جعبه هک آیفون در وزارت خارجه آمریکا

جعبه هک آیفون در وزارت خارجه آمریکا

حسام نجاتی ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ دیدگاه ها
جعبه هک آیفون در وزارت خارجه آمریکاReviewed by حسام نجاتی on Mar 26Rating:

وزارت خارجه آمریکا جعبه جادویی را به قیمت ۱۵ هزار دلار خریده که سازندگان مدعی هستند که به وسیله آن می‌توان هر نوع آیفونی را هک کرد.
این جعبه که در ابعاد «اپل تی وی» ساخته شده قادر به شکستن قفل آیفون از ۲ ساعت تا ۳ روز است و بخش امنیت دیپلماتیک وزارت خارجه آن را به قیمت ۱۵ هزار دلار از سازنده خریداری کرده است.

این جعبه ضد آیفون به نام GrayKey توسط کمپانی موسوم به Grayshift متشکل از مهندسان سابق اپل ساخته و پرداخته شده است که به نوشته سایت مادربورد تنها از ابزار کامپیوتری در فهرست خرید وزارت خارجه نام برده شده اما اسناد منتشر شده توسط پلیس ایندیانا مشخصات فنی این جعبه را فاش ساخته است.

اوایل ماه جاری گزارش خرید این جعبه در سایت MalwareBytes منتشر شد که ارزان‌ تر از قیمتی است که کمپانی اسرائیلی در هک آیفون (هر گوشی ۵ هزار دلار) از اف بی آی طلب کرد.
جعبه GrayKey فقط ۲ کابل لایتنینگ داشته که پس از اتصال به آیفون، از طریق برنامه از قبل تعریف شده روی تراشه آن، شروع به خوانش دیتا کرده و پسورد را روی نمایشگر آیفون نشان می‌ دهد. شکستن قفل بر اساس آسان یا سخت بودن از ۲ ساعت تا ۳ روز طول می‌کشد و سپس پسورد نمایش داده می‌شود.

به نوشته MalwareBytes برنامه نصب شده روی تراشه این جعبه همچنین قابل دانلود است و با جدیدترین نسخه آی او اس یعنی ۱۱.۲.۵ و نسخه‌های قبلی کار می‌کند.
جعبه ۱۵ هزار دلاری GrayKey تا ۳۰ بار اجازه شکستن قفل را به دارنده می‌دهد.البته مدل ۳۰ هزار دلاری هم دارد اما ظاهرا وزارت خارجه آمریکا مدل ۱۵ هزار دلاری را خریده است.
باگ ها و حفره‌ های امنیتی زیادی روی آیفون است که هنوز کشف نشده، و سازندگان جعبه از روی این حفره‌ها، برنامه قفل شکن خود را تعریف کرده و به روز رسانی می‌کنند.
هنوز اپل واکنش رسمی به این خبر نشان نداده است.

منبع:

Khabaronline News Agency

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها