لیست نهایی نامزدهای Oscar 2018 معرفی گردید

لیست نهایی نامزدهای Oscar 2018 معرفی گردید

امیر پورمحمد ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ دیدگاه ها
لیست نهایی نامزدهای Oscar 2018 معرفی گردیدReviewed by امیر پورمحمد on Jan 25Rating:

نگاهی به نامزدهای نهایی نودمین جشنواره اسکار (Oscar). با گیمر همراه باشید.

 

اسکار امسال از اسکارهای سال های قبل کمی متفاوت است. هم از لحاظ نوع انتخاب نامزدها و صد البته از نظر زمان برگزاری آن.

مراسم اسکار که معمولاً در ماه فوریه برگزار می شود امسال به خاطر بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کمی دیر تر برگزار می شود. از قرار معلوم و با توجه به اخباری که از شبکه پوشش دهنده مراسم اسکار منتشر شده است، مجری امسال اسکار کسی نیست جز آقای جیمی کمبل (Jimmy Kimmel) که برای دومین بار به عنوان مجری این مراسم انتخاب شده است. او و بیلی کریستال (Billy Crystal) تنها کسانی هستند که دو بار به عنوان مجری اسکار انتخاب گردیده اند.

مراسم اعلام برندگان در تاریخ ۴ مارس ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد. چندی پیش در مراسمی که در سالن ساموئل گلدوین در بورلی هیلز برگزار شد نامزد های برگزیده و نهایی اعلام شدند.

لیست نهایی منتخبین نودمین مراسم اسکار به شرح زیر است:

 

بهترین فیلم:

  • Call Me by Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing Missouri

 

بهترین بازیگر مرد:

  • Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
  • Daniel DayLewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Get Out
  • Gary Oldman – Darkest Hour

 

بهترین بازیگر زن:

  • Sally Hawkins – The Shape of Water
  • Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing Missouri
  • Margot Robbie – I, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird

 

بهترین بازیگر مکمل:

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney – I, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – The Shape of Water

 

بهترین کارگردانی:

  • Dunkirk – Christopher Nolan
  • Get Out – Jordan Peele
  • Lady Bird, Greta Gerwig
  • Phantom Thread – Paul Thomas Anderson
  • The Shape of Water – Guillermo del Toro

 

بهترین فیلم انیمیشنی:

  • The Boss Baby – Tom McGrath, Ramsey Ann Naito
  • The Breadwinner – Nora Twomey, Anthony Leo
  • Coco – Lee Unkrich, Darla K Anderson
  • Ferdinand – Carlos Saldanha
  • Loving Vincent – Dorota Kobiela

 

بهترین انیمیشن کوتاه:

  • Dear Basketball – Glen Keane, Kobe Bryant
  • Garden Party – Victor Caire, Gabriel Grapperon
  • Lou – Dave Mullins, Dana Murray
  • Negative Space – Max Porter, Ru Kuwahata
  • Revolting Rhymes – Jakob Schuh, Jan Lachauer

 

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

  • Call Me by Your Name – James Ivory
  • The Disaster Artist – Scott Neustadter
  • Logan – Scott Frank
  • Mudbound – Virgil Williams and Dee Rees

 

بهترین فیلم‌نامه غیر اقتباسی:

  • The Big Sick – Emily V Gordon, Kumail Nanjiani
  • Get Out – Jordan Peele
  • Lady Bird – Greta Gerwig
  • The Shape of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
  • Three Billboards Outside Ebbing Missouri – Martin McDonagh

 

بهترین فیلم‌برداری:

  • Blade Runner 2049 – Roger Deakins
  • Darkest Hour – Bruno Delbonnel
  • Dunkirk – Hoyte van Hoytema
  • The Shape of Water – Dan Laustsen

 

بهترین فیلم مستند:

  • Faces Places – Agnès Varda, Rosalie Varda
  • Icarus – Bryan Fogel, Dan Cogan
  • Last Men in Aleppo – Feras Fayyad, Kareem Abeed, Soren Steen Jepersen
  • Strong Island –  Yance Ford, Joslyn Barnes

 

بهترین فیلم مستند کوتاه:

  • Edith+Eddie – Laura Checkoway, Thomas Lee Wright
  • Knife Skills – Thomas Lennon
  • Traffic Stop – Kate Davis, David Heilbroner

 

بهترین فیلم لایو اکشن کوتاه:

  • DeKalb Elementary – Reed Van Dyk
  • The Eleven O’Clock – Derin Seale, Josh Lawson
  • My Nephew Emmett – Kevin Wilson Jr
  • The Silent Child – Chris Overton, Rachel Shenton
  • Watu Wote/All of Us – Katja Benrath, Tobias Rosen

 

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • (A Fantastic Woman – (Chile
  • (Loveless – (Russia
  • (On Body and Soul – (Hungary
  • (The Square – (Sweden

 

بهترین تدوین فیلم:

  • Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Machliss
  • Dunkirk – Lee Smith
  • I, Tonya – Tatiana S. Riegel
  • The Shape of Water – Sidney Wolinsky
  • Three Billboards Outside Ebbing Missouri – Jon Gregory

 

بهترین تدوین صدا:

  • Baby Driver – Julian Slater
  • Blade Runner 2049 – Mark Mangini, Theo Green
  • Dunkirk – Alex Gibson, Richard King
  • The Shape of Water – Nathan Robitaille, Nelson Ferreira
  • Star Wars: The Last Jedi – Ren Klyce, Matthew Wood

 

بهترین طراحی لباس:

  • Beauty and the Beast – Sarah Greenwood, Katie Spencer
  • Blade Runner 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola
  • Darkest Hour – Sarah Greenwood, Katie Spencer
  • Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis
  • The Shape of Water – Paul Austerberry, Jeffrey Melvin, Shane Vieau

 

بهترین موسیقی فیلم:

  • Mighty River
  • Mystery of Love
  • Remember Me
  • Stand Up for Something
  • This Is Me

 

بهترین گریم:

  • Darkest Hour – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick
  • Victoria and Abdul – Daniel Phillips, Lou Sheppard
  • Wonder – Arjen Tuiten

 

بهترین جلوه های ویژه:

  • Blade Runner 2049 – John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover, Gerd Nefzer
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2 – Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner, Dan Sudick
  • Kong: Skull Island – Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza, Mike Meinardus
  • Star Wars: The Last Jedi – Ben Morris, Mike Mulholland, Chris Corbould, Neal Scanlan
  • War for the Planet of the Apes – Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett, Joel Whist

 

و در آخر به فیلم هایی که در بیشترین رشته های اسکار نامزد گردیده اند اشاره می کنیم:

تعداد رشتهنام فیلم
۱۳The Shape of Water
۸Dunkirk
۷Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
۶Darkest Hour
۶Phantom Thread
۵Blade Runner 2049
۵Lady Bird
۴Call Me by Your Name
۴Get Out

 

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها