آیا فیلم Quiet Place دنباله فیلم Cloverfield است؟

آیا فیلم Quiet Place دنباله فیلم Cloverfield است؟

امیر پورمحمد ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ دیدگاه ها

عوامل کمپانی پارامونت (Paramount) در مورد ارتباط این دو فیلم سخن می گویند. با گیمر همراه باشید.

 

چندی پیش پس از اکران فیلم جایی ساکت (Quiet Place) و موفقیت این فیلم در جذب تماشاگران برخی از طرفداران این فیلم، این ایده در ذهنشان به وجود آمد که شاید این فیلم به نوعی مرتبط یا به قولی دنباله فیلم کلورفیلد (Cloverfield) باشد. چند وقتی است که سری فیلم های کلورفیلد (این سری مجموعه فیلم ها ابتدا در سال ۲۰۰۸ شروع به اکران کردند) در میان طرفداران سبک علمی تخیلی سینما جایی برای خود پیدا کرده اند به همین دلیل ربط این دو فیلم به یک دیگر می تواند یک اتفاق بزرگ باشید.

شباهت موجودات تخیلی در فیلم جایی ساکت به جانوران فضایی سری فیلم های کلورفیلد از یک سو و جدا شدند جان کرازینسکی (John Krasinski) بازیگر آخرین قسمت مجموعه فیلم های کلورفیلد یعنی پارادوکس کلورفیلد (The Cloverfield Paradox) و ملحق شدن وی به عنوان کارگردان و بازیگر نقش اول به فیلم جایی ساکت از سویی دیگر این تصور را که فیلم جایی ساکت یک اسپیناف یا حتی قسمت جدید سری فیلم های کلورفیلد است را تقویت می کند.

اسکات بک سازنده آخرین قسمت سری فیلم های کلورفیلد در این مورد این گونه می گوید:

«باید اعتراف کنم که امکان ادغام دو فیلم چیزی بود که از ذهنمان گذشت. ما این امکان را با عوام مسئول کمپانی پارامونت در میان گذاشتیم. در آن زمان این اتفاق مسخره و عجیب به نظر می رسید زیرا زمانی که ما در حال نوشتن فیلم نامه، فیلم خود بودیم که فیلم کلورفیلد لان ۱۰ در حال اکران بود. ما امکان هم خط شدن داستان دو فیلم را مطرح کردیم ولی زمانی که فیلم نامه کاملاً به اتمام رسید و آن را ارائه دادیم کمپانی فیلم ما را به عنوان یک فیلم مستقل دید. این اتفاق برای ما شگفت انگیز بود چرا که کمپانی یک فیلم با این حجم از شباهت را به عنوان یک فیلم مستقل در نظر گرفت. گروه و عوامل از کمپانی بسیار متشکرند. به نظرم علت این که کمپانی فیلم را دنباله ای برای فیلم کلورفیلد اعلام نکرد این است که فیلم جایی ساکت به قدری پتانسیل دارد که برای خود یک اثر مستقل با چندین دنباله شود.»

با توجه استقبال مردم و نقد هایی که در مورد فیلم گفته شده اند به نظر می رسد که کمپانی پارامونت در این مورد تصمیم کاملاً صحیح را گرفته است. در حالی که سری مجموعه فیلم های کلورفیلد با گسترش نادرست داستان و مبهم کردن بیش از بیش محتوا و مرکزیت داستانی در حال از دست دادن طرفداران خود است فیلم جایی ساکت در حال جذب طرفداران خاص خود است. البته با توجه به وعده هایی که داده شده است قسمت بعدی سری فیلم های کلورفیلد به افشا گری خواهد پرداخت.

قسمت چهارم مجموعه فیلم های کلورفیلد برای اکران در ماه اکتبر ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است.

منبع:

ScreenRant

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها