برندگان جشنواره BAFTA اعلام گردید

برندگان جشنواره BAFTA اعلام گردید

امیر پورمحمد ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ دیدگاه ها

بررسی مراسم برگزار شده و برندگان جشنواره بفتا (BAFTA) 2018. با گیمر همراه باشید.

 

بالاخره جشنواره اعلام برندگان فیلم بفتا (BAFTA) روز گذشته در سالن رویال آلبرت لندن برگزار گردید.

این برندگان با توجه به لیست نامزد هایی که در تاریخ ۹ ژوئن سال پیش اعلا شده بود انتخاب گردیدند. فیلم تحسین شده The Shape of Water ساخته کارگردان اسپانیایی تبار هالیوود گی برمو تورو گومز (Guillermo del Toro) با کسب دوازده جایزه بفتا در بخش های مختلف به عنوان بهترین فیلم از نظر آکادمی بفتا انتخاب گردید.

در ادامه دو فیلم Darkest Hour و Three Billboards Outside Ebbing ،Missouri با دریافت نه جایزه بفتا به صورت مشترک رتبه دوم بهترین فیلم از نظر آکادمی بفتا را کسب کردند. در بخش بهترین ستاره نو ظهور نیز با توجه به رأی عمومی مردم آقای دنیل کالوویا به عنوان برترین ستاره نو ظهور سال ۲۰۱۷ انتخاب گردید.

فیلم,سینما,فیلم های سال 2017,جشنواره بفتا,بفتا 2018,بهترین انیمیشن سال 2017,بهترین فیلم بریتانیایی,بهترین فیلم سال 2017,بهترین مستند سال 2017,برندگان جشنواره بفتا, BAFTA,Guillermo del Toro,The Shape of Water,Three Billboards Outside Ebbing,Missouri,Darkest Hour

شاید برای ایرانی هایی که وقایع این جشنواره را دنبال می کردند مهم ترین نکته این جشنواره حضور یک فیلم ایرانی در میان نامزد های این جشنواره بود.

فیلم تحسین شده و هنری آقای اصغر فرهادی در ادامه نامزد شدنش در مراسم اسکار این بار نیز در بخش بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره بفتا نامزد گردید ولی متأسفانه در رقابتی شانه به شانه با فیلم های هم رده خود موفق به کسب جایزه بفتا نگردید. اما رسیدن فیلم های ایرانی به مدارج بالای جهانی در دهه گذشته خبر از انقلابی در صنعت سینما و هنر های سینمایی کشورمان داد.

در ادامه به لیست نامزد ها و برندگان جشنواره بفتا می پردازیم (اولین نام ها در هر لیست برنده آن بخش هستند):

 

بهترین فیلم جهانی:

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Call Me By Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

 

بهترین فیلم بریتانیایی:

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Darkest Hour
  • The Death of Stalin
  • God’s Own Country
  • Lady Macbeth
  • Paddington 2

 

بهترین بازیگر نقش اصلی زن:

  • Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing
  • Annette Bening – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird

 

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد:

  • Gary Oldman – Darkest Hour
  • Jamie Bell – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel Day Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • Allison Janney – I, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bir
  • Kristin Scott Thomas – Darkest Hour
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Hugh Grant – Paddington 2
  • Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Christopher Plummer – All the Money in the World

 

بهترین کارگردان:

  • Guillermo del Toro – The Shape of Water
  • Denis Villeneuve – Blade Runner 2049
  • Luca Guadagnino – Call Me by Your Name
  • Christopher Nolan – Dunkirk
  • Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی:

  • Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Guillermo del Toro – The Shape of Water
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Jordan Peele – Get Out
  • Steven Rogers – I, Tonya

 

بهترین فیلم نامه اقتباسی:

  • James Ivory – Call Me by Your Name
  • Simon Farnaby – Paddington 2Matt Greenhalgh – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Armando Iannucci – The Death of Stalin
  • Aaron Sorkin – Molly’s Game

 

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • The Handmaiden
  • The Salesman
  • Elle
  • First They Killed My Father
  • Loveless

 

بهترین انیمیشن بلند:

  • Coco
  • Loving Vincent
  • My Life As a Courgette

 

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

  • Poles Apart
  • Have Heart
  • Malmoon

 

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

  • Cowboy Dave
  • Aamir
  • A Drowning Man
  • Work
  • Wren Boys

 

 

بهترین مستند:

  • I Am Not Your Negro
  • City of Ghosts
  • Icarus
  • An Inconvenient Sequel
  • Jane

 

بهترین فیلم برداری:

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین طراحی صحنه و لوکیشن:

  • The Shape of Water
  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk

 

بهترین طراحی لباس:

  • Phantom Thread
  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • I, Tonya
  • The Shape of Water

 

بهترین گریم چهره:

  • Darkest Hour
  • Blade Runner 2049
  • I, Tonya
  • Victoria & Abdul
  • Wonder

 

بهترین جلوه های ویژه:

  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

 

بهترین تدوین:

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین صدا گذاری:

  • Dunkirk
  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

 

بهترین موسیقی:

  • The Shape of Water
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Phantom Thread

 

بهترین ستاره نو ظهور:

  • Daniel Kaluuya
  • Florence PughJosh O’Connor
  • Tessa Thompson
  • Timothée Chalamet

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها