میزان فروش کنسول PS4 به ۷۹ میلیون دستگاه رسید

میزان فروش کنسول PS4 به ۷۹ میلیون دستگاه رسید

احمد هاتفی ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ دیدگاه ها
میزان فروش کنسول PS4 به 79 میلیون دستگاه رسیدReviewed by احمد هاتفی on Apr 28Rating:

کمپانی سونی در اخبار جدیدی اعلام کرده است که میزان فروش کنسول نسل هشتمی PS4 به تعداد ۷۹ میلیون دستگاه رسیده است. با گیمر همراه باشید.

 

کنسول پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۳ روانه بازار شد و تا به امروز توانسته به عنوان یکی از پلتفرم های گیمینگ نمایش خیره کننده ای داشته باشد.

کمپانی سونی در گزارش مالی خود که تا پایان ماه مارس ۲۰۱۸ می باشد، اعلام کرده است که میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ به تعداد ۷۹ میلیون دستگاه دست یافته است.

در سه ماهه چهارم سال مالی سونی، ۲.۵ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ عرضه شده است که البته این رقم در مقایسه با بازه مشابه سال مالی قبلی، ۰.۴ میلیون کاهش داشته است.

سونی در ادامه افزوده است که در سال مالی بعدی که در بازه زمانی ۱ آوریل ۲۰۱۸ تا ۳۱ مارس ۲۰۱۹ خواهد بود، ۱۶ میلیون دستگاه PS4 روانه بازار می شود که در صورت عملی شدن این موضوع، میزان عرضه کلی این کنسول تا پایان سال مالی آینده شرکت به ۹۵ میلیون دستگاه خواهد رسید.

با این حساب، میزان عرضه کنسول پلی استیشن ۴ رسما از میزان عرضه کنسول پلی استیشن ۳ که آخرین بار در سال ۲۰۱۳ برابر با ۸۰ میلیون دستگاه اعلام شد، پیشی خواهد گرفت.

البته این را باید گفت که در سال ۲۰۱۸ سونی بازی های بزرگی را منتشر خواهد کرد که یکی از عوامل بزرگ برای تهیه کنسول PS4 هستند و قطعا شاهد افزایش عرضه و فروش این پلتفرم محبوب خواهیم بود.

منبع:

Twinfinite

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها