان و پریدن از روی ماشین ها، چه کسی در سن من می خواهد این کار ها را انجام دهد. من همیشه در این مورد گفته ام اگر قرار است این اتفاق صورت گیرد باید از سمت عموم مردم درخواست شود. البته تا به حال هیچ پیشنهادی از سوی استودیو برای من ارسال نشده است.»

با توجه به این نکته که در سال ۲۰۱۶ در واقع هیچ توجهی از سوی سازندگان فیلم نسبتاً به آقای البا نشده بود عموم مردم خواستار حضور وی در این نقش بودند. با در نظر گرفتن این فاکتور که پس از گذشت ۲ سال حال آقای البا چیزی نزدیک به ۴۵ سال سن دارد و اشاره شخصی وی به این محدودیت، در واقع متوان گفت وقوع این اتفاق را کمی بعید تر کرده است. اما همان گونه که خود آقای البا گفت اگر نظر عمومی مردم بر حضور وی در این نقش باشد وی با کمال وجود بازی در این نقش را انتخاب خواهد کرد.

 

 


بیشتر بخوانید:

Daniel Craig بار دیگر در نقش جیمز باند

ریبوت فیلم اژدها وارد می شود ساخته می شود

بررسی شخصیت های فیلم Glass

Comic-Con 2018: اولین تریلر فیلم Glass

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات