معرفی و بررسی بازی موبایل Grow Castle

معرفی و بررسی بازی موبایل Grow Castle

احمد هاتفی ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ دیدگاه ها

Grow Castle یک بازی سرگرم کننده در ژانر دفاع از قلعه می باشد که می تواند ساعت ها شما را به خود مشغول کند. با گیمر همراه باشید.

 

Grow Castle

  • سازنده: Roan Games
  • ژانر: دفاع از قلعه (Tower Defense)
  • پلتفرم: اندروید و iOS
  • قیمت: رایگان
  • حجم: ۲۲/۱۶۸ مگابایت

اگر از آن دسته افراد هستید که بازی های موبایل را بیشتر دنبال می کنند و اگر طرفدار ژانر دفاع از قلعه (Tower Defense) می باشید، بازی Grow Castle را به شما پیشنهاد می کنم. پس برای آشنایی بیشتر با بازی Grow Castle همراه گیمر باشید.

سال هاست که بازی های موبایل پیشرفت چشمگیری در صنعت بازی های ویدیویی ایجاد کرده اند و خود را به عنوان یکی از پلتفرم های مهم گیم معرفی کرده اند. در این بین بیشتر افراد علاقه مند به بازی هایی هستند که ساعت ها آن ها را سرگرم کند و تا چند وقت خسته کنندگی آن احساس نشود.

در بین بازی های موبایل ژانر دفاع از قلعه از محبوبیت فراوانی برخوردار است و این به دلیل آیتم ها و المان های متنوعی است که در شخصی سازی و پیشرفت بازی به کار می رود.

 

سطح قلعه را هماهنگ با نیروهایتان بالا ببرید

Grow Castle از آن دسته از بازی هایی است که هنگامی که شما را به خود سرگرم می کند ساعت از دستتان می رود و برای پیشرفت هرچه بیشتر در بازی تشنه تر می شوید.

از ابتدای بازی تا انتهای آن (که ندارد!) باید از قلعه خود در برابر هجوم دشمنان محافظت کنید. در ابتدا قلعه شما یک مرتبه است و در سطح پایینی از سلامتی قرار دارد. باید در بازی مبارزات را شروع کنید تا سکه بدست آورید و قلعه خود را پیشرفته تر کنید و همچنین که سطح قلعه تان بالا می رود، نوع مصالحی که در آن بکار می رود نیز تغییر می کند.

برای مثال ابتدا یک قلعه چوبی در اختیار شما قرار داده می شود که از نظر مقاومت سطح پایینی دارد و هر چه که به دژ خود رسیدگی کنید مصالح بهتری در آن بکار برده خواهد شد.

 

اختیار بازی بطور کامل در دست گیمر می باشد

علاوه بر قلعه، می توانید نیروهای خود را نیز ارتقا دهید و همچنین با بالا رفتن Levelهایتان می توانید تعداد بیشتری سرباز در اختیار داشته باشید.

استراتژی کلی بازی بدست گیمر می باشد و بازی در هیچ قسمت دخالتی در ارتقا یا افزودن نیرو ندارد و به طور خلاصه شبیه برخی بازی های دیگر به زور بازیکن را مجبور به خریدی چیزی نمی کند.

در بازی هرچه که پیشرفت می کنید هم سطح مقاومت افزایش می یابد و هم MP قلعه ارتقا می باید.

شاید بپرسید MP یعنی چه؟ در ادامه خدمتتان عرض می کنم…

در بازی Heroها و نیروهای مختلفی وجود دارند که هریک وظیفه منحصر به فردی دارند و هرکی قدرتی دارند که میتوانند قسمتی از نیروی دشمنان را با آن ها از بین ببرند. هنگامی که تعداد دشمنان افزایش می باید یا یک باس (غول آخر!) به قلعه حمله ور می شود باید از نیروهای ویژه قهرمانان خود استفاده کنید تا جان بیشتری از آن ها را بگیرید.

قهرمانانتان را هوشمندانه بچینید

برای استفاده از نیروهای خارق العاده قهرمانان خود، تنها باید بر روی یکی از آن ها کلیک کنید تا وی ضربه مهلک خود را پیاده سازی کند.

اینجاست که بحث MP به میان می آید، هنگامی که از قدرت های هیروهای خود استفاده کنید میزان MP قلعه تان کاهش می باید و به طبع آن مقاومت قلعه هم کم می شود که در نتیجه دشمنان می توانند قلعه تان را نابود کنند. این به استراتژی شما بستگی دارد که کی این نیروها را استفاده کنید تا کاهش MP مشکلی برای شما به وجود نیاورد.

البته لازم به ذکر است که این توانایی در هیروها قابل برگشت است و پس از چند ثانیه MP به جای خود باز می گردد.

علاوه بر نیروها و قهرمانانی که گفتیم در بازی حضور دارند، ساختمان هایی نیز وجود دارند که در کنار قلعه شما قرار می گیرند و برای دفاع بهتر باید از آن ها استفاده کرد. البته تعداد این ساختمان ها هم با افزایش لول و ارتقا سطح در بازی قابل افزایش می باشد.

جذابیت بازی Grow Castle از جایی آغاز می شود که تعداد کمانداران خود را افزایش می دهید و با هجوم هر دشمن خیل بی شماری از کمان های نیروهایتان به طرفش روانه می شود و همین صحنه است که بسیاری از افراد را عاشق بازی های استراتژیک می کند.

مبارزات خود را گسترش دهید!

در بازی علاوه بر قلعه بخشی بنام Town وجود دارد که پس از رسیدن به لول ۱۰ برای بازیکن باز می شود و می توانید از آنجا کارگرانی استخدام کنید تا از معدن برایتان طلا جمع آوری کنند.

در پایین صفحه نیز دکمه هایی وجود دارد که هریک نشانگر بخش خاصی است.

در بین این دکمه ها، دکمه ای به شکل نقشه وجود دارد که از طریق آن میتوانید با چالش های سخت تری دست و پنجه نرم کنید و معمولا ماموریت های این بخش نسبت به قسمت Battle بسیار سخت تر هستند. ابتدا باید در بخش Battle مهارت های کافی را یاد بگیرید و همچنین نیروها و ساختمان هایتان را ارتقا ببخشید و سپس وارد این بخش شوید.

هنگامی که وارد زمین مبارزه می شوید در بخش زیرین صفحه دکمه ای به شکل سرعت شمار وجود دارد که اگر بر روی آن بزنید سرعت روند بازی دو برابر می شود که این را توصیه نمی کنم، چرا که در این صورت بازی به معنی به نظر می آید و تنها می خواهید که آن را به پایان برسانید!

پس با حوصله به جلو بروید و راه های مختلف را امتحان کنید تا مهارت های لازمه را در این بازی کسب کنید.

بازی Grow Castle یکی از آن بازی هایی است که هیچ وقت از آن سیر نمی شوید و تا جایی که می توانید می خواهید در آن پیشرفت کنید، چرا که از بین بردن دشمنان بسیار و قدرتمند لذت بخش خواهد بود.

اگر اهل ژانر دفاع از قلعه یا Tower defense می باشید به هیچ عنوان این بازی را از دست ندهید. استراتژی خود را داشته باشید و ساختمان هایتان را با زیرکی تمام بچینید و همچنین ترکیب قهرمانانتان در این راه شما را بسیار کمک خواهند کرد.

سربازان و ساختمان هایتان را متناسب ارتقا بدهید و سعی نکنید یک نیرو را خیلی قدرتمند کنید و دیگران را فراموش کنید.

 

برخی از ویژگی های بازی Grow Castle:

  •  ارتقا دادن برج های قلعه و قدرت کمانداران شهر
  •  شامل بیش از ۱۲ قهرمان با مهارت های مختلف
  •  دارای مراحل گوناگون و متنوع
  •  انتخاب استراتژی خاص خود
  • گرافیک عالی با صداگذاری مهیج

 

دانلود این بازی برای اندروید و iOS:

 

 

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها