نمرات بازی A Way Out مشخص شد

نمرات بازی A Way Out مشخص شد

احمد هاتفی ۰۷ فروردین ۱۳۹۷ دیدگاه ها
نمرات بازی A Way Out مشخص شدReviewed by احمد هاتفی on Mar 27Rating:

A Way Out عنوانی مشارکتی و آنلاین می باشد که توانسته نمرات خوبی را از سوی منتقدین و کاربران دریافت کند و خود را به یکی از مدعیان این سبک معرفی کرده است. با گیمر همراه باشید.

 

A Way Out

  • سازنده: Hazelight
  • ناشر: الکترونیک آرتز (EA)
  • سبک: اکشن ماجراجویی
  • پلتفرم: Xbox One، PS4 و PC
  • تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۹۷

A Way Out,Co-Op,EA,Hazelight,Metacritic, الکترونیک ارتز,بررسی بازی A Way Out,تاریخ انتشار بازی A Way Out

بازی A Way Out برای اولین بار در رویداد EA Play 2017 معرفی شد و در آن مراسم جوزف فارس با یک اجرای جالب بازی خود را معرفی کرد که توانست علاقه مندانی را نسبت به خود پیدا کند.

تا به امروز کت شاهد این چنین عناوین مشارکتی بوده ایم که بتوان به بهترین شکل ممکن آن را اجرا کرد. بازی A Way Out یکی از برترین های این سبک می باشد که حرف های بسیاری برای گفتن خواهد داشت.

A Way Out,Co-Op,EA,Hazelight,Metacritic, الکترونیک ارتز,بررسی بازی A Way Out,تاریخ انتشار بازی A Way Out

داستان بازی در مورد دو شخصیت به نام «لئو و وینسنت» است که در ابتدای بازی، هر دو در زندان هستند و آشنایی با یکدیگر ندارند. با این حال به مرور زمان سرنوشت این دو به هم گره می خورد و دو کاراکتر بازی که هر یک از گیمر‌ها کنترل یکی از آن ها را برعهده دارد، باید با کمک هم از زندان فرار کنند.

البته این پایان کار نیست و ماجرا‌های آن ها پس از فرار از زندان هم ادامه پیدا می کند و شاهد همکاری شان در صحنه های اکشن مختلفی مثل تعقیب و گریز با ماشین و موارد دیگر خواهیم بود.

A Way Out,Co-Op,EA,Hazelight,Metacritic, الکترونیک ارتز,بررسی بازی A Way Out,تاریخ انتشار بازی A Way Out

در ادامه می توانید نقد و بررسی های سایت های معتبر جهان درباره بازی A Way Out را مشاهده کنید.

گیمز رادار: ۹۰ از ۱۰۰

A Way Out یک تجربه Co-Op ارائه می دهد که پیش از این در کمتر بازی دیگری نمونه آن را مشاهده کرده بودیم. این بازی بازیکنان را در کنار یکدیگر قرار می دهد تا بتوانند باهم از داستانی عالی لذت ببرند؛ داستانی که نباید به هیچ وجه آن را از دست بدهید.

آی‌جی‌ان: ۸۳ از ۱۰۰

اگر حس می کنید A Way Out یک تجربه Co-Op معمولی و ساده است، سخت در اشتباه هستید. در واقع پس از تجربه بازی، متوجه می شوید که سازندگان چقدر عالی مکانیزم های همکاری را در بازی پیاده کرده اند و باعث شده اند تا همکاری با یکدیگر در نقش شخصیت های لئو و وینسنت بسیار جذاب باشد.

در کل A Way Out یک بازی فراموش نشدنی با صحنه های سینمایی متنوع است و شبیه به یک نسخه از بازی های تل تیل ولی با مکانیسم های گیم پلی بسیار غنی به نظر می رسد.

پالی‌گان: ۷۵ از ۱۰۰

یکی از بهترین ویژگی های بازی A Way Out، این است که اجازه می دهد اوقات خوشی را در کنار دوست خود و همچنین با شخصیت های دوست داشتنی بازی سپری کنید.

درست است که بازی در زمینه جزییات گاهی دچار افت می شود و مشکلاتی هم دارد، اما هسته کلی بازی واقعا عالی است و همین هم باعث شده تا شاهد یک تجربه Co-Op خوب باشیم.

هاردکور گیمر: ۷۰ از ۱۰۰

مشکل اصلی A Way Out این است که نمی تواند یک سبک و مسیر مشخص برای خودش تعیین کند. برای مثال در بخشی از بازی درگیر یک گشت و گذار جالب می شوید ولی ناگهان بازی سراغ روایت داستان صرف می رود و آن حس گشت و گذار را از بین می برد.

یا مثلا صحنه های سینمایی در ساعات پایانی بازی کاملا از نظر گیم پلی در تضاد با ساعات اولیه هستند که در آن ها، بیشتر درگیر حل کردن پازل های مختلف بودیم. بدون شک تجربه بازی با یک دوست باعث می شود تا ساعات خوشی از بازی در ذهنتان ثبت شود اما اگر به دنبال یک تجربه Co-Op فوق العاده بودید، به احتمال زیاد A Way Out ناامیدتان خواهد کرد.

گیم‌اینفورمر: ۷۰ از ۱۰۰

آنچه که A Way Out قصد دارد از یک بازی Co-Op ارائه دهد، بسیار بلند پروازانه است که البته در بازی هم این ایده ها به خوبی جواب می دهند و وارد یک تجربه همکاری دونفره خوب می شوید.

با این حال مشکلاتی که بازی در زمینه گیم پلی دارد، باعث می شود که کلیت این اثر آنطور که باید عالی و بی نقص نباشد.

گیم‌اسپات: ۶۰ از ۱۰۰

شخصیت های بازی با وجود اینکه زمان زیادی را در کنار یکدیگر سپری می کنند آنطور که باید پرداخت نمی شوند و رابطه جالبی و جذابی هم بین آن ها شکل نمی گیرد.

با این حال تجربه اجباری بازی به شکل Co-Op یک ویژگی مثبت برای آن است که باعث ثبت یک سری دقایق لذت بخش در بازی می شود.

 

میانگین نمرات بازی A Way Out

متاکریتیک: ۸۰

اوپن کریتیک: ۸۰

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها